Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El vagyok keseredve. Mi jöhet...

El vagyok keseredve. Mi jöhet még?

Figyelt kérdés

Mindjárt 19 hetes kismama vagyok első babával.

Úgy kezdtem a terhességem, hogy alaposan felfáztam, életemben még így soha, nagyon szenvedtem. Véres vizelet...nem is ragozom tovább...kétféle antibiotikumot kellett beszednem, és mikor már minden rendben volt, jött egy gyógyszer utóhatás, mintha minden kezdődne előröl, pedig csak az antibiotikum mellékhatása volt, de arra pont elég, hogy újra ránk ijesszen.

Kicsivel később visszatért a "szokásos" hüvelygombán, viszketett és természetesen megijesztett a baba miatt, de két hüvelykúp után szépen elmúlt.

Ma pedig...:( kiderült hogy HPV-m van - condyloma...a kisajkaim teljesen kiütésesek -szemölcsös...és sajnos a hüvelyben is vannak...úgy meg is nagyobbodott a terület...ráadásul mivel a szemölcsök nagyon picit véreztek ma, az ügyeletes doki ránk hozta a frászt, mert azt hitte a méhemből jön, és elviharzott a főorvosért, odavetve egy ilyesmit - hogy lehet gyenge a méhem és vérzik...míg vártuk a főorvost végig sírtam:(

Kiderült, hogy a baba rendben ezek "csak" a szemölcsök, de azért a biztonság kedvéért holnap csinálnak egy biopszia vizsgálatot...kellett vennem lidokain alapú krémet...mert "onnan" metszenek ki egy pici darab bőrt.

Ha nincs is semmi baj, de nem múlnak el a szemölcsök a baba születéséig, akkor kötelező császár lesz, amiért most teljesen kivagyok...nagyon.

Egyébként is fájdogál a csípőcsontom, sokszor a szívem nyom...úgy érzem gyenge vagyok kismamának, és ez nagyon elkeserít....annyira próbálok pedig figyelni, de mindent mégis benyelek, pedig sosem váltogattam a partnereimet vagy ilyesmi (HPV kapcsán írom), és fokozottan figyelek mit eszem, mennyit mozgok stb.

Bocsi, ha hosszú lett, de annyira szükségem volt leírni.


2011. febr. 1. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos most minden elért. A terhes kismama szervezete sokkal fogékonyabb a betegségekre, vírusokra, bacikra.

Abban tudlak csak megnyugtatni, hogy mindezek mellett ne félj a császártól. Hidd el, ez lesz a legjobb a babádnak, és ebből adódóan Neked is. Túl lehet élni. (Nekem 3 hónap múlva lesz a 3.)

A babával minden rendben van, és most ez a lényeg. Minél jobban idegeskedsz, annál több minden fog elérni.

2011. febr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem amásodikkal csak ezek bajaim voltak:

-haematóma 9 hetesen

-mióma

-terhességi cukorbetegsé-

-szokásos csipőfájdalom(az eslőnél is vol, csípőficamos voltam)

-brutális aranyér szülés előtt és után

- vérszegénység- szülés után vért kaptam


röviden ennyi:-)))))

2011. febr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy éreztem, hogy nem vagyok alkalmas egy baba kihordására (méhszájproblémák miatt). De most itt a kisbabám, egészségesen, és ez mindent megér! Előtte elveszítettem két babát.

Nagyon sok baj jöhet még, de mi is a terhesség célja? Hogy egészséges kisbabát vihess haza a kórházból. Én úgy voltam vele, hogy ha kell, fejenállok 9 hónapig, csak élő, egészséges kisbabám szülessen.

Csak a babádra koncentrálj. Ő vígan lubickol a hasadban, és nem szeretné, hogy szomorkodj!!! :)

2011. febr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szegényke, teljesen megértelek. Amikor végre úgy érzem, hogy nyugodtan várhatom a babát, innentől nem lesz semmi gond, tuti, hogy beüt valami.

Az elején nekem is vérzés, hematoma. A 12. héttől itthon. Streptococcus fertőzés, amit nem sikerült kikezelni. Terhességi diabétesz, valamit nem jól csináltam, keton volt a vizeletemben. Ismét streptococcusra kaptam most már antibiotikumot, és mellé benyeltem valahol egy gombás fertőzést, pedig soha nem volt. Egyszer magasabb vérnyomást mértek, erre 24 órás vérnyomásmérést kért a doki, most azután kell rohangálnom, hogy jövő hét keddig meglegyen az eredmény. 35. héttől hetente két ctg, áramlásvizsgálat....

Teljesen kész vagyok, alig várom, hogy egészségesen meglegyen a babám.

31 hetes vagyok és úgy érzem, soha nem lesz vége.

2011. febr. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kitartáás!

A császártól ne félj, az legyen a legkisebb gond!!! :)

Előzőnek írom, nekem is volt streptococcus, éppen hogy megkezdtem az antibiotikum kúrát, felment a vérnyomásom, akkor arra is kaptam gyógyszert, és 2 nap múlva már mentem be szülni, sürgősségi császárral, toxémia miatt. Ott megkaptam a 2 injekciót, hogy a strepto ne menjen át a babámra, és nem is lett egyikünknek sem baja. Minden bajom megszűnt a szülés után, és a babám is makk egészséges, már 17 hónapos. :)

2011. febr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok!


Gondoltam, hogy a terhesség nem lesz "csak" egy leányálom, de mivel nem vagyok idős, és egész életemben jó erős volt az immunrendszerem (talán 12 éves koromban voltam utoljára lázas) így orvost nem sokat láttam, úgy gondoltam azért ennél kevesebb komplikációval jár majd a dolog.

Nemrég végeztünk a biopsziával, ki lehet bírni, de azért fájt rendesen, ráadásul jól megpiszkáltak/mostak/vágtak ott belül..a méhem is belefájdult, a baba is nagyon rugdosott, de azt mondták ez normális.

Szerencsémre ezek a "kinövések" nem veszélyesek a méhre, tehát a babó biztonságban van...viszont szerencsétlenségemre nagyon sok van, és nagyok...így lesz egy kis műtétem áprilisban...lézerrel eltávolítják őket, és választhatok, hogy altatásban (sosem volt) vagy epidurális érzéstelenítésben szeretném -e. Mindent megtesznek annak érdekében, hogy szülhessek, és ha sikeresen eltávolítják őket, és "tiszta" lesz a hüvely...akkor indulhat ki rajta a baba...ha sajnos nem, akkor császár.

Ez van. De látom mindenkinek megvolt a maga baja sajnos.

2011. febr. 2. 13:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ne keseredj el! Arra gondolj, hogy sikerült teherbe esned, van egy egészséges babó a pocidban! Nekem 1 éve volt méhnyakműtétem(rákgyanú miatt, amit HPV fertőzés okozott) , akkor az is kétséges volt, hogy lehet-e kisbabám, és most itt rugdalózik a pocimban :) 19 hetesek vagyunk, nekem is jött elő 2 szemölcsöm, szerencsére picik, és a hüvelyt nem érintik, de így sem biztos a természetes úton szülés... E miatt ne aggódj , én úgy vagyok vele, hogy úgysem dönthetem el, milyen szülés legyen, ha szükség van a császárra, hát szükség van, sokat túl vannak rajt :)

A szemölcsök is a legyengült immunrendszer jelei, nekem emellett herpes is többször kijött a számon, pikkelysömör a hajas fejbőrömön, és a körmeim is gombásodnak... szerencsére az első trimeszter után ezek elmúltak, egyedül a körmeimmel kűzdök még. Fel a fejjel!

2011. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jajj, nagyon megértelek. Én is azt hittem a bika erős immunrendszeremmel és a paraszti véremmel ezzel kicsi, törékeny testtel simán kihordok egy gyereket. A 8. héttől jött minden. Mindig velem volt gond: pajzsmirigy alulműködés, gombák, herpeszek, antibiotikum megfázás miatt, görcsölés, ágynyugalom, emelkedett cukor. A gyerek értékei mindig jók voltak, ez a megnyugtató. 31. hétben vagyok, alig várom, hogy itt legyen velünk, kint.

Kb. 25 hetesen éreztem azt, hogy én erre teljesen alkalmatlan vagyok. Nekem az segített, hogy kibeszéltem magamból és akkor megnyugodtam. írd csak ki magadból.

2011. febr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!