Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsokat kérnék normális és...

Maya17 kérdése:

Tanácsokat kérnék normális és nem be szólásokat ha lehetséges. Ki mit adna?

Figyelt kérdés
Maya vagyok ahogy ki van írva 17 éves Angliában élek 9-éve. 3 éve van párom 2 éve lakunk eggyütt idén Májusba költöztünk külön anyáméktol. 5 hónapos terhes vagyok December 29-ére vagyok ki írva én December 14-én töltőm be a 18-at. Anyámék és mindenki más is örül a picinek az elejétől fogva nem titkoltam egy percig sem sőt anyámmal vettem meg a tesztet is. Naa nem is ez a lényeg csak le írtam hogy azert tudjátok a helyzetem. Tanácsot abba akarok kérni hogy hogy tudnám normálisan tanítani a picimet ami eddig ugy van hogy kis lány lesz aminek nagyon örülünk, nem akarom rosszra tanítani azt akarom hogy meg bizon bennem mint én anyámba stb.Tudom hogy fiatal vagyok ezért akarok tanácsokat hogy ügyesebb legyek anyukámék is segítenek és adnak tanácsokat már most de szeretném másokat is meg kérdezni. Kapok tanácsokat?? :)
2014. aug. 29. 21:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia Maya, én is Angliából írok, te merre fele laksz?

Hát mi tagadás, hamar kezdted, de nem azt jelenti, hogy nem vagy érett rá. Itt más szellemben nevelkednek a gyerekek, és miután már 9 éve itt élsz, jóformán te is ebben a szellemben nevelkedtél. Ez kicsit meredek az otthoniaknak, neked meg természetes. Itt rengeteg tini anyuka van, de meglepően érettek hozzá...na nem mind.

Az, hogy hogyan alakítsd ki a kapcsolatotokat, az majd adja magát. Az helyzettől és az ő személyiségétől is függ.

Mindig legyél közvetlen, természetes, mutasd ki neki, mennyire szereted, szentelj rá időt, hallgasd meg mindig, támogasd, így megtanulja, hogy bármikor meghallgatod, hogy bármit elmondhat neked. Az élet dolgairól korán kezd a felvilágosítást-szintjének megfelelően-, vond be a család dolgaiba, tanítsd meg rá, hogy ő is fontos tagja a családnak, ruházd fel felelősséggel, legyen feladata. Igy felkészíted az életre, arra, hogy ezek a dolgok természetesek. Ha pl már korán elkezded a szexuális felvilágostását, akkor majd nem fogja cikinek érezni a témát-legalább is remélhetőleg- és meg fogja veled osztani, ha tetszik neki egy srác pl, és ez a közvetlenség abban is segít, hogy egy szép nap, ha netán ő is ilyen korán esne teherbe, mint te, akkor nem fordul elő, hogy ide írja ki a kérdését a gyékára, hogy teherbe estem, hogy mondjam el anyámnak, félek, hogy dühös lesz.

2014. aug. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Ja, egyébként én is terhes vagyok, én másodikat várom, már van egy 4 évesem és én is decemberre vagyok kiírva. December 23-ra. Ha van kedved, dumálhatunk, ha van valami kérdésed, kérdezhetsz, megpróbálok rá válaszolni.
2014. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy normálisan írtál:) írtam privátba üzenetet:)
2014. aug. 30. 21:08
 14/17 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Fiam is dec. 23-án született külföldön. :) Amit kérdeztél, hogy hazamentek, sír, mit kell tenni...a kórházban azért már sok mindent látni fogsz, és sok mindent elmondanak. Én is nagyon izgultam, mikor hazamentünk, mert a szoptatás nem ment simán, de a nyugodt légkörnek köszönhetően meg minden jobban ment végül. Párszor belefutottam abba, hogy cicit adtam, mikor nem tudtam az okát a sírásnak, de hamar rájöttem, hogy nem ez a megoldás, mert pl. ha pont fáj a hasa, akkor csak rontok a helyzeten. Elég hamar meg fogod tudni különböztetni a sírásokat. Nekem egy jótanácsom van az elejére, hogy figyeld a babádat! Mindenre tudja a választ. Én mindenben hagytam őt, semmit nem eröltettem, igény szerint szoptattam. Sokkal jobban ki tudta ő alakítani az alvását, tudja, hogy mit kíván a szervezete, és mindent szívesen fogad, amit más kényszernek él meg. Olvasgass, tájékozódj, de, mint írtam, az ösztönök a mérvadók. És arra gondolj, hogy mit szeretnél elérni, ne arra, hogy mit nem! :)
2014. aug. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez sokat segít :) Hát remélem én is,ügyes leszek van egy kis tapasztalatom picikel mivel a bátyjám kis lánya sokáig velem volt..lenne még egy kérdésem néztem hogy sokan azt írják hogy nem kell fel kellteni a picit 3 óránként hogy ciccizen ha csak nincs sárgasága vagyilyesmi engem pedig mindig ugy tanították hogy fel kell kellteni.de ha igaz hogy tényleg nem muszály fel kelltemi mert magától fel kell ha éhes az sokal jobb lenne te hogy csináltad fel kellteted?
2014. aug. 31. 17:18
 16/17 anonim ***** válasza:
Az igény szerint azt jelenti, hogy mikor a baba kér enni, akkor kap. Én nem keltettem soha, viszont törekedtem arra, hogy szopi közben ne aludjon el egyből, hanem egyen "normális" mennyiséget, mert akkor több esély van arra, hogy nem kér 20 perccel később újra. Nagyon szépen kialakítja a baba magától is, 2-3-4 óránként kér, ahogy az idő telik. Ja, és az én fiam picit besárgult, tehát gyorsan kellett pótolni a súlyát, de ez nem az időbeosztástól függ, hanem a mennyiségtől. Vissza kellett mennünk súlymérésre, és minden renben volt hazaengedés után 1 nappal. Minden kisbaba más, ez csak az én tapasztalatom.
2014. szept. 1. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Tudom mi az az igény szerint nem igy akartam a kérdést írni csak a telefon ki javítja amit írok.
2014. szept. 1. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!