Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magát az ágyneműgarnitúrát ki...

Magát az ágyneműgarnitúrát ki kell vagy ki lehet mosni?

Figyelt kérdés
és még annyit kérdeznék,hogy kell rá ágynemű huzat?Mintás maga az garnitúra is,de szoktak rá még huzatot rakni?Meg ágynemű garnitúrából elég egy,vagy kettő kell?Mert elég húzós ha kettő kell,mert 20ezer volt egy,de ha kell,nyilván veszek.Köszönöm ha segítetek!:) (29h)
2010. máj. 27. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elég egy garnitúra.Vegyél rá csak simán még egy huzatot.Úgy írja a listám, hogy 2 garnitúra, vagy 1 garnitúra+1 huzat kell. Akkor nekem szerencsém volt, mert én rácsvédővel együtt vettem az ágyneműt 5000-ért.Én mielőtt ráteszem a kiságyra, azért át fogm mosni, mert a boltban ki volt téve a kiságyra, és ki tudja, mióta állt ott kinn.Azt mondták az eladók, hogy 100% pamut, és bababarát.Könnyen mosható, csak beteszed a mosógépbe, választasz egy kímélő programot, és átmosod.Legalább jó illata lesz!Ha mintás maga a garnitúra, akkor felesleges rá a huzat, mert önmagában is jó.
2010. máj. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ki lehet mosni persze, én is kimostam és vasaltam (elvileg kell is lennie a címkéjén kezelési útmutatónak). A párnának lehet hogy nem is veszed majd hasznát, akármilyen lapos is, mert a piciknek még jobb ha minél lejjebb van a fejük, elég alá egy textilpelus is.


Én nem vettem rá ágyneműhuzatot pluszban, mert szerintem felesleges, de vehetsz is rá, ezt mindenki maga dönti el.


Két garnitúrát vettem, mert ha az egyiket mossa az ember, a másikat tudja használni.

Viszont ennél jóval olcsóbban is kapsz ágyneműt ami jó minőségű, nem kell feltétlenül 20ezer forintosnak lennie annak a takarónak meg a párnának, a baba nem azt nézi...pl. amiket én vettem garnitúrák 2500 Ft volt darabja (takaró+párna). De ha ragaszkodsz olyanhoz, amihez minden van (fejvédő, baldachin, tároló zsák...stb) olyat is lehet kapni 6-7-8 ezerért, ami szintén jó minőség.


Remélem tudtam segíteni!:)

Boldog babavárást neked!:)

2010. máj. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek:)Igazság szerint még ki se bontottam a csomagolásból,csk úgy beraktam a szekrényébe még,úgyhogy nemtudom a cimkén mi van,de ma megnézem,és ki is mosom akkor:)Igen,mi olyat vettünk ami 4részes,szóval rácsvédő és baldachin is van hozzá,"akciósan"volt 15ezer :S,+tegnap még vettünk rá egy huzatot 3ezerért,csak most elbizonytalanodtam,hogy tényleg kell e a huzat,bár most már mindegy mert megvettük:)Az a baj,hogy mindent "elkapkodok",és "mindent"megveszek neki..:S(első baba)Kispárnát még úgyse használok neki még ilyen pici,meg azt mondták még nem is szabad,úgyhopgy az marad későbbre.Akkor majd lehet veszünk még egy garnitúrát ha lesz olcsóbban,mondjuk ahhoz elég még egy takaró,nem fogok megint 4részeset venni szerintem...köszönöm mégegyszer:)
2010. máj. 27. 08:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, ki kell mosni, pláne, ha nem raksz rá huzatot. Én is vettem annak idején. Most 6 hós a fiam, de sosem használta. Mindig is hálózsákban altattam, mert az sokkal praktikusabb, később is, mikor már lerúgná magáról a takarót.
2010. máj. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most kibontottam és megnéztem a cimkét,az van rajta(jellel) hogy ne mossa centrifugás géppel,most tényleg nem lehet azzal?:S Van 2jel is,az egyik azt jelenti hogy ne mossa centrifugás géppel,a másik jel pedig azt,hogy centrifuga nélkül.Akkor most nem ugyanaz a kettő?Most alapból nem lehet centris gépbe mosni,vagy csak centrifugázni nem ,lehet?Hogy mossam akkor?:S
2010. máj. 27. 09:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem az enyémet, azon az van, hogy csak kézzel lehet mosni, de nem figyeltem, és kimostam géppel, 40 fokon, és centrifugáztam is. Nem lett semmi baja, de ez nem mérvadó, nem tudom a te ágyneműd milyen...

Ebben az esetben valószínűleg kimoshatod gépben, csak nem szabad centrifugázni, olyan programot válassz, amiben nincs centrifuga, vagy mosd ki kézzel.


Tényleg jó ötlet, ha pluszba csak egy takarót vagy plédet veszel, vagy esetleg egy hálózsákot, mert ki tudja melyiket fogja bírni a végén, és így nem kell olyan nagy összeget kiadnod, ha mondod is, hogy úgyis csak a takarót fogod használni.

A szettből a többi részt nem is kell olyan gyakran mosni, mint a takarót, párnát és a lepedőt.

2010. máj. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.Hát az előbb beraktam a gépbe 30 fokra ugyanúgy centrizve,nagyon remélem hogy nem lesz semmi baja..:S Mert a csomagoláson a papíron meg az volt,hogy 40fokon lehet gépbe mosni,nem volt ott hogy centrizni nem lehet,az csak a takaró cimkéjén voltak jelek,és azon az egyik jelentette azt hogy centri nélkül,de viszont megnéztem a plédjeit,huzatot,1-2ruháját..stb-t(egy helyen vettük ezeket,egy márka),és azok cimkéjén is ugyan ezek a jelek vannak,és ugyanúgy centriztem azokat,és nem lett semmi baj,azért mertem berakni,de kicsit "félek",de csak nem lesz semmi..
2010. máj. 27. 10:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. Enyémen is az volt, mostam kímélő programmal 30fokon,színfogó kendővel, szárító gépben szárítottam. (100%pamut). Azért mintásak ezek a takarók, hogy ne kelljen rá +huzatot venni, nehogy beleakadjon a picúr, amikor már picit nagyobb, és aktívabb álmában. Egy plédecske nem árt, és legalább 2 hálózsák, amit váltogatni tudsz, amíg a másik mosásban van.
2010. máj. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!