Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg álomvilágban élek és...

Tényleg álomvilágban élek és naiv vagyok amiért azt hiszem, hogy fogadott orvos, szülésznő nélkül is emberségesen bánnak majd velem a szüléskor és megkapom azt a figyelmet ami jár?

Figyelt kérdés
Tegnap belebotlottam a védőnőnél egy kismama csoportba és olyat "kaptam" tőlük, hogy a fal adta a másikat. Öten voltak és egy vörös hajú "démon" (tíz centis tűsarkokon imbolygott, életveszély volt nézni is) vitte a szót a többiek buzgón bólogattak. Egy darabig olvasni próbáltam majd egyszer csak meg lettem szólítva. "Neked ki a fogadott orvosod, szülésznőd?" Mikor mondtam, hogy nincs és valószínű nem is lesz (ez volt a baj) elkerekedett szemmel néztek rám akár a Marsról jöttem volna. Aztán elkezdték, főleg a démon álomvilágban élek ha azt hiszem hogy majd figyelnek rám, rendesek lesznek velem, naiv vagyok és felelőtlen mert így meg úgy. Hiába próbálkoztam erőtlenül, hogy még van időm ha meggondolom magam, és mégis ez a mi döntésünk és egyáltalán tartsuk már tiszteletbe mások döntéseit, nem bírtam őket túlharsogni ( a védőnő ki is szólt, hogy halkabban). No mire észbe kaptam a démon előkotort egy névjegyet a zsáknyi tatyójából és a kezembe nyomta, hogy kérjem fel X. Y. doktort mert szuper, igaz, hogy drága de ez is meg az is nála szült és nyugodtan említsem meg Őt. Éreztem, hogy a vérnyomásom az egekben, közben egy anyuka jött ki a doktornőtől pici babájával, a baba sírdogált az anyukája csendben csitítgatta, amint kimentek a démon megosztotta hallgatóságával gyermeknevelési elveit is, ekkor jött rám a hányinger, hát hazaballagtam. A férjem igencsak elcsodálkozott, hogy jókedvűen mentem el és sírva érek haza ( valószínű érzékenyebb napon kaptak el). No mégis sikerült egy jót röhögnünk mert a férjem azt mondta, lehet a démon nem is volt igazi kismami hanem az X. Y. orvos ügynöke. No mit szóltok ehhez?
2009. febr. 18. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez nem semmi! Sajna vannak olyan nők, akik mindent jobban tudnak! Ezzel nem szabad foglalkozni! Ha nem szeretnél senkit megfogadni, hát ne tedd! Nem vagy azzal sem kevesebb! Mi sem fogadunk dokit, és még a szülésznőn is gondolkodom. Sajna nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy dokit fogadjunk! De ha lenne rá, akkor sem biztos, hogy fogadnék!

Az ilyeneken nyugodtan lépjél csak túl. Nem kell lenézni azt sem, aki fogad dokit és azt sem, aki nem! Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie!

Amúgy sokan szülnek ügyeletesnél és meg vannak elégedve és olyat is hallottam, hogy a saját dokijával nem volt megelégedve!

2009. febr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ezzel nem is kellett volna foglalkoznod.Ha neked nem jutott eszedbe magán orvoshoz menni,valoszinüleg jol bánnak veled.Én sem mentem volna,de én szerintem mindig kifogtam a legbunkobb dokit.Én őt igy megismertem és bizom benne.De nem hiszem,hogy hátrányod lesz abbol,hogy nincs orvosod,vagy szülésznőd.Az utobbi szerintem most csak divat.Ez ne rontsa el a kedved,ugyan ugy elfognak látni.
2009. febr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt fogadott orvosom, és egy olyan ügyeletest fogtam ki, akinél klasszabb dokival még életemben nem találkoztam. A szülésznők közül meg szinte mindenkit volt szerencsém megismerni, mert pár óra híján három műszakot vajúdtam. Egytől egyig kedvesek és segítőkészek voltak. A gyerek egészsége nem a fogadott orvoson múlik, és sokszor azokhoz, akiknek van dokijuk, más orvos, például az ügyeletes nem is nagyon mer bemenni, nehogy sértődés legyen belőle. Ha az ember normálisan viselkedik, akkor cserébe normális bánásmódot kap. Az ilyennel, akiről írtál, valószínűleg csak pénzért hajlandó foglalkozni bárki.
2009. febr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia,

Lehet akkor ketten vagyunk:) HA van is fogadott dokid, de te épp beesel, hogy elkapják a babád, hívni sem tudják a dokid??? A franc fogja nézni, hogy van e fogadott dokid.

És annyi kismama szült fogadott doki nélkül, az ügyeletesnél, túlélték, és kedvesek is voltak velük. És honnan vesszük itt most, hogy nem egy hisztis napjukon fogunk szülni nálunk? Az angyali doki is lehet f*sz, függetlenül tőlünk, és pechünkre lehet rajtunk vezeti le, vagy én látom rosszul???? Na mindegy... (akinek esetleg ebben a hülye világban van felesleges 100.000; annak megéri szülészt fogadni csak azért, mert kedvesek is lesznek velük)

2009. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :))
2009. febr. 18. 16:10
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia!Ne foglalkozz velük mert én ugyanezt megkaptam a diabetológián a kismamáktól.Akinek a legjobban járt a szája hogy megfogadta már a szülésznőt és akkor volt mégcsak 12hetes kismama annak sz.rta le a legjobban a fejét.Majdnem elvérzett de a szülésznő haza küldte mert hogy még van 2hete a szülésig.A nevetséges az egészben az hogy én ugyan annál a szülésznőnél szültem mert pont ő volt ügyeletben.Majdnem még a "seggem is kinyalta" rengeteget segített,ha látta rajtam hogy a párommal szeretnék beszélgetni akkor kiment még szólni se kellett neki.Az orvos szintén végi bejárkált hozzánk a szobába és kitolásnál is nagyon sokat segített annak ellenére hogy kb.27éves!Még a pénzt se akarta elfogadni ami a mai világban nagyon ritka.Ja és szülés után is ugyanúgy bejött hozzám megnézni hogy mi van velem.Akinek fogadott orvosa volt az meg csak nézett hogy miért ilyen velem a doki,megkérdezték hogy mennyi pénzt adtam neki hogy így viselkedik és mikor meg mondtam hogy egy árva petákot se akkor majdnem leesett az álluk.
2009. febr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ne is törődj velük! Én az SZTK-ba jártam és az ügyeletesnél szültem. A szülésznő a világ legemberségesebb embere és a dokik is nagyon kedvesek voltak. Első szülés volt, végig a kádban vajúdtam,(tök ingyen) kaptam masszázst, így nem kellett gátmetszés, és utána is a doki tökéletesen ellátott! Nem kell százezreket kifizetni. Persze ez főleg kórházfüggő is azt hiszem.
2009. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A történeten fel vagyok háborodva, de a lényeg, hogy a férjednek van humora és ez sokmindenen át fog segíteni, mert lesz még hasonló szitu nire megszülsz. Nagy az Isten állatkertje, ami nem lenne baj, csak alacsony a kerítés és kevés a gondozó.
2009. febr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia! Tojd le őket!! Nekem ugyan van fogadott dokim, de csakis azért, mert én a helybéli kórházba nem vagyok hajlandó bemenni és ő egy másik (közeli) város kórházában van, de egyáltalán nem drága és sokszor nem is kér a vizitért semmit.

Szóval, ha a kórházunkkal nem lenne baj, én sem fogadtam volna orvost, nem egy és nem kettő nő szült meg "saját" orvos nélkül. Nem hinném, hogy azért, mert nem tejelsz egy dokinak, sokkal rosszabbul bánnának veled (bár biztos van ilyen), de a legszükségesebb dolgokat, beavatkozásokat nem fogják csak azért elszúrni, mert nem jársz magánrendelésre.

Úgyhogy a nagyvilági cicababákat (nekem is feláll a hátamon a szőr tőlük!!) meg ne méltasd még válaszra sem. Ők meg vigyék a százezreiket oda, ahova akarják.

Örülj a babátoknak és a többi már nem is érdekes :)

Fel a fejjel, minden jó lesz, meglátod!

Boldog babavárást és könnyű szülést!

2009. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
:)))))
2009. febr. 18. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!