Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes vagyok, haematomám...

7 hetes vagyok, haematomám van. Van itt olyan kismama akinek szintén volt? Mesélnétek mi lett?

Figyelt kérdés

Kedden voltunk az első Uh-on,miután pozi lett a teszt.Hát hidegzuhanyként ért,amikor a doki egy 13X8 mm-es hameatomát talált a petezsák alsó részén :( A baba jól van eddig,volt szívhang,CRL 6 mm.

Van már egy 14 hós kisfiam,vele semmi ilyen jellegű problémám nem volt,probléma mentes terhességem volt vele.Most is ilyenre számítottam.Írt fel Utrogestant amiből napi 3 szemet kell bevennem,és rengeteget kell pihennem.2 hét múlva,aug. 5.én megyünk vissza UH-ra.Nagyon félek,hogy esetleg ugyan olyan nagy lesz,vagy még nagyobb.Hála Istennek nem vérzek,abban bízom,hogy felszívódik.

Meglepődöttségemben még azt is elfelejtettem megkérdezni a dokitól,hogy ez mitől alakulhatott ki?Arra gondoltam,hogy a kisfiam 12 kg és lehet,hogy az emelgetésétől?A párommal a pozi teszt óta nem voltam együtt,úgyhogy attól nem lehet.

Mesélnétek,hogy nektek hogyan végződött a történet?Félek attól is,hogy ettől a haematomától nem tud megfelelően fejlődni a babám.Ha egyszer felszívódik akkor többet nem jöhet már elő egész terhesség alatt,igaz?Felszívódás után abba lehet hagyni a gyógyszer szedését,vagy attól függetlenül a 11-12. hétig szedni kell?


2014. júl. 25. 09:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A 7. héten vették észre a hematómámat és a 11. hétig folyamatosan véreztem miatta aztán kiürült és nem lett többet (de erre nincsen semmi garancia, hogy nem újul ki).

A gyógyszert csak túlbiztosításnak kaptad az Utro progeszteron pótlásra van (sokaknak kevés a progi a terhesség első trimeszterében nekik szoktak írni, hogy ne lökődjön ki a magzat). A 12. hét után fokozatosan le fognak állítani róla.

Ami most neked segíthet az a tényleges pihenés semmi más.

Az orvosok sem tudják megmondani hogy mi miatt alakulnak ki a hematómák szóval ne őrlődj most azon, hogy nem kérdezted meg.

És lehet teljesen egészséges babád még ettől, ne aggódj csak pihenj sokat!

Boldog babavárást! :)

2014. júl. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!!

Igyekszem minél többet pihenni,feküdni,dehát egy 14 hónapos mellett nem olyan egyszerű sajnos.Az is sokat számít,ha fekvés helyett sokat ülök?Vagy az ülés ilyen esetben nem megfelelő ,,pihenési,, forma?

2014. júl. 25. 10:26
 3/15 A kérdező kommentje:
Tehát az alacsony progeszteronnak köze van a haematomához?Lehet attól jött elő?Tudom,hogy ez arra kell,hogy megmaradjon a babám,csak tényleg nagyon fura ez nekem,hogy a kisfiamnál volt elegendő progim most meg nincs?! Jó tudom,nincs két egyforma terhesség,de ennyire felborította volna a hormonjaimat egy terhesség-szülés,hogy most meg ez van?
2014. júl. 25. 10:29
 4/15 anonim ***** válasza:
Az ülés nem a legjobb, feküdni kellene amennyit csak lehetséges. Ha tudod vidd magad mellé az ágyba a 14 hónaposodat, olvass neki vagy próbáljatok úgy játszani hogy Te közben fekszel.
2014. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nyugi semmi köze a hematómának az alacsony progeszteronszinthez (én pl. nem is kaptam rá semmit). Ilyenkor az orvosok túl akarják biztosítani magukat, hogy ne mondhassa senki azt egy esetleges vetélésnél, hogy ők nem tettek meg mindent. A hematómát nem az alacsony progeszteron szint okozza, egyszerűen csak divat mostanában mindenre Utrót írni az első trimeszterben (mert ugye ártani nem árt, de a legtöbb esetben nem is használ, mert nem az a probléma).
2014. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálok minél többet feküdni!És ebben az időszakban amíg fel nem szívódik gondolom nem nagyon kéne elmennem itthonról sem,ugye?Pl sétálni egyet a kisfiammal kint a városban egy kicsit?! :(

A jó az egészben az az,hogy egyáltalán nem vérzek semennyire sem.

2014. júl. 25. 10:40
 7/15 anonim ***** válasza:

Emelgetned tényleg nem igazán kéne (tudom egy ilyen pici gyerek mellett ez szinte megoldhatatlan), de az orvosok azt szokták mondani, hogy ilyenkor max. zuhanyozni és wcre menni lehet csak felkelni.

Nincs segítséged: nagymama, nagypapa, rokonok, ismerősök, barátnő akik be tudnának segíteni legalább a bevásárlásnál és a picúrral való sétánál?

Nem baj ha nem vérzel, így is simán fel tud szívódni nyom nélkül (talán jobbis, mert egy hirtelen erősebb vérzés kisodorhatja a magzatot is).

2014. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7. héten kezdtem vérezni.3. hete feküdnöm kell.Azóta is barnázok...

Augusztus 5-én megyek dokihoz,remélem addigra felszivódkk és semmi gond nem lesz.

2014. júl. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8-as vagyok


Én nem kaptam utrot csak vérzés csillapítót kellett szednem.

Tudom nehéz a fekvés,nekem is van egy 2,5 évesem.

2014. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem is volt...nem írtak fel rá semmit, annyit mondott az orvos, hogy ne féljek ha vérezni kezdek...semmi nem történt, mire legközelebb mentem vizsgálatra, felszívódott...
2014. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!