Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg álomvilágban élek és...

Tényleg álomvilágban élek és naiv vagyok amiért azt hiszem, hogy fogadott orvos, szülésznő nélkül is emberségesen bánnak majd velem a szüléskor és megkapom azt a figyelmet ami jár?

Figyelt kérdés
Tegnap belebotlottam a védőnőnél egy kismama csoportba és olyat "kaptam" tőlük, hogy a fal adta a másikat. Öten voltak és egy vörös hajú "démon" (tíz centis tűsarkokon imbolygott, életveszély volt nézni is) vitte a szót a többiek buzgón bólogattak. Egy darabig olvasni próbáltam majd egyszer csak meg lettem szólítva. "Neked ki a fogadott orvosod, szülésznőd?" Mikor mondtam, hogy nincs és valószínű nem is lesz (ez volt a baj) elkerekedett szemmel néztek rám akár a Marsról jöttem volna. Aztán elkezdték, főleg a démon álomvilágban élek ha azt hiszem hogy majd figyelnek rám, rendesek lesznek velem, naiv vagyok és felelőtlen mert így meg úgy. Hiába próbálkoztam erőtlenül, hogy még van időm ha meggondolom magam, és mégis ez a mi döntésünk és egyáltalán tartsuk már tiszteletbe mások döntéseit, nem bírtam őket túlharsogni ( a védőnő ki is szólt, hogy halkabban). No mire észbe kaptam a démon előkotort egy névjegyet a zsáknyi tatyójából és a kezembe nyomta, hogy kérjem fel X. Y. doktort mert szuper, igaz, hogy drága de ez is meg az is nála szült és nyugodtan említsem meg Őt. Éreztem, hogy a vérnyomásom az egekben, közben egy anyuka jött ki a doktornőtől pici babájával, a baba sírdogált az anyukája csendben csitítgatta, amint kimentek a démon megosztotta hallgatóságával gyermeknevelési elveit is, ekkor jött rám a hányinger, hát hazaballagtam. A férjem igencsak elcsodálkozott, hogy jókedvűen mentem el és sírva érek haza ( valószínű érzékenyebb napon kaptak el). No mégis sikerült egy jót röhögnünk mert a férjem azt mondta, lehet a démon nem is volt igazi kismami hanem az X. Y. orvos ügynöke. No mit szóltok ehhez?
2009. febr. 18. 15:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Rosszat hallottunk már fogadott dokiról és ügyeletesről is.

Jó hallottunk már fogadott dokiról és ügyeletesről is.

Az én tapasztalatom:

SZTK-ba jártam terhesgondozásra, kicsit mintha futószalag szerű lett volna, de elégedett voltam.

Nem fogadtam orvost, mert nálunk ilyen nincs. Csak akkor mehet be a doki a szülőszobára, ha éppen dolgozik. Tehát napközben. Munkaidején kívül nem hívják be. Úgy voltam vele, hogy a babó így is-úgy is kijön.

Túlhordás miatt befektettek. Mivel komplikációk is voltak, többször voltam vizsgálatokon( UH, NST, magzatvízvizsgálat, kézi vizsgálat). Egy NST vizsgálat alatt leesett a pici szívhangja, mire hívták az ov profot. Írány a műtő. Nem az ügyeletes operált, hanem a prof. Utána naponta többször bejött megnézni, és a babát is meglátogatta. Varratszedéskor, a hazajövetelünk napján adtam neki pénzt, de ez tényleg hálapénz volt, mert én nagyon meg voltam elégedve a hozzáállásával. És nem csak az övével. Végig mondták mi történik, beszélgettek, és engem is bevontak.

Tehát: semmi okod a démonnak hinni. Lehet, hogy tényleg a doki ügynöke volt. :-)

2009. febr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt fogadott dokim,de azért mert csak segítséggel (inszemináció)tudtam teherbe eseni.És aggódtam a terhességem alatt hogy minden ok legyen!Amúgy elgondolkodtam volna rajta,hogy valóban szükséges-e?Szülésznőm viszont nem volt,de az ügyeletes fantasztikus volt!Ne aggódj,minden rendben lesz!
2009. febr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz nem lehet így viselkedni, és valóban nem igazi kismami az ilyen, a kisebb dolgokra is érzékenyen reagálok nem hogy egy ilyen esetre. Én csak tapasztalatból mondom: nekem van fogadott orvosom, bp-en, én vidéki vagyok mert én sem vagyok kibékülve az itthoni vidéki helyzettel.de voltam héthőn egy itteni orvosnál normál rendelésen, (futószalag) lehet, hogy ez az én véletlen rossz szituációm, alig foglalkozott velem, folyamatosan telefonált, a nővérnek diktált valamit latinul meg röviditve,amiből egy szót sem értettem , pedig diplomám is van és értelmesnek tartom magyam. És ha kérdezetm valamit alig válaszolt valamit. a saját orvosom az Uth képet megállítja mindent megmutat mi micsoda mi mekkora, érdeklődik hogy vagyok , mi van velem,, és nekem ez sokat számit még akkor is ha fizetek érte, (serintem ha annak a dokinak fizettem volna ő is normális lett volna) Egyszer vagyok terhes az életben na jó lehet hogy majd lesz még babánk de ez lesz az első és most a baba is és én is a legjobb bánásmódot akarom. Ha te a normál rendelésen is találtál olyan normális dokit akiben megbízol akkor jó neked, biztosan akad ilyen is, és nem hinném, hogy amikor már jön a baba akkor betartanának mert te nem fizetsz, de nekem kell ez a biztonság addig gyűjtögetünk.

boldog várakozást és könnyű szülést

2009. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Van ilyen is, olyan is.

Én sokáig jártam SZTK-ba, de több vizsgálat után sem látta meg a gombámat (amim soha nem volt terhesség előtt, és szülés után sem, de háromszor is volt a terhességem alatt), pedig még nekem is gyanús volt a dolog. Ráadásul elpoénkodott minden vizsgálatot, meg kb 5 percet voltam bent minden alkalommal. Ehhez jött még az, h köteles lettem volna egy olyan kórházban szülni, ahol évekkel ezelőtt megkínoztak, megaláztak.

Ezek után 18 hetes terhesen orvost fogadtam. (pedig nem akartam, de ilyen előzmények után?!)

Nem bántam meg, nagyon kedves volt, emberséges, gyors,...

Viszont szülésznőt nem fogadtam. A vajúdóban 13 órán keresztül sz*rt a fejemre mki, közben pedig műszakváltás is volt. CTG-hez voltam kötve, egy másik vajúdó párja vette fel pl. a leesett telefonomat, mert az én párom késett. Váltig állította az ügyeletes szülésznő (amikor nagy ritkán arra járt), h nekem nincs fájásom, mert a gép nem mutatott semmit (7-esnél baromira fájt, az 50-es fájást meg kiröhögtem). Könyörögnöm kellett, h elengedjenek egyszer mosdóba, mert már majdnem becsurgattam. Senki nem törődött velem, senkit nem érdekelt, h mi a problémám, van-e vmi kérésem (megmozdulni nem tudtam a gép miatt). Az orvosomat 12,5 óra után tartották indokoltnak felhívni (én ugyan megkérdeztem, h felhívjam-e, de azt mondták, h majd ők tudják, h mikor kell).

Amint az orvosom beért (fél óra kellett neki ehhez, szóval gyorsan ott volt), érdekes módon egyből felgyorsultak az események. Mehettem szülőszobára. Időközben kiderült az is, h azért nem érzékelte a gép a fájásaimat, mert a baba nagyon lent volt, és ott volt méhtevékenységem, nem a méhem tetejénél, ahol a CTG mért. A gyereknek rossz volt a szívhangja, de hiába volt rajtam a gép, senki nem nézett rá, h mi van. Amint megjött a dokim (csodák csodájára) ez is kiderült. Végül császároztak 18 órás vajúdás után.

Ez egy negatív példa volt, biztos nem mki ilyen, de én megfogadtam, h legközelebb (ha lesz ilyen) szülésznőt (is) fogadok.

2009. febr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!