Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsokat kérnék normális és...

Maya17 kérdése:

Tanácsokat kérnék normális és nem be szólásokat ha lehetséges. Ki mit adna?

Figyelt kérdés
Maya vagyok ahogy ki van írva 17 éves Angliában élek 9-éve. 3 éve van párom 2 éve lakunk eggyütt idén Májusba költöztünk külön anyáméktol. 5 hónapos terhes vagyok December 29-ére vagyok ki írva én December 14-én töltőm be a 18-at. Anyámék és mindenki más is örül a picinek az elejétől fogva nem titkoltam egy percig sem sőt anyámmal vettem meg a tesztet is. Naa nem is ez a lényeg csak le írtam hogy azert tudjátok a helyzetem. Tanácsot abba akarok kérni hogy hogy tudnám normálisan tanítani a picimet ami eddig ugy van hogy kis lány lesz aminek nagyon örülünk, nem akarom rosszra tanítani azt akarom hogy meg bizon bennem mint én anyámba stb.Tudom hogy fiatal vagyok ezért akarok tanácsokat hogy ügyesebb legyek anyukámék is segítenek és adnak tanácsokat már most de szeretném másokat is meg kérdezni. Kapok tanácsokat?? :)
2014. aug. 29. 21:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen jó a kapcsolatod anyukáddal, akkor nagy az esély rá, hogy ugyanezt fogod automatikusan továbbadni a kislányodnak. Ok, hogy kapsz tanácsokat, de az anyai ösztön, és az amit te magad kaptál a szüleidtől, sokkal többet számít.
2014. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Remélem hogy legalább egy kicsit ugy fog lenni a lányom velem ahogy én anyukámmal csak azért félek nem akarom rosszul nevelni nem akarom hogy a lányom bármi rossz dolgok essen át amin nem kellene én ahozz képest hogy 17 éves vagyok sok mindent át éltem egy jó van a rossz dolgok mögött hogy anyukám mindig melletem állt ha kellet és számíthattam rá. Érett gyerekes anyukáktol szeretnék válaszokat vagy velem egy idős hasonló helyzetű lányoktól hogy ők hogy nevelték a gyerekeiket. :)
2014. aug. 29. 22:03
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

atyauristen..és az anyukád hagyta, hogy 15 évesen összeköltözz a kis barátoddal??? nekem ezt a hülyeséget ne add be...na persze..még örülnek is, sööööt büszkék a kislányukra, amiért 17 évesen teherbe esett...

könyörgöm, ezt a "nevelési mintát" inkább ne add tovább..


15 évesen elköltöztél, mert te már érett "nagylány" voltál...összeköltöztetek a kis barátoddal, aki eltart?? vagy a szüleid?? vagy mégis hogyan képzeljük ezt el?? te iskolába jársz, közben mosol fözöl, takaritol, dolgozol...??

2014. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Arra tanítani, hogy megbízzon benned,nem lehet. Azt csak kiérdemelni lehet. Ha látja, érzi rajtad, hogynem élsz vissza a bizalmával apródolgokban, akkor majd a nagy dilgokba is beavat. Pl. Ha kiskorában neked elsuttogja, hogy anya képzeld szrelmes vagyok az xy-ba, de ez titok, akkor hiába vagy rá nagyon büszke, hogy milyen nagy lányod van, és hiába tök cuki az egész történet,meg kell őrizned a titkát, nem sutyoroghatsz kuncogva a nagyival, hiába tök édes az egész. (Remélem érthető, mit karok ezzel mondani)

A másik fontos dolog, a következetesség. Legyenek egyértelmű, előre lefektetett szabályok, előre meghatározott következményekkel. Ha büntetni kell, akkor büntetni kell, az is a javára válik. Ugyanakkor ne felejtsd el megdícsérni, ha valamit jól csinált (biztos érezted már te is,mennyire frusztráló, hogy a 'jót' a környezetünk természetesnek veszi, de minden kis hibát azonnal felemleget)

2014. aug. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kedves hölgyem/ Uram nem tudom melyik vagy. Igen képzeld engedte mivel neki se lett volna jobb ha én költözök "apóshoz". Nem vagyok gyerekes felfogású 12 éves korom óta mióta meg erőszakoltak nem kéne le írnom mert semmi közöd hozzá de nem,bírom az ilyen embereket akik csak magyaráznak. Anyámhoz Jehova tanúi járnak lassan 4 éve ő még nem az de tetszik neki és azok tiltják az abortuszt így anyám se akarná nekem és elfogadta hogy terhes vagyok hogy meg akarjuk tartani a picit és melletem fog állni. Itt kint direkt olyan kurzusra járok ami tini mamiknak van és ott fogom folytatni jövő hét keddtől. Ott teszem le a diplomát 1 éven belül szépség terápiárol. De ha akarod fel is teszem a papírt róla ;) idén májusba költöztünk külön és azóta igen takarítok főzöm amit kell. Nem vagyok béna ez nem Magyarország nem kell segélyekből élnünk de ha kéne is itt az is több.!
2014. aug. 29. 22:32
 6/17 A kérdező kommentje:
Mayaa és nem,Majácska ;) nem érdekel a véleményed de őszintén nem :) vannak nálam fiatalabb szülők és a te véleményedre hogy inkabb ne neveljem a gyerekemet azt mondom neked hogy remélem Isten meg adja mindenkinek azt ami jár ahogy írsz nekem ;)
2014. aug. 29. 22:39
 7/17 A kérdező kommentje:
4-ik kommentelőnek köszönöm a jó tanácsokat és köszönöm hogy le irod ezeket :) Bocsi hogy nem,tudok annyit írni csak kicsit fel húzz hogy mért engem találnak meg az olyan emberek akik nem tudják ki,élni magukat a saját gyerekeikbe :)
2014. aug. 29. 22:41
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Én 18 voltam a lányomnál. Ma már 8 éves, és mindig is megbízott bennem. Kicsi kora óta mindent megosztottam vele, mindig együtt voltunk. Valahogy ösztönösen tudja egy anya.

Szerintem csak anyit tehetsz, hogy őszinte vagy, szereted, tiszteled, és megadod neki ami kell egy gyermeknek. Egy dologra vigyázz! Soha ne hazudj neki, mert elveszted a bizalmát... sajnos nálunk az apjának sikerült. Azóta már nem apának, hanem a keresztnevén hívja!

Boldog babavárást!

2014. aug. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szija köszii ez biztató :) hát egy kicsit inkább nagyon félek attól hogy hamar lesz barátja stb attól még hogy nekem hamar lett stb attól még nem erre akarom tanítani a lányomat sőt inkább arra hogy tisztességes legyen stb. Én nem vagyok jo hogy ilyen hamar terhes vagyok párom van stb de le teszem a tanulmányaimat stb és utána dolgozni is el fogok menni nem csak a párommal akarom el tartani magam és nem szülőktől kérek segítséget most sem. Nem,szeretem ha el ítélnek Anélkül hogy kicsit is tudnák mi miért van.
2014. aug. 29. 22:56
 10/17 A kérdező kommentje:
Azt szeretném tőled magától nem tudom hogy hogy írjak tegezve vagy magázva. Na de a kérdésem az lenne hogy milyen volt az eleje amikor a pici ugye meg születik haza hozzod és utána hogy viselted mondjuk amikor sirt mert fájt valamilye vagy mikor még az elején nem tudtad hogy azert sír mert éhes vagy álmos stb idővel már tudtad a sírássábol?
2014. aug. 29. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!