Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni a magzatvédő tablették szedését?

Figyelt kérdés
Mi is megszülettünk ezek nélkül,egészségesen.És több helyről is hallottam negatívumokat.8 hetes terhes vagyok.
2010. jan. 11. 08:57
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Én 12.hétig szedtem folsavat,meg 16. hétig Hipp Natalt ittam,ami teljesen természetes gyümölcsvelőből áll,és terhes vitamin,azóta csak vasat szedek,mert vashiányos vagyok,meg változatosan,vitamin dúsan eszek,minden rendben van nálunk,a baba súlya is kicsit több is az átlagosnál,úgyhogy igazából szerintem sincs ezekre a plusz terhesvitaminokra szükség,max az első 12. hétben!

Meg sok kismamától hallom,akik szedik ezeket,hogy rengeteget híztak,én még csak négy kilót szedtem fel,pedig már 27 hetesek vagyunk!:)

2010. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Igazán nem a vitamin hizlal, hanem a vitaminok javítják az évágyat, emiatt a hízás :). Igen, a terhes vitamin az első 12 hétben valóban jó, de utána, ha a vérkép nem mutat mást, nyugodtan elhagyható és elég csak a folsav (ez segíti a vas felszívódását). Nem a vita miatt, de vasat nem csak a spenót tartalmaz, hanem sok más élelmiszer is, amiben a spenótnál sokkal több vas van és jobban is be tudja építeni a szervezet.. a növényi vas nehezebben épül be.
2010. jan. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!