Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes vagyok, haematomám...

7 hetes vagyok, haematomám van. Van itt olyan kismama akinek szintén volt? Mesélnétek mi lett?

Figyelt kérdés

Kedden voltunk az első Uh-on,miután pozi lett a teszt.Hát hidegzuhanyként ért,amikor a doki egy 13X8 mm-es hameatomát talált a petezsák alsó részén :( A baba jól van eddig,volt szívhang,CRL 6 mm.

Van már egy 14 hós kisfiam,vele semmi ilyen jellegű problémám nem volt,probléma mentes terhességem volt vele.Most is ilyenre számítottam.Írt fel Utrogestant amiből napi 3 szemet kell bevennem,és rengeteget kell pihennem.2 hét múlva,aug. 5.én megyünk vissza UH-ra.Nagyon félek,hogy esetleg ugyan olyan nagy lesz,vagy még nagyobb.Hála Istennek nem vérzek,abban bízom,hogy felszívódik.

Meglepődöttségemben még azt is elfelejtettem megkérdezni a dokitól,hogy ez mitől alakulhatott ki?Arra gondoltam,hogy a kisfiam 12 kg és lehet,hogy az emelgetésétől?A párommal a pozi teszt óta nem voltam együtt,úgyhogy attól nem lehet.

Mesélnétek,hogy nektek hogyan végződött a történet?Félek attól is,hogy ettől a haematomától nem tud megfelelően fejlődni a babám.Ha egyszer felszívódik akkor többet nem jöhet már elő egész terhesség alatt,igaz?Felszívódás után abba lehet hagyni a gyógyszer szedését,vagy attól függetlenül a 11-12. hétig szedni kell?


2014. júl. 25. 09:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
6 hét 5 naposan voltam uh-n, petezsák 23 mm,mellette 30mm hematoma. Semmit sem mondott a doki anno, csak hogy menjek vissza 2 hét múlva. Dolgoztam miegymás, fogalmam sem volt mi ez. Szerencsések voltunk, mert 2 hét múlva már nyoma sem volt. Beágyazódáskor megpattanhat egy ér, és abból lesz ez a kis vérömleny, amit hematómának neveznek. Legalább is én így tudom.
2014. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én Rutascorbint szedtem rá, nem volt semmi gond, szépen felszívódott. A terhességem később is problémamentes volt, ne aggódj!
2014. júl. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia!En is vereztem 5-11 hetes koromig.Nem kaptam ra semmit csak pihennem kellet.Azt mondtak hogy altalaban a beagyazodasnal alakul ki veromleny.Nekem azota nem volt hala az egnek,pedig 37 hetes vagyok.Kivanom hogy minden a legnagyobb rendben menjen nalad is!Boldog baba varast! :)
2014. júl. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, próbálok pozitívan gondolkodni. Sajnos segítségem most nem nagyon van, mert a férjem sokat dolgozik, majd aug.ban lesz egy hétig itthon. A tesóméknak is van egy kicsi gyerekük,anyukámék meg 30 kmre laknak innen,meg ők is dolgoznak napközben. A sógorom is dolgozik a párja meg szintén terhes. Anyósomékat meg a hátam közepére sem kívánom!
2014. júl. 25. 19:30
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem az első terhességem alatt is volt hematómám és most is . Fiammal 14 hetesen véreztem be, elég erősen, de mire a kórházba beértünk elmúlt a vérzés viszont 5 napot bent tartottak 3-4 hétig barnáztam még utána ahogy ürült. A mostani jóval több, nagyobb és durvább volt. Pozi teszt másnapján este megint elkezdett ömleni belőlem a vér, mennyiségre sok volt időtartamra nem, aznap este már nem rohantunk ügyeletre ilyen korai szakaszban gondoltuk vetélés lesz másnap reggel sztk 2x akkora hematóma mint a petezsák ami még szabálytalan is volt így visszahívtak kontrollra nem sok jóval kecsegtetve. 3 nap múlva szabályos petezsák szikhólyaggal embrióval. 9 hetesen ismét erősebb vérzés ügyelet babával minden rendben hematóma még nagyobb, de hazaengedtek. 1 hétre rá volt a legdurvább vérzés akkor tenyérnyi alvadtvér darabok is jöttek görcsöltem is itt már nem nagyon mertem bízni, de ez is csak 1-2 órát tartott abbamaradt, viszont lett 2 db 30x20 mm feletti hematóma. 4 nap kórház, csak enni, zuhanyozni kelhettem fel. 12 hétre lett egy 80x40-es a két nagyból, 22. hétig barnáztam hol erősebben, hol gyengébben hol folyt, hol pecsételt, akkor az utolsó uh-n már nem látszott semmi belőle elmúlt a barnázás is. Ami fontos, hogy vedd szigorúan a fekvést, pihenést amennyire tudod, az én fiam is 14 hós volt mikor az ágynyugalom kezdődött, de nagyon jól viselte, 1,5 hétig segítség is volt utána is csak óvatosan mindent. Rutascorbint 3x2-t szedtem, hogy erősítse az érfalakat. Bocs a hosszúságért, de azért is írtam le, hogy ha nagyon vérezne se kell a legrosszabbra gondolni. Az ülés azért se tesz jót, mert olyankor megterheled a méhedet. Főleg most az elején azért kell fokozottan vigyázni, mert ha elkezd vérezni elsodorhatja a babát. Kitartást ;)
2014. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!