Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes terhes vagyok. Lehet...

LN09 kérdése:

17 hetes terhes vagyok. Lehet gond belőle, hogy kisebb mint kellene? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az UH szerint a babám mérete 15 hetesnek felel meg. A doki szerint a combcsontja kisebb, mint kellene. Ebből lehet gond? Járt valaki már így?
2010. jan. 25. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A következő uh-on nézzék meg rendesen,hogy fejlődik-e rendesen a combcsontja.Az a 2 hét nem nagy különbség,ha a doki nem mondott semmit,akkor nyugi.Nekem 38 hetesen vették észre,hogy kicsi a combcsontja,és rögtön le is törpézték,rámhozva a frászt.Annyira beparáztam,hogy másnap megszültem.Teljesen rendben vannak a csontjai.Nekem azt mondták azon az uh.on,hogy 12 héttel kisebbnek látszik.Beszélnek össze-vissza.
2010. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Down szürésed volt? Ha ott minden rendben volt, akkor ne aggodj! Az enyének meg mindig 2 héttel hosszabb a combcsontja. Hosszucombu kiscsaj lesz!

Egyébként ez ettól is függ, hogy ti milyen magassak vagytok. Ha alacsonyak vagytok ne várjatok egy hosszú babát! Meg ezek az értékek amiket a dokik mérnek csak tájékoztató jellegűek.

2010. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A másik baba korának megfelelő, tehát 17 hetes, de ez a baba le van maradva.

Én 156 cm, férjem 198 cm magas.


Down szűrésem volt, az negatív lett, az AFP-re még várunk...

2010. jan. 25. 18:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Ikreid lesznek?Nekem is azt mondják már a 18. héttől,hogy le vannak maradva.De mi lombikosok vagyunk,tehát tudjuk a beültetés pontos időpontját,mégis az utolsó menstruációmtól számolnak.Ez két hét különbség.Az egyik baba pont két héttel "van lemaradva",a másik 3-al.Biztos neked is csak a dátumot számolták el.Meg ahány orvos,annyi féle méreteket mérnek.
2010. jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, ikrek... De nem lombikkal sikerültek, hanem peteérést segítő injekcióval.

Én tudom a fogantatás pontos dátumát, tehát ha elvileg szept.26.-án menziztem utoljára és október 10.-én fogantak, akkor belefér a két hét?


Tényleg rövid a combcsontja, annak megfelel a 15 hetes kor, de amúgy minden más rendben van. Miliméterekkel van csak lemaradva a másiktól.

A két baba combcsontja között is "csak" 0.6 mm van. Ez még azért normális?

2010. jan. 25. 19:29
 6/13 A kérdező kommentje:
A te babáid között is van mértkülönbség?
2010. jan. 25. 19:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj!Az egyik barátnőmre is a frászt hozták hogy kicsi a baba!Szintén két héttel.Aztán később az uh-n már utolérte azt az értéket amit kellett. :)
2010. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szia!


ne kövezzetek meg, ha nem jól tudom, de ikreknél én úgy hallottam, hogy előfordul olyan, hogy az egyik nagyobb! vagy nem így van?:)

vagy lehet hogy egyik baba rád, a másik a párodra üt!:))))

de mérési hiba is lehet!!! az én babámat mindig kisebbnek mérték aztán végül kiderült,h teljesen megfelelő a korának:)

sok örömet és boldog babavárást!

25 h km

2010. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az ikres mami vagyok.Igen,neked az 14 nap,tehát pont 2 hét.Ne aggódj!Először rám is rámhozták a frászt,de én már nem foglalkozok vele,hogy mindig azt mondják,hogy le vannak maradva,én tudom,hogy mikor volt a beültetés,és én úgy számolok.Az orvcosnak mindig a menszesztől kell számolni.Énekem is kissebbnek mondják az egyik babámat,de ez ikreknél természetes,ha jó ütemben fejlődnek,tehát az egyik nem húz el nagyon a másiktól,akkor nincs baj.Ezek az alap ultrahangok amúgy sem mérnek pontosan.Én voltam 27 hetesen kedden sima uh-n,pénteken pedig 4d-n,és a 4d-n nagyobbnak látta az orvos őket.Ne idegeskedj,nem lesz baj.
2010. jan. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Legyen igazatok!

Igen, az ikreknél az egyik baba mindig kisebb, de azért az ember megijed, hogy baj lehet. Ténylég kisebb volt a kisebb baba combcsontja, látni lehetett a különbséget. Persze, hogy az ember nem szeretné, ha beteg babája születne.

2 hét múlva kell visszamennem kontrollra, meg gondolom akkor csinálja a 18 hetes Uh-ot is. Remélem addig utoléri magát.

2 hetente járunk Uh-ra, és két héttel ezelött sokkal kisebb volt a kisebb baba, most végülis utolérte a tesót, csak ez a combcsont aggaszt.

2010. jan. 26. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!