Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Asztmás kismamák, ti használto...

Asztmás kismamák, ti használtok valamit ha nehezen kaptok levegőt?

Figyelt kérdés
20 hetes kismama vagyok, és asztmás, allergiás, eddig nem kellett használnom Ventolint, de 3 napja 6 alaklommal fújtam be, de csak egy puffot. Nagyon nehezen kaptam levegőt, de ahogy befújtam jobban lettem, csak egy picit félek, nehogy baja legyen a babának, amikor még nem voltam terhes akkor a tüdőgondozóban azt mondták, hogy a ventolint azt lehet használni, de én azért félek!
2009. dec. 29. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Gondolom szeded a rendes gyógyszered is. Általában ha addig nem, de terhesség alatt a Pulmicortot szokták felírni.

Ventolint lehet használni, én is végig fújtam a terhességem :) Viszont naponta csak 6 alkalommal lehet 1 puff.


Súlygyarapodásra nagyon figyelj oda, mert megnehezíti a lélegzést, és az utolsó harmadban fogsz "megugrani" akkor hízik a baba a legtöbbet.


Viszont remélem majd emlékezni fogsz rá, vagy mondják, ha beindul a szülés nem szabad használni!!! A méhizomzat típusa megegyezik a tüdő körülivel, így csökken a fájás és az összehúzódás ami veszélyezteti a babát. Akkor csak a lassú, jó mély levegővétel segít.


Jó babavárást :)

7 hós hercegnő asztmás anyukája

2009. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én nem szedek semmit az asztmámra, csak szükség esteén használok ventolint, de eddig azt sem kellett! Ez a nehéz légzés most jött ki karácsonykor, de nem mindig van, csak néha!
2009. dec. 29. 15:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!