Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvagyok keseredve! Mit...

Elvagyok keseredve! Mit tegyek? Tehetek egyántalán valamit?

Figyelt kérdés
24 hetes kismama vagyok!19 éves!Nem terveztük a bébit,becsúszott!Mikor kiderült kicsit ki volt mindenki borulva,hisz el kellett gondolkodnunk,hogy hogyan is tovább!Úgy döntöttünk,hogy megtartjuk!Mindenki örült neki,már tervezgették a nagyszülők is a helyet,hogy milyen lesz ha végre kibújik!Mindenki pozitívan állt hozzá!Úgy döntöttünk,hogy egy ideig anyukáméknál leszünk,megkértem anyukám,hogy majd segítsen kicsit,hisz mégis csak kezdő leszek!Nem is volt ezzel baja!13 hetesen már látszott és akkor elkezdődött!Anyukám azt mondta,hogy csak teher lesz neki ez az egész,hogy majd nekik kell eltartaniuk,hogy minek kellett ez a baba!Párom van,akit szeretnek ők is,és a párom dolgozik is,ha lehet mindig vásárolunk haza,segítünk itthon,hisz ez egyértelmű!Az iskolát is befejeztem tavaly,szakmám van!Anyu mégis így áll hozzá!A múlthéten annyira ki kellt magából,hogy azt mondta,hogy dögöljek meg a gyerekemmel együtt!Ezt már erősnek találtam!(anyu 17 volt mikor engem szült,és ő is anyukájánál lakott,sőt még az egyik húgom is oda született)Anyósom mindenbe szeret beleszólni,ő az a fajta és ezért oda sem szeretnénk menni,mert nem szeretnék összeveszni vele!Nem tudom mit tegyek!Mondjon valaki valami okosat,mert én már nem nagyon birom!Köszönöm előre is a válaszokat!
2010. márc. 4. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy kicsit kiborultál, de próbálj megnyugodni, neked is, a babának is az a legjobb.

Ha a párod dolgozik és te is kapod a gyest, családi pótlékot, ha nehezen is, de meg fogtok tudni élni, főleg, ha albérletet nem kell fizetnetek.

Anyukáddal kapcsolatban próbálj nyugodt maradni, nem tudom, mi okozhatja nála ezt az egészet, de igyekezz kerülni a konfliktusokat. Ha majd meglátja az unokáját, hidd el, el fog olvadni mint vaj a napon és imádni fogja!

A babának pedig te leszel az édesanyja, mindegy, mennyire vagy kezdő, mindenki kezdi egyszer, csak hallgass az ösztöneidre és semmi gondod nem lesz! Nincs szükséged segítségre, nekem bár anyu szívesen segített volna, de dolgozik, így nem tehette, mégis megoldottam, gyakorlatilag egyedül, mert a párom munkája révén rengeteget utazik. Ne pánikolj, minden menni fog!

Kívánom, hogy mielőbb rendeződjenek a dolgaitok! Boldog babavárást!

2010. márc. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok én is, igaz csak annyiban, hogy én is 19 éves vagyok, 12 hetes kismama :) Ha van egy biztos párod, akkor próbáljátok ketten megoldani ezt a helyzetet. Igaz, sokkal nehezebb, de nem lehetetlen! Ha esetleg jól keres, vagy neked is van/volt jövedelmed, menjetek el egy albérletbe. De először is mindenképpen ülj le édesanyáddal megbeszélni ezt az egészet, hisz nem vagy már kisgyerek és szerintem neki ezt nehéz belátni, hogy felnőttél. Illetve félt. Enyém ugyanilyen, bár ő nem szól belée a dolgokba, mert tudja, hogy mi külön megyünk, amint elkészül a ház. Anyóshoz nem túl szerencsés menni, többféle szempontból sem, főleg ha beleszól mindenbe. Ne keseredj el, és ne vegyél minden rosszat fel, amit mondanak. Boldog babavárást! :)
2010. márc. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég nehéz kérdés. Anyukád biztos nagyon ideges, és lehet hogy sokmindent magába fojtott eddig. Sokminden járhat a fejében. Ne haragudj rá, biztos nagyon aggódik is értetek, és idegességében az ember gyakran mond olyat, amit nem kéne. Szerintem nagyon fontos, hogy sokat beszélgessetek erről. Ha majd megszületik a kicsi, és látni fogják őt, és azt is, hogy hogy álltok a dolgokkal, hogy odaadó anya vagy biztos megnyukszanak.

Ne keseredj el.

2010. márc. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj,de ezt te még anyának nevezed?

Süllyedjen el szégyenében az ilyen nő!

2010. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!