Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félelem a gyerekvállalástól?

Félelem a gyerekvállalástól?

Figyelt kérdés
28és 33 éves pár vagyunk. Lassan tervezgetjük a babát, de őszintén megmondom félek egy kicsit. (bírjuk-e majd idegileg? Lesz-e pihiidőnk? Hogy változtatja meg a gyerek kettőnk kapcsolatát? Mi lesz a karrieremmel? Tényleg 5* ilyen fáradt leszek?)
2010. jan. 24. 14:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Mindent megváltoztat de én még nem hallottam olyat hogy valaki megbánta volna!!!!
2010. jan. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
Igen, kimerítő dolog..el kell döntened magadban hogy akarod-e, akarjátok-e. Ha igaz a szerelmetek akkor ez csak még jobban összekovácsol benneteket. Persze ezt is meg kell fontolnod h mennyire erős a kapcsolatotok.
2010. jan. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
31%

Hát, elég nagy baj, hogy ennyi idősen nem arra koncentráltok, hogy legyen gyermek, hanem ilyen félelmeitek vannak. Meddig várnátok még?


Igen, bírjátok majd lelkileg, hiszen ezt akartátok, vártátok és felelősséggel tartoztok érte, ami mindennél fontosabb. Muszáj bírnod, mert ha elhagyod magad, a gyereked életét teszed vele kockára.


Lesz pihenőidőtök, hacsak nem egy anya kezében alvós, évekig szopó, elkényeztetett babát akartok nevelni belőle.


A gyerek majd úgy változtatja meg kettőtök kapcsolatát, hogy ezentúl nem tudtok majd a lakás bármelyik szegletében bármikor szeretkezni. Egyébként közelebb hoz. Már nem csak egy párocska lesztek, hanem család. Egy közösség, ahol mindenki mindenkiért él.


Ha nő vagy, fölösleges kérdés hogy mi lesz a karriereddel. Egy nő elsősorban anya legyen, majd feleség, és utána jöhet minden más. A karrierista élet öli a házasságokat, és a gyerek is sivár érzelmi közegben nőhet fel az állandó hajtás és stressz miatt ami neki egyértelműen rossz. Szerintem 3 évig mindenképpen hanyagold a munkát, lesz otthon is elég, és a gyermeknem nem véletlenül van szüksége arra a 3 évre anya mellett és nem a bölcsiben. Persze a szükség törvényt bont, de ha nem muszáj, ne add be gyermekmegőrző intézményekbe a babát a karriered miatt.


Nem, nem leszek 5-ször ilyen fáradt. Aki ilyenekkel riogat, annak ne higgy! Persze az elején fáradtabb leszel, az új helyzet megvisel majd kicsit, de az pár hónap alatt helyrebillen, és utána nem leszel fáradtabb, egyszerűen csak más dolgokkal fogsz foglalkozni.

2010. jan. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
12%

Jah, fáradt leszel mert nem hagy aludni a pici, de szívesen fogod fárasztani magad, mert imádni fogod a babázást.


Otthon lesz szabadidőd amikor alszik, azt töltheted tanulással, alvással, háztartással, vagy otthoni munkával.


Mérlegeld, mi a fontosabb most a karrier, vagy a gyerek. Gyereket lehet később is, még ha 35 évesen csinálod, akkor sincs semmi.


A kapcsolatot annyiból változtatja meg, hogy a hormonok miatt érzelmi ingadozásaid lesznek és miután megszületett a nők hajlamosak csak a gyerekkel törődni, a férj kivetettnek érezheti magát.


Szóval ha valami változni fog a kapcsolatotokban, az inkább csak tőled függ.

2010. jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Sok lemondással jár és bizony a karrier is háttérbe szorul, de nagyon sok öröm is jár vele. Csak akkor vállaljátok be ha igazán felkészültetek. Valaki azt írta meddig akartok várni? Bármeddig várhattok. 39 évesen szültem az első gyermekem és igazán nem bántam meg. Addig szórakoztam, utazgattam és megteremtettem az ideális környezetet a gyerekhez. Amikor terhes lettem éreztem, hogy nekem most a legideálisabb és a világ legboldogabb kismamája voltam. Most 41 éves vagyok és a másodikat várom,34 hetes vagyok és minden a legnagyobb rendben van. Ne érts félre nem vagyok a fiatal anyák ellen, a nővérem már 17 évesen anya lett és mondhatom remekül csinálta. A lényeg, hogy akkor légy anya ha felkészültnek érzed magad rá, mert ezt nem lehet visszacsinálni és a gyerek legyen áldás és ne nyűg!
2010. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
12%
A 15:04-es válaszoló tökéletesen leírta amit tudni kell.
2010. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a 17.34 -es válaszoló túl görcsös! Igenis van még ideje a gyerekvállalásra, főleg ha bizonytalan! Szerintem az élet sem CSAK az anyasáról szól! A 21. században járunk! Nekem 2 gyerekem van (és micsoda bűn) de a karrierről sem mondtam le! Nem kell választanod csak JÓL KELL IDŐZÍTENED!!
2010. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nő vagy, fölösleges kérdés hogy mi lesz a karriereddel. Egy nő elsősorban anya legyen, majd feleség, és utána jöhet minden más."

Az előző vagyok és NŐ! Elsősorban nő! És nekem a gyerek nem azt a változást hozta, hogy hol szeretkezem azután, hogy megszülettek a gyerekeim! Nekem azt a változást hozta, hogy több dologban álltam meg a helyem!!!Hogy képes voltam magamból kihozni a maximumot mint nő, mint feleség és mint anya!

2010. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen én is azt mondom egy nő lehet egyszerre nő, anya és feleség egyenlő értékben, sőt legyen is! A mai világban sorra hagyják el a nőket azzal az indokkal, hogy elhagyja magát amióta anya! Egy anya is Nő ,és egy feleség is nő, és ha ezt mi nem érezzük fontosnak miért érezné annak a férjünk!
2010. jan. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. A 15:04-es válaszolót azért megnézném. Mit tud felmutatni az életben, azon kívül, hogy esetleg szült egy-két gyereket.

Őszintén megmondom nem keresek rosszul, van egy nem panaszkodhatom állásom. Egyrészt attól tartok, hogy ezt a keresetet, ami kiesik megérezzük, másrészt olyan munkát végzek, mellyel kiehetek egy kicsit a mindennapi gyakorlatból, elmaradnak a sikerélmények, tudom, ugyanakkor a gyerek kárpótol mindenért. Tudom, hogy eltartottnak fogom érezni magam, hisz a páromnak kell gondoskodni a családról majd. A válaszoló az írja mire várunk még? Vannak terveink, lehet, hogy önző, de anyagi tervek, s ezeket a bébi előtt ésszerűbb megvalósítani, mert utólag, inkább csak a gyerekre költök majd. És elsőrorban csak anya legyek! És kérdezem, hol vagyok én mint nő? Ennyi erővel az általános iskola elvégzése után szülhettem volna tucat gyereket és akkor anya lehetnék, de én már akkor előre próbáltam gondolkodni, tanulni kell + karrier + pénz, mert nem akarok azt adni a családomnak, amin én nőttem fel, csak vajas kenyér minden reggel, alig tellett ruhára, nyaralás, táborozás semmi, mert nem tellett rá. Szóval köszönöm a nyers választ kedves 15:04-es válaszoló, kár, hogy rólad nem tudtunk meg többet.

2010. jan. 25. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!