Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák! A kókuszmatracra...

Anyukák! A kókuszmatracra élég egy gumis lepedő? Ágyneműgarnitúrát érdemes venni?

Figyelt kérdés
Itt olvastam,hogy a baldahim sokak szerint felesleges.Fejvédő kell körbe ugye?Köszönöm előre a válaszokat,27h.kismama.
2010. jan. 6. 15:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mi a kókuszmatracra csak lepedőt tettünk, és míg pici volt, kb. 3 hónapos koráig, addig a feje alá tettem egy pelenkát. A fejvédő nálunk szükségessé vált, mivel a kislányom elkezdte kidugdosni a lábát és úgy aludt, amit a fejvédővel védtünk ki. Az volt a baj, hogy nagyon elzsibbadt a lába és ha este dugta ki és nem vettem észre, reggelre be is kékült. Ágyneműgarnitúrát szerintem még nem érdmes venni, maximum a huzatot. Nekem már 13 hónapos a lányom, a takaróját és párnáját nem is használtuk, a takaró huzatját is csak akkor tudom ráteríteni ha már elaludt, különben lerugja. Valaki írta, hogy vastag hálózsákot használ. Ez sem feltétlenül kell, hacsak nincs nagyon hideg a szobájába. Nálunk 20 fok körül van a hőmérséklet a gyerekszobába és mióta hazahoztuk hosszú ujjú bodyban és rugdalózóban altatom, de ezek sem vastagok. Nem fázott meg sosem és nagyon jókat alszik.
2010. jan. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én írtam a vastag hálózsákot, nálunk sincs hideg, de a fiam nagyon fázós, tőlem örökölte, ha nincs a vastag hálózsák, kékre-lilára fagy éjszaka. Nem a keze hideg, a tarkójánál.
2010. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kérdezz bátran a bababoltban,nálunk-Kecskeméten-nagyon kedvesen,szakszerűen válaszolnak(Zsebi baba).Ott mondták,ha gondolom a kis popija alá keresztbe összehajtva tehetek gumilepedőt,de így feltétlen hetente fordítsam a matracot!

Egy ismerősöm pedig mondta,hogy ezek a mostani garnitúrák jók-jók,de a takaró eláll a babától,egy puhi babapléd jobb.

De szerintem mindent csak úgy vegyél-tegyél,ahogy te jónak látod.Régen is felnőttek az babák :) !!!

Boldog babavárást!

2010. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Elég sokan válaszoltak már, de azért leírom, hogy mi mit vettünk. Először is baldahint és fejvédőt igen, mert tetszetős, kicsit hasznos is lehet, a fénytől védhet, illetve a kis kobakot is védi, ha odanyomakodna. Ágynemű garnitúrát nem vettünk, mert a csecsemő nem használ párnát és olyan nagy paplant sem, amit így garnitúrába adnak. Az majd később kell. Inkább vettünk vastag hálózsákot és egy plüss takarót, amit szépen rá tudunk illeszteni a babára. Szerintem ennyi kezdésnek elég.

Minden jót!

(34. hetes mami)

2010. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
a fejvédő szerintem hasznos, nekem a picur már születésétől kezdve bújik az ágy széléhez a fejvédőhöz, hiába pakolom a matrac közepére "átnavigál" a szélére mindig, a fejvédő megvédi a kemény rácsoktól és a hidegtől is :)
2010. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ,tanúlságosak voltak.Minden jót mindenkinek.
2010. jan. 7. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!