Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mi ez? Menjek...

Szerintetek mi ez? Menjek dokihoz? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Nemsokára betöltöm a 38. hetet, az átlagosnál kevesebb a magzatvizem a 30. héttől. Múlt héten hétfőn voltam dokinál, és NST-n, a méhszájam zárt volt akkor, NST sem mutatott sem mutatott semmi extrát!

A mai napon azt vettem észre, hogy a tisztasági betétem átázott, a bugyim vizes volt egy kis foltban. Nem tudom ez mi lehet... magzatvíz, vagy csak vizes folyás? Hogyan tudom megállapítani? Patikában akartam már venni ilyen ellenőrző tesztet, de azt az infót kaptam, hogy már nem forgalmazzák, nincs rá kereslet... de akkor milyen módszerek vannak arra, hogy megtudjam, magzatvíz-e?! :S

Babám ugyanúgy mozog, sőt talán aktívabb is, a mozgásai egyre "fájdalmasabbak". Gondolom egyre kevesebb a helye.

Szerintetek mit csináljak? Hétfőn kéne mennem újra NST-re meg dokihoz. Ha nem változik a helyzet (nem lesz nagyobb folt) akkor várjak addig, vagy menjek be ügyeletre biztos, ami biztos?

Fájásaim nincsenek, viszont egyre többet keményedik a hasam...


Válaszotokat előre is köszönöm!


2010. jan. 23. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha van kocsid, otthon van a párod, szerintem üljetek be, és menjetek el ügyeletre. Egy vizsgálat nem árt, legalább megnyugszol.


Amíg pocakos voltam, én is voltam ügyeleten, mert megmagyarázhatatlan fájásaim voltak akkor, amikor még nem volt itt az ideje. Még csak nem is abban a kórházban voltam, ahol aztán szültem, de semmi gond nem volt belőle, megvizsgáltak, megnyugtattak.


Ha egyébként is kevés a magzatvized, akkor jobb, ha odafigyelsz rá. Nem kell megijedni, szerintem minden rendben van, de lehet, hogy szivárog a magzatvíz...


Ha aggódsz, neked is jobb, ha lát egy orvos, legalább megnyugszol.

2010. jan. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj dokihoz, mert attol is lehet, hogy jobban érzed a babád, hogy a vízed egyre kevesebb lesz. Nem árt megnézetni, nehogy baj legyen!! Sok sikert..drukkolok!!
2010. jan. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mára vagyok uh szerint kiírva. 2 napja én is azt hittem szivárog a magzatvíz, aztán rájöttem, hogy csak vizesebb a folyásom. Betettem 2 papírzsepit egy-kát órára és nem ázott át. Ezt többször is megcsináltam (itt olvastam a módszert). A lakmuszpapír állítólag kimutatja a szivárgást, a klinikán is azzal nézik (állítólag kék lesz). Mi már nem veszünk, mert ha holnapig nem indul be szülünk mindenképpen, de ha még lenne 2 hetem és bizonytalan lennék ilyenben, lehet, hogy vennék.
2010. jan. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
D egyébként igazuk van az előttem válaszolóknak, a kórház a biztos!!
2010. jan. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kórház, azonnal.Már elég idős terhes vagy, lehet folyik a magzatvized.Ezért válik fájdalmassá a mozgása.

Csinálnak uh-t és vizsgálatot és kiderül.Ha a víz akkor se ijedj meg, nem lesz baj.

Én 36 héten tapasztaltam ezt, meg is szültem aznap:)

2010. jan. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Éjszaka nem tapasztaltam semmi különösebb "ázás" dolgot, de ha ma megint ez lesz, akkor hallgatok rátok és megyünk Apával az ügyeletre.

Egyébként ez hogy működik? Mármint nekem vidéken van az állandó lakcímem, és mindenki azt mondta, hogy a területileg illetékes kórházban lehet szülni, kivéve, ha vészhelyzet van. Gondolom a magzatvíz szivárgás annak számít. Jelenleg Zuglóban vagyunk a párommal, de a babát már vidékre visszük haza. Akkor most melyik kórházba kell mennem? És mit mondok? Hogy ezt és ezt tapasztalom, szeretném, ha megnéznének?

Bocsi a hülye kérdésekért, de első baba, és nem nagyon van olyan, aki ebben tanácsot adjon...

2010. jan. 24. 09:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ügyeletre mész, vidd a terhesgondozási könyvedet, TB-kártyádat, vizsgálat papírokat (főleg azt, amelyiken szerepel, hogy kevesebb a magzatvized), és a recepción közöld, hogy területileg ugyan nem az adott kórházba tartozol, de ilyen és ilyen okok miatt most Zuglóban tartózkodsz.


Fel fognak venni, és meg fognak vizsgálni.


Amikor én ügyeletre mentem, én mehettem volna a saját kórházamba is, nem volt annyira messze, de a fájdalmak pont az adott kórház előtt jöttek rám, ezért úgy gondoltuk a párommal, hogy ha már ott vagyunk, oda megyünk be az ügyeletre...


Az ügyeletes orvosnak kötelessége ellátni, és kismamák esetében nem is csinálnak ilyesmiből gondot. Megnézik a méhszájat, megnéznek ultrahanggal, esetleg NST-vel is. Ha nincs gond, akkor írnak egy papírt az állapotodról, és elengednek. Ezt a papírt aztán majd megnézheti a saját orvosod is.


Inkább tíz felesleges vizsgálat, mint hogy ne vegyenek észre valamit, ami az egészségetek szempontjából fontos!


Remélem, minden rendben lesz!

2010. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!