Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz howto? <- nem, erre...

Abortusz howto? <- nem, erre nem találom a választ

Figyelt kérdés

Na tehát előzetesen annyit, hogy nem voltunk felelőtlenek: barátnőm Yasminelle tabletta rendes szedése mellett teherbe esett. Nem, nem hagyott ki semmit, a legnagyobb "bűne" az volt, hogy az 1. tablettát este 9 helyett reggel 6kor vette be, aminek bele kellett volna férnie. Nem fért, 3. napja késik (tablettásan), terhességi teszt pozitív. Megtartani nem fogjuk, győzködést, videókat, anyázást nem kérek.


Arra a kérdésre, hogy hogy zajlik az abortusz rengeteg választ találtam, amiben kielemezik, hogy hogy tágítják a méhszájat meg hasonlók. Viszont sokkal jobban érdekelne, hogy mik a teendők? Az megvolt, hogy felhívta a nőgyógyászát, aki betárazta csütörtökre (tudom, előbbre nem jött össze). Tegyük fel, majd megállapítja, hogy terhes (nincs akkora mákunk, h ne legyen az). Ez után mi jön? Hova kell menni, hogy lehet a leggyorsabban lezongorázni a dolgot? A másik, hogy mit javasoltok, hova/kihez érdemes menni Budapesten? Tudom, kicsit morbid "javasolni", de alapvetően azt szeretném, h ne legyen baja, pár év múlva, ha stabil munkánk lesz és lehetőleg nem albérletben lakunk, akkor lehessen gyerekünk. És a legszebb rész: hálapénz mennyi szokott lenni? Tudom, mikor mennyi, de nagyságrendileg?


2010. jan. 4. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

az uccsó kérdésre tudom a választ nagyjából.

Kórházba ha csinálják az olyan 10ezer körül...esetleg 15

Magánrendelésbe meg olyan 30-40ezer.

2010. jan. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármit is mondanak:az ab.-nak a kockázata arra nézve,hogy lehet-e még gyerkőc nagyon közelít a 0 felé.Ezen felesleges parázni.Doki,védőnő,3 nap múlva megint védőnő,doki,műtét.1 hét alatt lejátsszátok.A dokinak 10.000 bőven elég.A SOTE jó lesz,de amúgy bármelyik.Nyugi.
2010. jan. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ja, még annyi infót tudok h régen meg kellett indokolni h miért nem akarjátok a picit, ez most nem tom h így van-e.

Ha nagykorú a barátnőd, akkor sima "ügy" lesz.

2010. jan. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Barátnőmnek nem most volt, már vgy 4 éve, de akkor úgy működött, hogy elment dokihoz, elmondta mi a probléma, és hogy ha terhes, nem szeretné megtartani. És a doki adott neki papírt, amivel vmi családsegítő szolgálatnál kellett jelentkezni. Ott kötelező a megjelenés, együtt kell elmennetek, megpróbálnak titeket lebeszélni az abortuszról, és azt hiszem ott adják a csekket is( a műtét ára). Ha felfogadtok erre dokit, akkor abba a kórházba kell menni, ahol ő dolgozik, és a hálapénz összegét vele kell tisztázni. Ha nem fogadtok dokit, akkor a helyileg illetékes kórházba kell jelentkezni, ez esetben a dokinak külön nem kell adni pénzt.

Remélem tudtam vele segíteni. Minden jót nektek!

2010. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Most is meg kell indokolni, és megpróbálnak rábeszélni. Készüljetek lelkileg.
2010. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek. Azt hiszem, az jó hír, hogy engem is meg akarnak győzni ezek a családsegítők. Nem örülnék, ha egyedül lenne, mikor valami elmebeteg bele akar gyalogolni a lelkébe, hogy milyen istentelen bűnt akar elkövetni... Jó, valszeg nem lesz ilyen, de elnézve a hasonló kérdésekre adott válaszokat itt, van 1-2 ember, akinek ez a szórakozása (abortusz videók és hasonló nyalánkságok).
2010. jan. 4. 18:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért remélem, nem ilyet fogtok ki!
2010. jan. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

A "valami" Családsegítő Szolgálat nem arra szolgál, hogy lebeszéljen valakit az abortuszról. Benne van a nevében mi a célja, Segít! És főként nem elmebeteg aki tömködi hülyeségekkel egy abortuszra váró kismama fejét.Valóban végig kell hallgatnia, hogy mire vállalkozik az abortusszal, de a törvény a magzatot is védi, ennyi esélyt nekik is adnak, hátha változik a véleménye az "anyának". Nem ide tartozik, de nem szeretném, ha valaki elhinné ezt a sületlenséget, amit itt kiírtatok.

Egyébként nagyon felelősségteljesen gondolkoztok. Az abortusz sokba kerül, de a családsegítő ebben segíteni tudna nektek, pl. átmeneti segélyt nálunk lehet abortuszra igényelni.

2010. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
18.08. vagyok. Senki nem vitatta, hogy segíteni akarnak, de én átéltem, és igenis nagyon erőszakos volt a hölgy, akivel beszélnem kellett. Sajnálom, hogy neked ez sületlenségnek tűnik, nekem tapasztalat. Az egész eljárás nagyon megalázó volt, félreértés ne essék, nem várok sajnálatot. De ez megtörtént és tény.
2010. jan. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Noh, már ezer éve volt ez a kérdés, de hátha valakit a google vezet ide, szal leírom a tapasztalatok, most hogy túl vagyunk mindenen.


Először is, minden a lehető legsimábban ment. Első lépés a nőgyógyász. Totál simán fogadta a dolgot, sokat segített, hogy egyértelműen apró rutinfeladatnak tartotta.


A következő a családsegítős néni volt. Totál aranyosan viselkedett, nem piszkált, nem bántott minket. Egyetlen keményebb kérdése volt, hogy "És 5 év múlva lesz-e lakás, állás, pénz?". Ez nagyon jó kérdés, és igaza is volt, h feltette. Szerencsére esetünkben határozott igen volt a válasz (kopp...kopp..kopp...), és innentől kezdve nem volt "kekeckedés". Úgyhogy mindenkinek tudom "ajánlani" a 8. kerületi védőnőt...


A végén a kórház (SOTE). Rájöttünk, miért kezelte rutin dologként a doki az abortuszt: mert az. Aznap, mikor bent voltunk (egész nap bent voltam, barátnőm enyhén korházfóbiás) kb. 5-7 abortusz volt, köztük sokkal nagyobb gyerekkezdemények is. Kettesével szedték össze a nőket az abortuszra: egyik bement, másik várt egy 10 percet a műtő előtt addig. Tokkal vonóval kevesebb volt, mint 20 perc.


Egyéb tapasztalataink: a dolog elég ráérősen indult, délig addig sem jutottunk el, hogy nekikezdjenek a méhszáj tágításának. Ezen kívül viszont rendben volt minden, itt sem bántott senki senkit, olyan kórteremben volt barátnőm, ahol hasonló helyzetben lévő nők feküdtek.


Barátnőm szerint fájdalom nem igazán volt. A méhszáj tágítása volt, ami rossz, de arra is azt mondta, hogy annyira vészes, mint egy komolyabb menstruálás. Tekintve, hogy kb. 2 óráig tartott ez a fázis, szerintem ezt el lehet viselni, ha nem is kellemes. A műtét meg altatásban zajlik. A lelki része a nehezebb.


És végül a "költségekről", mert sajnos fontosak, mert voltak rendesen. A nőgyógyász (magánrendelés... különben az életben nem jutsz be gyorsan) 10e + műtét 30e + 10e hálapénz. Ja meg lesz még egy 10e, mikor megnézi 1 hónap múlva, hogy ok-e (magánrendelés).

2010. febr. 2. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!