Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A napokban derült ki hogy...

A napokban derült ki hogy babát várok. Ma megharapott a macskám, azonnal lemostam és bekentem Betadinnal. Szerintetek elég? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon félek,ugye nem lesz bajom?" éve kaptam tetanusz,azt hiszem az 5 évig benne van a szervezetbe.
2010. jan. 21. 18:47
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
47%

Én igen. És nem érdekel, ki mennyire pontoz le érte!!!


A toxoplazmát légyszi vedd komolyan. Csak akkor veszélyes a babára, ha a terhesség alatt fertőződsz meg, de ha így van, akkor kezelésre van szükséged. Ismétlem: nem a macska kidobására, hanem vizsgálatra és kezelésre, ha szükséges.


Igaz, hogy a fertőzött macska ürülékével terjed, na de a macska a nyelvével tisztogatja mindenét, beleértve a végbél környékét is, a szájában minden előfordulhat. A terhes nő igenis legyen elővigyázatos, ha még nem esett át ezen a betegségen, vagy nem tudja, hogy átesett-e.


Olvasd el: [link] és sose nyúlj a kiscica almához, csakis gumikesztyűben.

2010. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Természetesen ha megyek orvoshoz kérni fogom hogy a vérvételkor nézzék meg hogy van e vmi bajom e téren.Nem hanyagolom el persze,csak nem gondoltam hogy egyböl oltásért kéne szaladnom a háziorvoshoz.
2010. jan. 22. 16:51
 23/35 anonim ***** válasza:
52%

Még jó, hogy a lepontozást vállalod mert több dologért jár!

1. A kérdés nem az volt menjen e vérvizsgálatra és, hogy mennyire kell félnie a toxoplazmozistól!

2. A kérdező nem hülye és nem a te dolgod, hogy elküld vérvizsgálatra, most tudta meg, hogy terhes és feltételezem mindenre kiterjed az aggodalma! Ez különben látszik is a kérdésén! Biztos, hogy idejében közli az orvossal, hogy van cicája és gondolom az orvos sem hívja ki a katasztrófa védelmet emiatt!

3. Mindenképp felelősségteljes hiszen a harapást is megfelelően ellátta és lefertőtlenítette!

4. A toxoplazma fertőzést nem csak a macskától lehet elkapni! Nem megmosott gyümölcstől, nyers hústól és még a kertben is elkaphatod miközben gyomlálsz!

5.Ha végig olvasod a válaszokat már láthatod, hogy felhívták a figyelmét a toxoplazmára, miért kell ezt 100x leírni? Szerinted a kérdezőnek baja van az értő olvasással?

6. A MACSKA MARADHAT ÉS MÉGSEM LESZ VILÁGJÁRVÁNY!

2010. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Jól esett!

2010. jan. 22. 19:05
 25/35 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon szívesen! :-)Nem teheztek róla idegesít amikor normál értelmes embereket hülyének néznek és megy a felesleges okoskodás! Ráadásul az állatokat is nagyon szeretem! Puszi a cicádnak! :-))

Jaj, csak nehogy valami bajom legyen.......:-))

De holnap ezért a sorért elmegyek és vetetek vért, FŐ AZ ÓVATOSSÁG!!MERT ÉN KOMOLYAN VESZEM A TOXOPLAZMÁT :-))

2010. jan. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

19:01-nek:

1) ha nem lenne gondod a szövegértelmezéssel, akkor elolvashattad volna, hogy a macskával semmi bajom. Egy szóval sem utaltam rá, hogy szabaduljon meg tőle. Nekem is van, pedig én is kismama vagyok.

2) a kérdező kérdése így szólt: "Szerintetek elég? Mit tegyek?" Erre az én válaszom a harmadik volt, egyben az első, ami a toxoplazmózist említette. A kérdezőnek ez a fertőzés eszébe sem jutott, ő csak a tetanusztól tartott.

3) a kérdezőnek biztos mindenre kiterjed a figyelme, mégis csak azon aggódott, hogy kivérzett-e a sebe, azon nem, hogy egy kismamára milyen veszélyekkel járhat egy macska, és a tőle elkapható fertőzés. Az a minimum, hogy erre felhívom a figyelmét.

4) az általam belinkelt oldalon pontosan le van írva, hogyan lehet elkapni ezt a fertőzést: nem csak macskától, hanem ürülékkel szennyezett földtől, nyers hústól, mosatlan gyümölcstől stb.

5) az összes toxoplazmát említő válaszoló mélyen le van pontozva, a kérdező egyetlen szóval sem tett utalást arra, hogy komolyan veszi a figyelmeztetést, ellenben szívből örül mindenkinek, aki nem küldi őt egyből dokihoz. :-( Ez meg szerintem felelőtlenség az adott helyzetben. Azért a gyereke mégis legyen már fontosabb, mint a macskája! Ha most a macskájától megfertőződött, akkor kezelésre van szüksége, mégpedig mielőbb.

2010. jan. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Most azért eloszlatnék néhány tév hitet!


1. Nem a tetanusztól félek,hanem pontosan a TOXOPLAZMÁTÓL!

2. Érthetően leírtam hogy "Kaptam tetanuszt..."ezt oltásra értettem!És nem a betegségre.

3. Nem azért írtam ki a kérdést,hogy mások okoskodjanak a fejem fölött csupán tanácsot szerettem volna kérni és nem utasításokat,ezért is írtam azt hogy örülök,hogy nem mindenki egyből orvoshoz küld.

4. Számomra ez a baba a mindenem,mert erre vágytam egész eddigi életemben.És nem a macska a fontosabb!

5. Ez szerintem akármikor megeshet a 9hónap alatt vagy más is,ennyi erövel ne menjek ki az utcára mert kint mászkálnak a kóbor kutyák,macskák????És a levegő is szennyezett,nehogy belélegezzem?

5.Mindent megteszek azért hogy utána járjak természetesen hogy van e valami bajom és a macskát is elviszem állatorvoshoz.

6. Mindenki nyugodjon meg felelősség teljes szülő szeretnék lenni és oda is figyelek!

7.Köszönöm!

2010. jan. 22. 20:24
 28/35 anonim ***** válasza:
Szerintem tényleg komolyan kellene venni a toxoplazmózis lehetőségét, mert senki nem vágyik beteg gyerekre. Ezzel persze nem azt mondom, hogy a cica menjen a háztól, hanem mindenképpen orvosnak említeni kellene.
2010. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Nyugi, tudjuk, hogy felelősségteljes anya vagy, akinek a baba a legfontosabb. :-) Sajnos a toxplazma ellen nincs oltás (a tetanusz nem ez ellen van), csak kezelés. De remélhetőleg arra sem lesz szükséged. A magyar lakosság 50%-a átesett már a fertőzésen, még a pestiek is, azaz már védettek. Egy vérvétel nálad is kideríti, hogy mi a helyzet, s onnantól aggodalom nélkül várhatod, amíg megszületik a pici.
2010. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Miért nem hagyjátok már békén? Ez a "vedd komolyan a toxoplazmát" már tényleg unalmas!! KOMOLYAN VESZI miért nem látjátok? És most én is szeretnék írni valamit a toxoplazmáról! Nekem vannak állataim de amikor fertőzött lettem 20 hetes terhesen nem VOLTAK! Sem macska sem kutya de még a környezetemben sem volt. Nem tudom pontosan, hogy kaptam el, de elkaptam és az biztos, hogy nem állattól!

A terhességem alatt antibiotikumos kezelést kaptam és egészséges gyereket szültem! Igen, egyetértek azzal, hogy figyelni kell rá de az nem azt jelenti, hogy túl kellene reagálni!

2010. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!