Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni a magzatvédő tablették szedését?

Figyelt kérdés
Mi is megszülettünk ezek nélkül,egészségesen.És több helyről is hallottam negatívumokat.8 hetes terhes vagyok.
2010. jan. 11. 08:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én a zöldséget zöldségesnél, a húst hentesnél veszem. A sütéssel most próbálkozok, én is csak azért szedem az elevitet mert betojtam, de amint eljön a március és lehet friss dolgokat kapni azt sem fogom szedni. Szép napot! K
2010. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%
Senkinek nem kötelező olyan ételeket fogyasztania, ami tele van mérgekkel. Szerintem egy marha jó kis reklámfogás ez a gyógyszer (vagy mi), és valaki nagyon kaszál vele. Ennyi és nem több. Egészségesen még ma is lehet táplálkozni, és nem kerül többe. Mi nem vagyunk gazdagok, mégsem eszünk műanyagot, megkockáztatom, drágábban jönénnk ki ha azt ennénk.
2010. jan. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

6 hetesen tudtam meg, hogy babát várok. Folsavat szedtem a 16. hétig, és Béres Gravidát a 12. hétig naponta, a 16. hétig másnaponta.

Nem kellett volna, a következő babámnál már csak a Folsavra hajtok rá. A Gravidától ugyanis elkezdtem hízni (a védőnő és az orvos szerint nem attól), de amikor csökkentettem az adagot, lassult a hízás is, amikor meg abbahagytam a 16. héten, a 20. hétig nem híztam! Azóta is csak 3 kg jött fel rám (31. hetes vagyok). Ja, és nem voltam "zabálós" azokban a hetekben.

A babám a 30. hetes UH adatok szerint kb. 2200 gr. Ha végig bennt marad, kb. 3,5-4 kg-s gyerekre számíthatok (az UH-s és az orvos szerint is).

Most kezdtem el szedni a vasat és a D-vitamint, de csak fele adagban, ugyanis minden nap legalább fél órát a szabadban vagyok dél körül, a kutyámmal játszom, mert legalább mozgásban tart.

Ja, a Gravidás időszak alatt rám jött 11 kg!!! (a 16. hétig), azóta pedig 3 kg-t híztam a 31. hétig! Ja, és baba még csak most kezd el igazán nőni!

2010. jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
47%

09:05 rosszul tudja: a Down-kór egy kromoszóma-rendellenesség, amit nem véd ki a folsav. A velőcsőzáródási rendellenességeket (agy- és koponyahiány, nyitott gerinc) azonban kivédi. 92%-ban!!!


Sokan mondjátok, hogy mi is megszülettünk terhesvitamin nélkül. Igen, megszülettünk. És vajon eszetekekbe jut-e az a sok kisbaba, aki rendellenesen született: agy nélkül, koponya nélkül, nyitott gerinccel, és születésekor már halálra volt ítélve? Minden 400-700-ik baba ilyen! A leggyakoribb fejlődési rendellenesség! Évi sok millió ilyen baba születik szerte a világon, és hal meg, jobb esetben lesz egy életre nyomorék. Akár ti is lehettetek volna az egyik ilyen baba. Akár én is.


Óriási felfedezése az orvostudománynak, hogy ez ellen ma már lehet tenni valamit, MEG LEHET ELŐZNI, ráadásul olcsón és egyszerűen. Nem kell más, csak a kismama felelősségteljes viselkedése, egy kis ész, hogy szedi a terhesvitamint már a terhesség előtt egy hónappal, hogy a velőcső záródására (ami a fogantatás utáni 16. nap körül van, amikor a legtöbb kismama még azt se tudja, hogy terhes) a folsav mennyisége megfelelő szintű legyen a vérében.


Rendkívül felháborító, hogy ti meg itt egymást beszélitek le róla sorozatban, és még büszkék is vagytok erre. Hát ne legyetek. A legegészségesebb táplálkozással sem tudtok annyi folsavat bevinni a szervezetbe, amennyi elegendő lenne. Melyikőtök tud megenni naponta 15 tányér spenótot? Mert ennyi kellene ahhoz, hogy meglegyen a napi 0,8 mg folsav-bevitel.


Ha te nem akarod szedni a terhesvitamint, az a te dolgod. De roppantul etikátlan másokat is lebeszélni erről, és kitenni annak, hogy esetleg beteg babát szüljön, vagy beteg babát abortáljon el, ha még a 20. hét előtt kiderül a rendellenesség.


A terhesvitamin a fogantatástól a 12. terhességi hétig a magzati fejlődési rendellenességeket hivatott kivédeni, megelőzni, utána pedig remek multivitaminként funkcionál. Mióta szedem, még egy náthám se volt, pedig a férjem sorban elkap mindent a munkahelyén, és szépen hazahozza, a rokonaink, barátaink nemkülönben, a villamosról és a várótermekről nem is szólva.


8 hetes kérdezőnek: ha eddig nem szedted a terhesvitamint, akkor arról már rég lecsúsztál, hogy a velőcsőzáródásos rendellenességek kockázatát csökkentsd vele 92%-kal. De még mindig csökkentheted a szív- és érrendszeri rendellenességeket kb 50%-kal, a vese rendellenességeit kb 30%-kal, ha most elkezded (ez is a bizonyított hatásai közé tartozik), valamint amíg szeded, nem lesz gondod arra, hogy te meg A BABÁD minden szükséges nyomelemet, vitamint és ásványi anyagot meglapjatok, ami és amennyi csak szükséges.

2010. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ok. igaz, a Down nem ugyanaz, mint a velőcsőzáródási rendell. (kicsit siettem, ezért írtam rosszul), de a többit akkor is fenntartom. Ez nem a saját pici agyam szüleménye, hanem az orvosom javaslata volt. Nézz meg ma Mo.-n egy kórházi nőgyógyászt, szinte mindnek ott van a köpenyén az Elevites kitűző..vagy, mikor elmentem egy kórházba, mikor megtudtam, hogy babát várok, a doki minden kérdezés, vizsgálat és bármi más nélkül felírt egy doboz Elevitet... Csak nem kap utána jutalékot????
2010. jan. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én ezért nem írtam, hogy mit szedek. Nem számít, és jutalékot se kapok érte. Sőpt, magasról lek@kilom, hogy melyik gyógyszergyár mennyi hasznot húz belőle.


Ugyanis MINDEN gyógyszert azért gyártanak csak, mert haszon van belőle. Ez élteti a gyógyszergyárakat. ha nem fizetődne ki, nem lennének rákgygyszerek, Aids elleni gyógyszerek, még lázcsillapító se. De ezért akkor most ne szedjem be, ami kell az egészségemhez? Csak azért, mert valaki ebből gazdagodik meg? lelke rajta, gazdagodjon. Én meg egéyzséges leszek, és a babám is.


Szóval nem fontos, hogy melyiket szedi. Bármelyik terhesvitamint szedheti a kismama, amiben van 0,8 mg folsav. Csak szedje, az ég szerelmére! Ehhez nem kell vizsgálat, kérdezés. A terhesvitamin nem gyógyszer, és nem árt senkinek, csak használ.

2010. jan. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nekem a folsavtaól fájt a gyomrom, de amíg Elevitetet, Gravidát, Femibiont,szeddtem (felváltva 1-1 hónapig) ragadtak rám a kilók, VISZONT két családtagom is 39 fokos lázzal, felsőlégúti fertőzéssel feküdt egy-egy hétig és nem kaptam el tőlük.

Aki idegenkedik a viatminoktól igyon sok saját készítésű gyümölcs- és zöldséglevet.

25 hetes km

2010. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
12:32-es. Szerintem a dokid nem kap ezután semmi jutalékot, mivel az elevit nem vényköteles. Én bementem a patikába és recept nélkül adtak és a patikus nem tudja, hogy ki a nőgyógyászom. K
2010. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem szed terhesvitamint, az miért GYÓGYSZERNEK nevezi, holott pont az a lényege, hogy nagyon sokféle vitamin van benne. Ráadásul a terhes kismamának is kell a vitamin és gondolom abból a mennyiségből "jut" neki is.
2010. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Eleinte én is Elevitet szedtem,már előre megvettem,de a dokim azt mondta,ha elfogy ír fel folsavat,vassal kiegészítve,ez bőven elég.Ha eszek elég vitamint,ásványi anyagot,akkor nem kell más,viszont a folsavat,és vasat nem tudnám a babának megfelelő mennyiségben bevinni.A házidokim is aztán ugyanezt mondta.
2010. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!