Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Nagyon elvagyok keseredve, bővebben lent.

Figyelt kérdés

31hetes terhes vagyok a harmadik babámat várom.Nagyon csúnyán össze vesztünk a férjemmel három napja, nem szólunk egyáltalán egymáshoz ha meg még is akkor nem szép szavakkal...azóta folyamatosan bőgök, nem nagyon tudok enni, éjjelente csak forgolódok ha meg elalszok iszonyatos álmaim vannak.úgy veszem észre egyáltalán nem érdekli semmi pl. most éjszakás és munka előtt elment egy órával tegnap este, most meg már rég itthon kellene lennie és nincs. nem tudom mire gondoljak..Tök úgy érzem nem érdekeljük egyáltalán de még a gyerekek sem, kicsit sincs arra tekintettel hogy babát várok nagyon csúnya dolgokat vágott a fejemhez, pedig hozzá teszem de ez csak mellékes hogy védekezés mellet estem teherbe és ő harcolta ki hogy már pedig a baba marad, nem nagyon ellenkeztem én sem bár nem volt tervebe de nem lettem volna képes elvetetni, ahol két gyerek elfér ott három is, és nagyon nagyon várom, hogy köztünk legyen ezzel nincs gond.Most azon filózom hogy itt hagyok mindent a gyerekekkel, elköltözünk és mindennek véget vetek és új életet kezdek, nem akarok senkit a bajommal a családomba zargatni ezért kérek itt tanácsot...ennél rosszabb nincs hogy senkivel nem beszélhetem meg.

Most sokan azt fogjátok írni hogy beszéljek vele, üljünk le, de ez nem az első mi már nagyon sok mindenen túl vagyunk(szakítás újrakezdés) és nem lehet vele beszélni mert tudom hogy vita és csúnya szavak lesznek a vége.engem sem kell félteni, nem mindenbe őt hibáztatom sajnos nekem is fura természetem van.Talán az borít ki a legjobban hogy nem tudom hova megy hamarabb meló előtt és honnan jön ilyen későn.

Szerintetek hagyjak itt mindent vagy várjak még??

Azzal nincs gond hogy nincs hova menni de bele szakad a szívem ha arra gondolok hogy a babám úgy fog megszületni hogy ő már nincs...

Köszönök előre is minden választ.


2010. jan. 14. 08:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem minden féle képpen várj még! Azt mondod ne mondjuk hogy beszéljétek meg pedig anélkül nehéz lesz dülőre jutni! Lehet te is érzékenyebb vagy mostanában mint szinte mindenki a terhesség alatt és negatívabban látod a dolgokat mint amilyenek! Szerintem fontosak vagytok Neki hisz ha nem lennétek azok,akkor a babáért sem harcolt volna, miért kellett volna neki még egy baba ha már így is tele lett volna veletek a hócipője!?? Szerintem tenned kellene felé pár békülő lépést még ha nem is te vagy a hibás, hátha ő is lép utána feléd, de ha nem beszélitek meg a dolgokat akkor az nem vezet sehova! Azt nem irtad min vesztetek össze, mert ugye az sem mindegy!??
2010. jan. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem tudsz vele beszélni, és kiborít, hogy nem tudod hová megy, akkor szerintem derítsd ki. Most lehet ez hülyén hangzik, de a bizonytalanság a legrosszabb és lehet megnyugodnál, hogy kiderülne, hogy csak mittudomén előbb bemegy a munkahelyére újságot olvasni, mert ott nyugi van...

Csak vigyázz meg ne tudja, hogy nyomozol utána, mert ha nincs vaj a füle mögött, akkor teljes joggal kiborulhat.

2010. jan. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia,a harmadik babádat várod,tudod jól,hogy ilyenkor érzékenyebbek vagyunk.Nem azt mondom,hogy nincs igazad!!!De tudjuk,hogy a férfiak is elég nehezen viselik ezt az időszakot,ők nem tudják,hogy mi milyen fáradtak vagyunk,nem érzik át a mi kis másállapotunkat.Szerintem nyugodj meg,nem megy ő félre,csak nehezen viseli ezt a másfajta állapotot.Kevés az olyan férfi,aki otthon segít és pótanyukaként beválik,az én férjem sem ilyen. Szerintem a ti helyzetetek ugyanolyan,mint nagyon sok hasonló családban.válts taktikát.Én azt teszem,hogy ha számomra nem megfelelőt csinál,hogy odamegyek hozzá,megsimogatom az arcát és azt mondom neki,hogy én nagyon szeretlek,nyugodj meg és gondold át,hogy nekem ez milyen rosszul esik és légyszíves ne veszekedjünk ezen a butaságon.Utána ott hagyom elmegyek puffogni,persze úgy,hogy ne lássa rajtam.Hidd el,hogy másképp reagálja le a dolgokat.Legalábbis az én férjem.Ne tudd meg mennyire önfejű,nem segít semmit, a második babánkat,aki öt hónapos még egyszer sem pelenkázta be, egy órára sem hagyhattam rá,pedig ott van a nagylányunk,aki már hat és fél éves.Azért néha jó lenne vele kettesbe mondjuk biciklizni egy fél órát,mert igényelni,hogy vele legyek.Szóval hidd el,hogy más is van ilyen helyzetben.Persze fognak itt neked terrorista anyukák (lehet lepontozni) olyat írni,hogy hagyd ott,meg mit képzel magáról,de gondold végig,ők ugyanezt csinálják,csak fordított szituban.Minden kapcsolatban van egy erősebb fél.Hamarosan lesz három gyönyörű gyermeketek és nekik mindkettőtökre szükségük van.Fel a fejjel,minden rendben lesz!
2010. jan. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Szia,előző vagyok.Ha azt választod, amit a 09.04-es hozzászóló írt, akkor nagyon vigyázz nehogy lebukj (bár az én párom szereti,ha néha féltékenykedek,egyszer én is meglestem és lebuktam, hát nagy röhögés lett a vége,nem sült el rosszul és képzeld előbb kellett bemennie dolgozni,csak nem mondta meg,mert veszekedtünk valamin)! Megkérheted egyik barátodat,akinek mondjuk nem annyira ismeri a kocsiját.
2010. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

szerintem is várj:(((

de attól függ, milyen jellegű problémáitok vannak.

megcsal? bunkó? agresszív? türelmetlen? érdektelen?

vagy csak lusta, figyelmetlen?

2010. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.Kérdeztétek min vitáztunk össze.Hát ott kezdődött hogy megkértem, hogy a kislányunkat vegye ki a fürdőkádból én kiveszem a fiunkat erre ő azt vágat a fejemhez minden előzmény nélkül mert előtte semmi baja nem volt, hogy mit gondolok én ezért vagyok itthon meg ezért fizetnek engem, hogy a gyerekeket ellássam ő dolgozik és fáradt, hozzá teszem éjjeles volt és kb. 10órát aludt....régebben sose volt ilyenből probléma sőt, amikor a második gyermekünkkel voltam várandós akkor mi sem volt természetesebb annál hogy kb. 7hós terhes korom óta ő fürdette a gyereket mert ugyan ilyen derék fájós voltam és ugyan ez a munkahelye volt, szó sem lehetett arról hogy én hajolgassak be a kádba....na szóval innen indult nekem sem kellet több még a tavalyi hót is megkapta a fejébe, szóval tudom nekem is van vaj a fülem mögött, kaptam én mindent hogy milyen sz@r anya meg sz@r házi asszony vagyok pedig főzök mosok takarítok és maximálisan ellátom a gyerekeket, és ennyit nem lehet kérni hogy legalább egyik gyereket vegye ki a kádból a fiam 23kg a kislányom közel 14....szóval volt hadd el hadd..minden voltam csak nem jó.

Egyik válaszoló írta hogy nyomozzak utána hát én ilyenhez béna vagyok meg főként makacs de lehet kipróbálom.

Most haza ugrott 5percre de már el is ment tudja hogy ezzel még jobban felidegesít hiába vágok póker arcot, abszolúlt nem érdekli semmi a kisfiam megkérdezte hova mész apa azt válaszolta a dolgomra legszívesebben szét törtem volna valamit a fején.Megpróbálok még nyugodt maradni..

2010. jan. 14. 10:10
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

Mivel már hamarosan megszületik a 3. babátok, és azt hiszem sok dolog lesz 3 gyerek körül, úgy gondolom, hogy most neked kell visszavonulást fújnod, mert mégis csak őrá számíthatsz. Én nem beszélném meg ezt most vele, hanem inkább, hogy minél gyorsabban helyreálljon a viszonylagos nyugalom és rend, csak annyit mondanék neki, hogy " felejtsük el"! HA már túl vagytok sok mindenen, ennyi vihart biztos túléltek, neked pedig itt a finish-hez közel inkább a nyugalomra lenne szükséged.

Hogy miért megy hamarabb és miért jön később? Jó kérdés. HA az összeveszés óta csinálja, akkor vagy dühíteni akar, vagy már ő is békülne, de nem tudja mit is csináljon, így ha nincs otthon, nem kell szembesülnie saját hülyeségével, veled vagy a gyerekekkel.

Próbáld ki, szerintem nincs veszteni valód! Egyénként erre szokták mondani, hogy az okos enged, a szamár szenved...

Minden jót!

(35+6 hetes)

2010. jan. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Próbálj egy kicsit megnyugodni. Biztosan mindkettőtök idegesebb és feszültebb. Lehet csak időre van szüksége, míg megszokja a 3. baba érkezésének gondolatát. Írtad, hogy Ő mondta először: tartsátok meg a picit. Ezzel kifejezte azt, hogy vállalja a babát, a családját, Téged. Adjatok egy kis időt egymásnak. Addig csak békésen. Ha idegesíted magadat, azzal a babának is ártasz. És attól semmi nem lesz jobb.

Nyugalmat és lelki békét kívánok Neked.

( Csak zárójelben jegyzem meg, hogy egyedül sem lenne könnyű dolgod 3 gyermekkel... )


De persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ha esetleg aggresszív a Párod, akkor ne gondolkozz egy percig sem. Mert az olyan ember nem változik meg.


Sok sikert!

18 hetes kismama

2010. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon szomorú, hogy ez van nálatok. Sajnos nem látunk bele a dolgaitokba,ezért csak leírnám a sajátomat. A szituáció hasonló volt, mire kiderült, hogy a kedvesem őrült szerelmes egy másik nőbe, és emiatt az esze is elment...rájöttem, elköltöztem. Nem volt gyerek szerencsére.De ennek nem kell így lennie. Sok oka lehet még!


Ha egy eddig szerető és gondoskodó apuka ilyet változott, annak valami komolyabb oka lehet...anyagi gond...vagy ilyesmi...munkahelyi gondok...


Nem tudom nálatok mi lehet a probléma, de lehet jó lenne pár napra kiruccanni a nagyszülőkhöz. Nem elköltözni meg ilyesmi, csak hogy 2-3 nap alatt lenyugodjanak a kedélyek. Akkor ha nem lesztek otthon, lehet rájön, hogy mennyire szeret titeket...ha meg nem (ne adj isten hogy így legyen)...úgyis tudni fogod mit kell tenni.


Talán csak nyugodtan mondd el neki, hogy egy pár napig lemész anyudékhoz a gyerekekkel, de ti nagyon szeretitek őt, csak gondolja át a dolgokat. Isten őrizz veszekedni.


Írj majd, hogy mi történt, szurkolok értetek.

2010. jan. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

szia! Hát nehéz okosnak lenni ebben a helyzetben, viszont eszembe jutott néhány dolog. például az, hogy egyszer mi is összevesztünk, úgy feküdtünk le, hogy nem szóltunk egymáshoz, aztán éjszaka, mikor megébredtem és forgolódtam sírva, akkor félálomban átölelt és hozzámbújt. Szóval eddig tartott a harag, volt is mit az orra alé dörgöljek. HA alvás közben a tiéd is így viselkedik, akkor csak látszólag haragszik és inkább csak a durcit vágja. A másik az, hogy az enyém sem mondja meg, hol járkál egész nap, csak utólag, este és akkor is csak ha kérdezem. De kivétel nélkül mindig dolgozik.

A harmadik, ami eszembe jutott, hogy ezalkalommal, hiába vagy büszke, a saját magad érdekében neked kell lépned. Ha mi összevesztünk, az volt az első, hogy este rámásztam, akár én voltam a hibás, akár nem. A szexet egy férfi sem utasítja vissza, és utána megint szent a béke. Persze a saját körülményeiteket ti ismeritek. És még egy gondolat: amin most kibuktál, nem olyan drámai eset, amiért el kellene költözni. Talán tényleg érzékenyebb vagy a kelleténél kicsit. Bár nem értem, ha megkéred szépen, miért nem tudta kivenni az a gyereket a kádból! Bár megjegyzem, én is 5* is elmondok valamit a páromnak, mire megcsinálja. KItartást! Ezért most ne hagyd el!

38 hetes kismami

2010. jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!