Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segitségetekre lenne szükségem...

Segitségetekre lenne szükségem?!?!

Figyelt kérdés
14.én kelett volna megjönnie a mensimnek ma pozitivat teszteltem hány hetes terhes lehetek?mikor érdemes orvoshoz mennem?se folsavat se terhesvitamint nem szedek..nagy probléma????köszönöm a válaszokaat elsö babánk nemsokmindent tudok:(:(:((
2010. jan. 20. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó menstruáció első napjától szokták számolni a terhességet.Kb 5 hetes
2010. jan. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azt, hogy hány hetes vagy az utolsó menstruációtól számolják.

Én a pozitív teszt után két nappal mentem orvoshoz, másnap uh-ra akkor voltam 4.hetes terhes és még csak a petezsák látszott.

Nem probléma, hogy nem szedsz vitamint, én sem szedtem az elején első babámnál, mivel 8 hetes terhes voltam mikor megtudtam. De utána szedtem (gravidát)Ne aggódj nem lesz semmi baj. Gratulálok a babához!!

2010. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia!Először is gratulálok szívből Nektek!Mikor volt az előző mensid?Na annak az első napjától kell számolni a heteket!Pl.ha dec.14.-én jött meg utoljára,akkor most 5 hét 2 napos vagy!Dokihoz elég menned úgy a 6.hét vége körül is!De ha bármit észlelsz,ami nem normális,akkor azonnal!Akár ügyeletre is!!!!!!Ilyen pl.barnázás,vérezgetés,erős görcsök!!!!Enyhe kis szurkálás nem gond!És irány a gyógyszertár!Folsav tabletta napi 1,és valamilyen terhességi vitamin!!!!!!Ez az első időszak a legfontosabb a picúrnak!És ha húzódik a pocid,akkor szedhetsz napi 2-3 szem Magne B6-ot is!Vigyázz magatokra!És jó egészséget!
2010. jan. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A terhességi heteket az utolsó mensi első napjától számítják (40 hét). Elég korai terhes lehetsz, kb 4-5 hetes, szerintem. Orvoshoz a 6.-7. héten érdemes menned, akkor már látszik a kicsi szíve is, ekkor állapítják meg a terhesség tényét. Ha már tudod, hogy babát vársz, kezdj el terhesvitamint szedni (Elevit, vagy Gravida), és egyeztess a nőgyógyászoddal. Boldog babavárást! :-) 13+3 km.

2010. jan. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak a 5.hétben lettem biztos benne h terhes vagyok(előtte még csak nem is sejtettem),de akkor még csak petezsák volt látható.

Azonnal elkezdtem a vitamint szedni.

Az utolsó menzesz 1.napjától számolják a terhességi időt de ez majd később magzati méretektől függően korrigálhatják.

Gratulálok!

29 hetes km

2010. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN A VÁLASZOKAT!!!!!NAGYON SOKAT SEGITETTETEK!!!!!!SZIVBÖL GRATULÁLOK NEKTEK IS!!!Kootok?
2010. jan. 20. 16:42
 7/10 anonim ***** válasza:
nagyon-nagyon gratulálok a kisbabához,nagyon jó egészséget mindkettőtöknek!a terhesvitamint kezd el szedni most.én sem szedtem sem folsavat,sem vitamint előre,most van egy 7 és fél hetes teljesen egészséges rosszcsont kisfiam.
2010. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!gratulálok hozzá!sok boldogságot és jó egészséget nektek is!!!!puszi
2010. jan. 20. 17:56
 9/10 anonim ***** válasza:
én 2évet vártam a pozitív tesztre és azonnal orvoshoz mentem amikor a teszt pozitív lett:) ne aggodj majd bele jössz idövel. Gratulálok:)
2010. jan. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi grat neked is:)nekünk ez volt a 1hónap..:)remélem minden ok lessz:)
2010. jan. 20. 19:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!