Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félelem a gyerekvállalástól?

Félelem a gyerekvállalástól?

Figyelt kérdés
28és 33 éves pár vagyunk. Lassan tervezgetjük a babát, de őszintén megmondom félek egy kicsit. (bírjuk-e majd idegileg? Lesz-e pihiidőnk? Hogy változtatja meg a gyerek kettőnk kapcsolatát? Mi lesz a karrieremmel? Tényleg 5* ilyen fáradt leszek?)
2010. jan. 24. 14:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van!
2010. jan. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%
De még mennyire , hogy igazad van! Ez a legyél anya és a többi nem számít, dobd el a karriert és különben is mire vársz még elég szánalmasan hangzik és én lefordítom neked: Legyél otthon és ha szerencséd van amikor a gyerek alszik végezhetsz egy kis háztartási munkát. Hálleluja!! A férjed cselédje vagy mert mint nő ugye nem sokat érsz és az nem is lenne helyénvaló ha kozmetikába , fodrászhoz futkosnál mert ugye az első a gyerek aztán a férj....! De éljen, éljen, éljen mert az a jó, hogy te elsősorban anya vagy aztán feleség a többit meg a férjed intézi a titkárnőjével amikor építi a karrierjét mert ugye valakinek azt is kell!! Mert az anyai szeretetedből nem tudsz kenyeret venni. Hála istennek, hogy a férjednek van egy remek titkárnője, aki nem rendes asszony mert nincs gyereke ellenben mindig vonzó, gyönyörű testtel tettre készen várja a te férjedet!De legalább otthon a szép családi életet nem zavarja be semmi.A sexel már nem is kell foglalkoznod és csak hálás lehetsz a férjednek, hogy ilyen remek titkárnője van és, hogy itthon nyugalomba lehetsz! Szép családi estéiden az fog eszedbe jutni de jó, hogy anya vagyok és feleség!!És mindez 28 évesen!! Mert minek várni! SŐT! SIESS MERT MÉG ELSZÚROD AZ ÉLETED!
2010. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Lepontozhattok!!!!Nyugodtan.De a kettő nem fog együtt menni.És milyen kilyelentés az hogy az életben nem tud felmutatni semmit csak két gyereket.Látszik ebből a kijelentésedből hogy nincs gyereked!!!!!!!!!Nem két kutyáról van szó!

Én is elvégeztema főiskolát is, most várom a második babámat és ha a második is oviba megy jön az én karierem.Még fiatalak leszek mindig.De akkor a kér gyerekem lesz a legnagyobb dolog a világon.

Szerintem csinálj nagy karriert és majd 40 év felett eszedbe jut hogy valami hiányzik az életedből, akkor sokra mész a karriereddel.Mert akkor nem lesz kinek bizonyítanod!A munkatársakat ez nem érdekli.

2010. jan. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Le is pontozlak!

Először is megy a 2 együtt(lehet karrier és gyerek együtt) és majd ha ő igazán akarja akkor meg is fogja csinálni! Amit ír abból számomra egyértelmű, hogy ha szülő lesz nagyon jól fogja csinálni és nekem külön tetszik, hogy nem csak úgy beleugrik hanem minden oldalról átgondolja a dolgot!!A kérdése egyszerű:NEHÉZ LESZ-E? Igen, nehéz és ő még bőven ráér! Vegyétek már tudomásul, hogy egy nőnek nem csak az az élete, hogy minél előbb anya legyen!! 28 éves, hova rohanjon? Én értem amit ő írt a kommentjében és teljesen igaza van!És ha 40 évesen ébred úgy, hogy MOST kell a gyerek?

Ha elolvastad volna a többi választ láthatnád, hogy 41 évesen is szülnek még gyereket és ők sem cirkuszban mutogatni való szörnyek!!

A látszik, hogy nincs gyereked kijelentésed sem állja meg a helyét mert én teljesen a kérdező mellett vagyok és nekem van gyerekem!

A kijelentése pedig jogos ugyanis az a válasz arról szólt, hogy semmi nem számít csak a gyerek és ez egy elavult 18. századi gondolkodásra vall!Most pedig rakhatod nekem a máglyát, ígérem önként beleülök a skarlát betűs ruhámban!

2010. jan. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Kedves 2 gyermeke s válaszoló! Kívánom, hogy úgy alakuljon az életed, a karriered, ahogy elképzeled, szeretnéd, de tudni kell, hogy a mai világ kiszipojozza az embert. Állandó elvárások, túlórák, persze meghozza a gyümölcsét, ha jókor vagy jó helyen. Elhiszem, hogy te is, mint mindenki a legjobb életre vágyik, de nem akarlak elkeseríteni, igaz még nincs gyerekem, de akárhova akarsz majd menni dolgozni (2 gyerekkel), lehet, hogy nem téged fognak választani, hanem egy olyat aki fiatalabb, gyerektelen. Akármennyire is fáj, neki nagyobb esélye van arra, hogy először kialakítson egy presztízst, s abból már tud tervezni, mint neked. Sajnos ez a valóság! Én azért kívánom neked, hogy sikerüljön minden. szerintem viszont te már egy karrier, pozíció felépítésén már nem fogod annyira törni magad, mert örülsz, hogy reggel beesel dolgozni, aztán utána rohanás a boltba, háztartás + gyerekek és akkor hol vagy te? és a karriered vagy a túlórákat választod inkább? Tudom, nem egyszerű, csak látom a környezetben lakókat, s az irigységet sajnos, de olyan jó hogy munka után elmegyek sportolni vagy csak befekszem egy masszázsra vagy csak rohanok haza a páromhoz, hogy készítsek neki valami új, különleges kaját és ebbe ha hiszed, ha nem belefér a babatervezés, s remélem hamarosan a baba is.
2010. jan. 25. 20:18
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

De ha már elkönyvelted magadba hogy nem hiányzik a gyerek az életedből akkor minek teszed fel a kérdést!?

És mikor sokan leírják a tapasztalataikat, akkor miért kell ilyen hozzászólásokat írni?

Amit írtál utolsó kommentnek az nem tejes fedi a valőságot!!De majd megtudod!

2010. jan. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem könyvelt el semmit, ő mérlegel! Sokan írják, hogy nehéz és van aki nem sieti el. Persze itt csak az számít válasznak amikor azt írják, hogy minél előbb legyél anya. Engedd meg a kérdezőnek, hogy ő döntse el számára melyik a hasznos válasz! Te ne kérd őt számon! Az utolsó kommentje pedig nagyon is igaz!
2010. jan. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Az utólsó előttiből kérdezem, te miből állapítottad meg konkrétan, hogy elkönyveltem, hogy nekem nem kell gyerek? Kérlek olvasd át még egyszer figyelmesen, mert lehet, hogy valamit félreértettél talán! Az is lehet, hogy csak az irigység beszél belőled?
2010. jan. 26. 21:37
 19/19 anonim ***** válasza:

A karrier kérdésről tudnék dolgokat mondani, mert a többi "félelmed, ill. félelmetek", annak a legyőzése csak rajtatok múlik, viszont a karrier nem. Az másokon is ( a lehetőségeiden, főnökeiden ) múlik.


Attól függ, hogy pontosan mit értesz karrier alatt. Ha nem több, mint pénzkereset, akkor nyugodtan háttérbe lehet szorítani a gyerek kedvéért. Ha nem teszed, nagyon meg fogod bánni, de akkor már lehet, hogy késő lesz. Ne 53 évesen legyen gyereked, mert bepánikolsz attól, hogy nincs kire hagynod a karrierrel megszerzett vagyonodat.


Ha viszont a karrier, tényleg karrier, mert az önmegvalósításod eszköze, mert minden nap úgy kelsz föl, hogy attól érzed embernek magad, amivel foglalkozol, ha nem munka, ha nem megélhetés az, amit csinálsz, ha nem pénzkeresetként tekintesz a munkádra, hanem az életed értelmeként, akkor viszont ne vállalj gyereket, mert tönkretennéd a saját és a gyereked életét is.

Olyasmiről kellene ekkor lemondanod, ami nélkül embernek se éreznéd magad, eleinte menne, mert a kezdeteben örülnél, hogy van kiről gondoskodnod, van kivel törődnöd, jó dolog lenne másokkal beszélni a gyereknevelésről, még a párkapcsolatod is háttérbe szorulna, de ahogy majd telik az idő, rájössz, hogy mégsem ez kell neked, hiányozni fog az életed régi értelme. Csakhogy akkor már nincs vissza út, mert régen iskolába jár a döntésed eredménye.

Eljön az idő, amikor már nem fogsz hazudni sem magadnak, sem másnak, hogy jó az életed, és bizony megmérgezi a pároddal, és a gyerekeddel való kapcsolatodat is.


El kell döntened, hogy mi számít neked karriernek és e szerint dönts, mert lehet, hogy mindannyian drága árat fizettek majd egy rossz döntésért. Akik pedig azt mondják, hogy össze lehet egyeztetni a családot és a karriert, azok a "karrier" alatt kizárólag munkát, ill. munkahelyet értenek, és még saját maguknak is hazudnak a saját életükről.


Te ne tedd!



egy családjoggal is foglalkozó ügyvéd

2011. márc. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!