Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni a magzatvédő tablették szedését?

Figyelt kérdés
Mi is megszülettünk ezek nélkül,egészségesen.És több helyről is hallottam negatívumokat.8 hetes terhes vagyok.
2010. jan. 11. 08:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
Én 3 gyereket szültem.A terhességeim alatt semmilyen gyógyszert nem szedtem.Mindegyik egészségesen született.Különben is csak akkor szedek gyógyszert,ha az feltétlenül szükséges.A mai emberek és a gyerekek is túl sok gyógyszert szednek,ahelyett,hogy a természetes gyógymódokkal segítenének magunkon.
2010. jan. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazán ezek a tabletták akkor jók, mikor megfogan a baba és elkezdenek kialakulni a szövetei, szervei. A folsavnak nagy szerepe van a velőcsőzáródási rendellenesség (Down-kór) kivédésében. De a babád idegrendszere a 8. hét körül már kialakult...
2010. jan. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is 8 hetes vagyok de én szedem az elevitet.Ugyanis már volt egy vetélésem és ha Isten is ugy akarja akkor megtartja .Nekem sokat jelentenek az olyan vitminok ami a baba fejlődésében segit!Megprobálok mindent megtenni hogy megmaradjon a pici.
2010. jan. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Egyébként én se szedtem soha semmilyen terhesvitamint, 4 egészséges gyereket szültem, tökéletes vérképem volt mindegyiknél. (előző)
2010. jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Tehát 2. voltam :))
2010. jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nekem tünetmentes volt a terhességem eleje. Majd elkezdtem szedni az Elevitet, hát mit ne mondjak borzasztóan éreztem magam tőle... Pár hétig bírtam, majd leálltam vele. Most csak folsavat szedek, teljesen jól érzem magam.
2010. jan. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%

Az úgynevezett magzatvédő tablettákat semennyire nem kell komolyan venni. Marha jó marketing előzi meg ezeknek a szereknek a bevezetését, amivel elérik, hogy még piacra dobás előtt várják már az emberek. Sok ezer éve élnek emberek a földön, és nem halt ki az emberiség, hanem szaporodott magzatvédő szerek nélkül is. Ha egészségesen táplálkozol és nem hagyod el magad a terhesség alatt, akkor ne szedj semmit. Én csak vasat szedtem, mert vashiányom van pici korom óta. Semmi mást nem szedtem, 55 kiló vagyok és rendesen megszültem időre a 3720g súlyú makk egészséges babát.


Szerintem az a baj, hogy igazából ezeknek a szereknek nem ismerjük semmilyen mellékhatását, nem igazolt az sem, hogy segítenének bármit is. Mindent csak statisztikai adatokkal tudnak alátámasztani, és mint tudjuk létezik a kis hazugság a nagy hazugság és a statisztika...

2010. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. három hónapban van fontos szerepe, mivel a fejlődési rendellenességeket "segíti" kivédeni, utána már csak max a vitaminok miatt érdemes szedni. Van akinek nem is szokták már a 3. hónap után ajánlani. Én Elevitet szedek, de szerintem ebben a taknyos, hideg, téli időben jó a vitamin.
2010. jan. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind igaz amit leírtatok. Én is gyógyszer ellenes vagyok. Volt egy vetélésem éskét év után sikerült ismét teherbe esnem.És hát, szedem az elevitet. Nem minden nap, a doki azt mondta 3naponta is elég. A 16.hétig fogom így szedni (most 12.hétben vagyok)

Azt ne felejtsük el, hogy amikor azt mondjuk: régen sem volt ez-meg az, a régi öregek sem szedtek gyógyszereket. Igen ez így van, de sokkal egészségesebben étkeztek. Nem volt annyi szemét a boltban. Nagyon sok zöldséget, hagymát, főzeléket ettek. Nem volt olyankor még annyi tartósítószeres kaja, nem volt gumihús, színezékkel teli csoki. Ők csinálták a sütit. Ma már minden elég gagyi. Sajnos itt tartunk. K

2010. jan. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ebben igazad van, viszont nekünk se kell minden műanyagot megennünk. Ha nem multinál veszed a külföldi pocsék zöldséget, gyümölcsöt, húst, tejet, hanem kicsit szétnézel, ha szánsz elég időt, hogy normális kaját egyél, néha te süss egy tepsi igazi sütit, nem csak olcsóbban fogsz kijönni, hanem sokkal egészségesebb dolgokat viszel a szervezetedbe. Nekem pl. a nőgyógyászom mondta, hogy mivel nyáron voltam kismama, ne egyek semmi mű vitamint, inkább egyem a zöldségeket, gyümölcsöket. A vérképem végig ideális volt, pedig már 4. baba...
2010. jan. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!