Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz így velem? (lent)

Mi lesz így velem? (lent)

Figyelt kérdés
Mióta terhes vagyok minden nap bőgök. Otthon vagyok és már kimozdulni sincs kedvem. A párom nem hajlandó a tv-zésen kívül más programra én meg befordultam! Sírógörcsök jönnek rám, éjjel alig tudok aludni mert kattogok és gondolkozom hogyan tovább és mi lesz így. Úgy érzem nem kapok elég törődést és egyedül örülök a gyereknek. Szerinte nem így van, de mondani mondja, érezteti nem érezteti. Én vagyok túlérzékeny vagy tönkrement a kapcsolatom? Nem akar a kedvembe járni csak ami neki jól esik. Mert hogy neki kell előteremteni mindent és ez bőven elég. Én meg csak sírok és félek mi lesz így a babámmal. 22km
2010. jan. 5. 10:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%

Adj időt a párodnak is, hogy feldolgozza az új élet jövetelét. Aggódik a pénz miatt? Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem törődik veletek, sőt! Ő egy férfi. Nem érzelemgombóc, biztos eddig sem volt az. Lehet, hogy annyira aggódik, fél a jövőtől, hogy teljesen befordult. Ha mással sem megy el, pl. haverokkal, akkor biztos nem hanyagolni akar, hanem emészti magát. Hagyd őt békén egy kicsit! Lehet, hogy az is aggasztja, hogy te boldogtalan vagy és sírsz.

Ne sirdogálj, mert a babának nem teszel jót.

Tessék elmenni otthonról a barátnőkkel, a tesóval, anyuval, szomszéddal, bárkivel, csak ne a pároddal.

HA eltelik néhány nap, vagy hét, hogy nem piszkálod, hidd el, hogy ő is megnyugszik majd, és az is lehet, hogy még ő invitál egy sétára. Idő kell neki is felkészülni!!!

Az én férjem is közölte már, hogy fontosabb dolga is van, mintsem bababoltokat járni. Azt mondta, hogy nézzem ki, mit szeretnék, aztán elmegyünk és megvesszük. Így is történt. Egyszerűen utál nézelődni, ténferegni, ezt el kellett fogadnom. A hasamat se volt türelme fogdosni, hogy rúgdos a lánya vagy sem. Bezzeg most, amikor órákig izeg-mozog, le se veszi a kezét a hasamról. Hozzáteszem, hogy a férjem egy igazi "szobalajhár", így ha levegőre vágytam, akkor mentem egyedül, vagy mással, 10-ből csak egy esetben jött velem. Mindig megkérdeztem, hogy jön-e sétálni. Legtöbbször azt kérdezte vissza, hogy muszáj-e. Én mondtam, hogy nem, így ő otthon maradt. HA valaki meghívott magához, akkor is felkínáltam a választás lehetőségét, hogy jön-e velem, vagy sem. Teljesen kiszámíthatatlan volt, hogy mit fog válaszolni. De én ilyenekkel nem törődtem, illetve törődöm. Az a lényeg, hogy látom a szeretet a szemében, azt, hogy aggódik értünk, izgul, hogy milyen lesz a lánykája, és minden követ megmozgat, hogy minél többet otthon lehessek a gyerekkel. Nekem ez a fontos.


Tehát nem lesz semmi baj, csak kösd le magad valamivel. Utána sokkal jobb lesz!

Minden jót!

(34. hetes mami)

2010. jan. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
JA! még annyit, ha a férjem olvasná a párod szavait, miszerint neki pont elég a pénz előteremtése, biztos azt mondaná, hogy igazi férfi! És szerintem ezzel nem volna egyedül!
2010. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
65%
Hát nekem teljesen más a véleményem, talán azért, mert én is ebben a helyzetben voltam kismamaként. Szerintem ez egy nagyon érzékeny időszak én is minden sz@ron bőgtem, és szerintem a férfinak ilyenkor igenis a párja mellett a helye érzelmileg. Persze a terhesség nem betegség, de ilyenkor sokkal nagyobb szükség van a törődésre, hogy a nő érezze, hogy a párja 100%-an mellette van és támogatja mindenben. Nyilván tombolnak a hormonok, egy pasi, aki érett a feladathoz, az apasághoz, nem csak a pénz miatt aggódik, hanem a párja és a baba miatt is! Ha már a terhesség alatt ez van, miben fog segíteni a gyerek körül, vagy a háztartásban? Vagy akkor is mindenben magadra maradsz?
2010. jan. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Pontosan. Ettől félek én is. Hiába beszélek vele folyton erről, csak ideig-óráig változik a dolog. :(
2010. jan. 21. 07:40
 15/25 anonim ***** válasza:
65%

Én ugyanígy voltam, amikor 10 hetes voltam majdnem külön mentünk! Én azt gondolom nálam a hormonok dúltak de a férjem sem erőltette meg magát. Egy nőnek ilyenkor nagyon kell a törődés és egyáltalán nem azért mert betegnek képzeli magát, egyszerűen azért mert ez az életében az egyik sorsfordító időszak, egy csodálatos dolog amit csak akkor tud teljesen magáévá tenni ha a férje vele éli át! Vele és nem Mellette. Ha ő előtte jobban törődött veled akkor van esélyed, hogy megértesd vele, neked nem kell sok de érezned kell, hogy veled van és ha kicsit ad akkor már lesz kedved a barátnőkkel is programozni de amíg ő közönnyel éli meg, nem tudsz másokkal sem önfeledten szórakozni. Mondd meg neki tegyen 1 próbát mert neki is jobb ha változik a hangulat. A férfiak sokszor annyira buták, mert nekünk annyira kevés is elég! Néha elég egy nézés, 1 ölelés. Beszélj vele, remélem rendbe jönnek a dolgok és vigyázz magadra!

34 hetes km

2010. jan. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem meg időt kell neki adni, hogy szokja a gondolatot. Mert az a baba egyenlőre csak neked baba, neki fogalma sincs róla, hogy milyen érzés nem is lesz. Én nagyon önálló voltam a terhesség előtt, aztán a hormonok hatására állandóan a párom társaságára vágytam, folyton zaklattam, hogy mit csináljunk, ő meg egyáltalán nem értette, hogy mi bajom. Voltak olyan veszekedéseink, hogy majd leszakadt a plafon. Hiába magyaráztam a hormonokat, ezt csak az érti, aki maga is keresztülment ezen. És amikor megszületett a baba, onnantól 100%-ig számíthatok rá. A fia körül minden segítséget megad, tökéletes apa. Úgyhogy nem kell őt előre leírni, ha kézbe veszi a gyermekét, majd akkor lesz apa. Amíg a gyerek a pocakban van, addig ne várd ugyanezt, nem minden férfiben támadnak apai érzések egy mozgolódó pocak iránt. (Maximális tiszteletem a kivételeknek). Ha tehetitek menjetek el 4D-re, az én párom is ott szembesült először azzal,hogy ez igenis egy gyerkőc. És igazuk van azoknak, akik a barátnős kimozdulást javasolják, menj velük kikapcsolódni, ha meglesz a lurkó, úgysem velük leszel jó darabig, hanem a pároddal. Korábban mindenhová járkáltatok együtt? Sok közös program volt? Vagy korábban ugyanez volt a helyzet, csak te nem reagáltál ilyen érzékenyen rá? És ne sírdogálj, az nem segít, hanem kapd össze magad és irány ki a levegőre, vagy vásárolni valamelyik barátnőddel.
2010. jan. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
69%
Szia! Hormonok. A párod szerintem ugyanannyit foglalkozik veled, mint eddig, csak Neked most sokkal több törődésre van szükséged, ezt jobb, ha valahogyan a tudomására hozod, mert ezt a baba szívja majd meg, miután megszületik. Tudományosan kimutatták, hogy azok a gyerekek, akinek az anyukája depis volt a terhesség alatt, nagyobb százalékban lesz zavart nagy gyerek, vagy felnőtt. Én nem azt mondom, hogy a Te gyereked biztos zavart lesz, de azért jobb ezt leküzdeni. Tudom, hogy nehéz, én is most vagyok túl egy alapos bőgésen. Van egy homeopátiás bogyó, ha nem bírod tovább sedatif pc. Én drukkolok Neked, a párodat meg próbáld rávezetni, hogy igenis, Te az Ő kisbabáját hordod a szíved alatt, ha nem tetszik neki, lépjen, akkor talán rájön.
2010. jan. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
69%
Nem szabad elhagyni magad!!! Te egy különálló ember vagy a férjedtől, nem vagytok összekötve. Én itt hagyom a párom, ha mehetnékem van. Egyedül sétálok egyet a faluban, vagy elmegyek és vásárolok. Meglátogatom a szüleimet, nagyszüleimet. Aztán amikor ő rájön, hogy őt miből hagytam ki, akkor legközelebb csatlakozik. Mert kíváncsi lesz mit csinálok, az élménybeszámolóim alapján :). Én mindig próbálom "féltékenyé" és iriggyé tenni. Eddig bejött.
2010. jan. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Igazán kedvesek vagytok, jól esik, köszönöm! Nem rossz ember ő, csak nagyon de nagyon makacs és a pénzen görcsöl, pedig nincs miért! Nem vágyom drága babaholmikra, rám se költsön, nekem csak a szeretete kell! De őt jelenleg a pénz utáni rohangálás és a számítógép érdekli. Este 10 után odabújik pár percre és ennyi. Terhességem előtt jártuk az országot, nagyokat nevettünk, sétáltunk, közös dolgokat csináltunk. Most 2hetente tudom elrángatni nagybevásárlásra és néha egy sétára. De azt sem szívből csinálja, húzza a száját.

Sokszor ingerült a pénz miatt, de higgyétek el, nincs oka rá! És velem szerencséje van, mert nem vagyok nagyravágyó. Képtelen megérteni hogy az élet a boldogságról szól és nem a pénzről. Én itt vagyok és mellette és egyfolytában azon fáradozom, hogyan tehetném jobbá a kapcsolatunkat, de életem végéig ha ez lesz, bele fogok fáradni, hogy csak én küzdök a kapcsolatunkért :(

2010. jan. 21. 11:28
 20/25 anonim ***** válasza:
48%
probáld meg rávezetni azzal hogy bizony ha meg lessz a baba akkor nem ültethetitek a tévé elé szüksége lessz a levegöre és arra hogy felfedezze a külvilágot és ha most ehez az életmodhoz szokik akkor bizony nem lesz könnyü dolgod a pároddal késöb sem. az én párom is dolgozik és emelett bármikor eljön velem sétálni a családhoz igazábol ez nem fáradság hanem egykis odafigyelés kérdése és ez nem csak azota van igy hogy kismama vagyok elötte is igy volt hisz eröl szol a dolog vagy tévednék?
2010. jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!