Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mi lesz velem a szüléskor?

Most mi lesz velem a szüléskor?

Figyelt kérdés

A fogadott dokim, akihez lassan 9 hónapja járok, bejelentette, hogy a szülésem hetében szabin lesz külföldön.

Tehát ha a kiírt időben szülök, nem tud bejönni. Ilyenkor mi van? Ő azt mondta, hogy ne idegeskedjek, majd ellát az ügyeletes. De ő nem tud rólam semmit, és idegenkedem is tőlük. Első szülésem császár volt, toxémia miatt, és 4,3 kg volt a fiam. Most akkor mi lesz velem, ha nem előbb, vagy később szülök? És ilyenkor az ügyeletesnek kell akkor pénzt adni? Amit a dokimnak szántam? De nem is ez a lényeg, hanem hogy nem a fogadott dokim lesz velem, aki tud rólam mindent......


2010. szept. 14. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha normális lesz az ügyeletes,add neki oda.

Nem szép dolog,ahol én lakok,ott átadna a szerinte legjobb kollegájának.Ez nem volt szép,hogy csak az ügyeletesnek passzol át.

2010. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon sürgősen keress másik orvost, ha kevés a pénzed akkor is magánrendelőből válassz. Ha sok, akkor menj magánkórházba.

A császármetszés komoly dolog, a második is lehet az, ne bízd magad ügyeletesre, az ügyeletes lehet kezdő orvos is, azaz még szakvizsgája sincs! Jártak már pórul sokan az ügyeletes orvossal. És ahogyan mondod, egy idegen nem tud rólad semmit, azt sem, hogy van pénzed és nem biztos, hogy lesz időd a vajúdás hevében vagy gond esetén elmondani, hogy hajlandó vagy fizetni neki.

2010. szept. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, legalább egyik jó kollégájával megbeszélte volna a dolgaim. Lehet, hogy jobb lenne most is a császár, de az ügyeletes lehet így nem fog sokat a kérdéssel foglalkozni. Én meg féltem az egészségünk, főleg ha ez a fiam is ekkora, és az első szülésem csaszi volt. Azért a saját dokim jobban képben van.....
2010. szept. 14. 21:48
 4/14 A kérdező kommentje:
De most 2-3 héttel a szülés előtt keressek másik orvost? Itt csak 4 szülész van, most mit gondol akkor a saját dokim? Most 2 dokit fogadjak meg? A sajátom megfogadtam, árat is mondott, most meg nem lesz.....Ha itthon lesz nála szülök, ha nem, a másiknál? Most 2 magánrendelésre menjek? Vagy 2 alkalom ( kb. annyit találkoznánk) után szokjam meg a másikat?
2010. szept. 14. 21:53
 5/14 anonim válasza:

A Te megnyugtatásodra az lenne a legjobb, ha sürgösen fel tudnál hajtani egy másik orvost, aki a szülésed várható időpontjában elérhető lesz. (Ez persze attól is függ, hogy hol, milyen településen laksz.) Egy-két beszélgetéssel, és az összes lelettel talán sikerül minden szükséges információt is átadni.

- Ha végül az ügyeletes orvoshoz kerülsz, ne a boríték zsebbe dugársára, hanem a szülésre koncentrálj. Pénzt legfeljebb akkor adj, ha úgy lát el, ahogyan arra a fogadott orvosod is képes lehetett volna, de azt sem azonnal, ne is a távozáskor, csak később, ha kiderül, hogy mindent a legszakszerűbben végzett el.


Én sajnos jártam úgy, hogy rögtön a műtét után "lejattoltam", később kiderült, hogy a műtét felesleges is volt, és annak elvégzése után apróbb fogyatékosság maradt a szervezetemben. Még semmit sem bántam meg úgy, mint azt a borítékot.


A fogadott orvosod pedig nem érdemel meg semmit, csak a nemtetszésemet, emiatt a nyegle eljárás miatt.

2010. szept. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
A válaszomat azalatt pötyögtem, amíg a Ti levélváltásotok lezajlott, de a második kedves hoozászólás is azt bizonyítja, hogy egymástól függetlenül sokan gondolkodunk hasonlóan. És a véleményem sem változott. Sürgösen egy úőj, ráérős orvost, még a fogadott doki "megalázása" árán is!
2010. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez egy nagyon gáz szitu....már csont ideg vagyok, most akkor hogy lépjek le tőle??? Holnapután megyek hozzá nst után. De most utálom nagyon...
2010. szept. 14. 22:00
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én dokim is szabin volt, mikor én szültem, de ő előtte átadott egy kollegájának.

De nekem mindegy volt, mert nem volt se császár, se probléma, csak ült mellettem, amíg én pikkpakk megszültem.


A te helyzeted nehezebb, szerintem beszéld meg a dokiddal, hogy adjon át egy kollegájának, akit ő ajánl. Fizetni természetesen nem kell az eredeti dokinak. Az új dokinak meg egy kis töredéket adj, ha meg vagy vele elégedve.

Csak beszéld meg a dokiddal, hogy beszéljen egy kollegával, hogy valaki tudjon rólad, ha már ilyen "problémás" vagy: toxémia, stb...


Sok sikert!

2010. szept. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

szerintem ne idegeskedj, egyszerűen ne menj hozzá!én tuti nem mennék!

Amúgy ha csak 4 szülész van, és ismered őket nagyjából, akkor tuti nem kerülsz rossz kézbe, ha ügyeleten szülsz!Ők is megcsinálják normálisan amit kell, rengetegen szülnek ügyeletesnél!

Az meg miért jó, ha most keresel egy másik dokit??Az kb olyan mintha ügyeleteshez mennél, ha ilyen közel vagy a szüléshez!


Amúgy annyi ilyen esetet hallani mostanság...ez olyan gáz szerintem, hogy 9 hónapig fizeti a kismama a több tízezret, tulajdonképpen a semmiért.Vagyis de, hogy idegeskedhessen és új doki után futkosson az utolsó hétben, akinek szintén sokat fizet majd úgy, hogy nem is ismerik egymást...

2010. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, ahogy írod! Láttam már mind a 4-et, de nem ismerem egyiket sem! Idegenek. Ennyi erővel már mindegy melyiknél szülök....Évek óta a fogadotthoz járok, nem vagyok tőle odáig már, de megszoktam.
2010. szept. 14. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!