Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz így velem? (lent)

Mi lesz így velem? (lent)

Figyelt kérdés
Mióta terhes vagyok minden nap bőgök. Otthon vagyok és már kimozdulni sincs kedvem. A párom nem hajlandó a tv-zésen kívül más programra én meg befordultam! Sírógörcsök jönnek rám, éjjel alig tudok aludni mert kattogok és gondolkozom hogyan tovább és mi lesz így. Úgy érzem nem kapok elég törődést és egyedül örülök a gyereknek. Szerinte nem így van, de mondani mondja, érezteti nem érezteti. Én vagyok túlérzékeny vagy tönkrement a kapcsolatom? Nem akar a kedvembe járni csak ami neki jól esik. Mert hogy neki kell előteremteni mindent és ez bőven elég. Én meg csak sírok és félek mi lesz így a babámmal. 22km
2010. jan. 5. 10:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Hormonok*

Ne aggodj.

Lesz ez majd jobb is.

Minden kismama elerkezik ehhez a szakaszhoz.

Menj setalj egyet

2010. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogd karon a barátnődet és csináljatok egy csajos napot.
2010. jan. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes, én 2szer voltam terhes de ez a szakasz kimaradt. A férjedben van a hiba, nem benned. De ettől nem oldódik meg a problémád, csinálj mással programot:család, barátok. És imádkozz hogy a párod változzon, kössön kompromisszumokat mert így keserves éveknek nézel elébe:(
2010. jan. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Te ugyanúgy törődsz a pároddal? Ugyanúgy odafigyelsz rá mióta terhes vagy? Nem beteg vagy, "csak" terhes!Nem támadni akarlak, hidd el!!! Csak ha van egy probléma mentes terhességed, akkor próbálj ugyanúgy viszonyulni a párodhoz, mint előtte, és ne azt akard elérni, hogy neki is teher legyen a terhességed! 22 hetes vagy, még a pocakod sem olyan nagy, hogy ne tudjatok nagyokat sétálni, vásárolni, közös programokat csinálni. És igenis mozdulj ki otthonról, mert így nagyon kellemetlen lesz a babvárás hátralévő része.


2 gyerekes anyuka

2010. jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

sajnos egyetértek az előzővel...

én is voltam depis hangulatban, de a párom mellettem volt. A szülés után mikor ott a pici, rengeteg dolgod lesz, amihez hozzájön az esetleges kialvatlanság. Apuka sokat segíthetne, de ha neki a munka után már nincs kedve a családdal vesződni, akkor az nagy baj.

Mert nekünk anyukáknak akkor is ki kell szolgálni a picit, ha "lóg a belünk". És a pasik (egyesek) azt hiszik a nő otthon nyaral a babával és egész nap semmi dolga csak heverészik. Én dolgoztam 12 órákat, de állítom, akkor nem voltam így elfáradva, ill. ledőlhettem ha ki voltam merülve. De a gyerek mellett nem akkor fekszel le mikor te szeretnél....

Ki kell mozdulnod, olvass gyerekgondozási könyvet, esetleg babás barátnőhöz elmenni.

A védőben is elmondhatnád ezeket a problémáidat, ott is segíthetnek.

Engem tanított egy családsegítő csaj, nagyon jó fej volt. Sajnos akkor keresik meg amikor már nagy a baj, lehet jót tenne egy beszélgetés.

2010. jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
11:04 mennék én sétálni meg közös programokat csinálni de ez az hogy nem hajlandó erre a párom. azt mondja oldjam meg a barátaimmal neki nincs kedve. 100ból 100szor.
2010. jan. 5. 11:24
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

11:04-es vagyok...Örül a te párod a babának? Sajnálom ha nem hajlandó 100-ból 100x semmilyen közös programra veled :( Szerintem ülj le vele, és nagyon alaposan beszéljétek át az egész kapcsolatotokat, mert ez így rosszabb és rosszabb lesz. És amikor meg lesz a baba, sokkal több lesz a teendő, sokkal-sokkal fáradtabb leszel, szóval nekem most sokkal jobban esik, hogy odafigyel rám a párom, mint terhesen igényeltem. 5 hetes a 2. babám, és olyan jó, hogy a naggyal nagyon sokat foglalkozik, amikor szopizik a pici, vagy megcsinálja a vacsorát, vagy elmosogat, stb...

Beszéljetek meg mindent szerintem!!!

2010. jan. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Lassan már minden nap ez a téma. Azt mondja örül, de feszült a pénz miatt. Pedig más pár a feléből is bőven kijön. Azt mondja nincs igénye programokra. És ha nekem van akkor oldjam meg magamnak, neki bőven elég a pénz előteremtése. :(
2010. jan. 5. 12:04
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
ez az érzés sok kismamából előtör.ne aggódj ezen.ha ő nem akar kimozdulni,fogd meg a bnődet,és menjveel csavizni,vagy csak menj át hozzá,vagy ő hozzád,és dumcsizzatok.
2010. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%

Azt mondod a párod nem törődik veled de közben te sem vele, csak sírsz és azt akarod hogy az legyen ami neked tetszik. Te a kedvébe jársz? Nem beteg vagy. A sok nyafogás a férfinak az agyára megy, az én kapcsolatom is romlott már el attól hogy állandóan rosszkedvű voltam, pedig nem terhes voltam hanem igazi gondjaim voltak.

Ne várd el hogy egy férfi ugyanyúgy működjön ahogy te. Nekik teret kell hagyni, szükségük van néha egy kis elvonulásra de te sosem hagyod csak még jobban nyomasztod.

Szerintem próbálj meg egy kicsit vidámabb lenni és másokkal eljárkálni. Az nem mentség az állandó sírásra hogy ahormonok. Tudni kell az embernek tartóztatni magát. A másik lehetőség, hogy a férjed előtte is ilyen volt akkor viszont jobban ki kellett volna ismerned. De tekintve hogy ez csak a terhességednél jött elő, és a pénzügyi gondok is most jöttek elő. Olyan nehéz elhinni hogy valami gondja van tényleg?

2010. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!