Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes vagyok. Hogyan...

27 hetes vagyok. Hogyan tehetném túl magam a súlyproblémán?

Figyelt kérdés
65 kg-ról indultam (magasságomhoz átlagos volt ez a súly), és most járok 75-nél. Az utóbbi hetekben csúszott fel hirtelen vagy 6 kg. Úgy érzem magam, mint egy gyilkosbálna. Normálisan étkezem, nem zabálok, mégis jönnek a kilók. Furdal a lelkiimeret, mert ma szinte még alig ettem, mégis majd egy kilóval többet mutat a mérleg, mint reggel. Tudom nem kellene ennyire figyelnem, de megnyugtatna ha írnátok pár sort, hogy Ti ezt, hogy viselitek. Mennyit híztatok a terhesség alatt? Nehéz e leadni?
2009. dec. 28. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is 65-ről indultam és most, a 37. héten 81-82 kg vagyok. Nekem nem mondott semmit rá a doki, mert tele vagyok vízzel, az is sokat nyom a latban. Eleinte mondta, hogy egy kicsit gyorsan jönnek a kilók, de a vizesedés (16. héttől!!) bekavart, olyan vastag a térdem, hogy alig látszik, nem is lehet megállapítani, hogy mennyit híztam igazán. Egyébként az elmúlt hetekben nem jött fel, csak tényleg a "kötelező" heti fél kg, de lehet, hogy még annyi sem. A gyomorsav miatt alig tudok enni. Azért ne koplalj, mert a babának kell az, hogy kiegyensúlyozottan egyél. Nekem majd szétrúgja az oldalamat, ha éhes.:) Én abban bízom, hogy lemegy a víz+szoptatással a többi. Ha nem, akkor "újratervezés":)
2009. dec. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a 10 kg amit hiztal 27 hetig abszolut nem sok,nem biztos hogy az utolso honapban is ilyen utemben fogsz hizni.Es nehogy kezzel fogyozni,gondolj arra majd szules utan leadod,most a baba a legfontosabb.
2009. dec. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

egy kicsit sok szerintem is amit eddig híztál, egyet értek veled hogy változtatni kell valamin. van akinek nem sok, de akit ez zavar, ahogy téged is... figyelni kell mert nincs rosszabb mint amikor emiatt depressziós leszel. ráadásul nem mindenki fogy a szoptatástól, van aki még akkor hízik mégtöbbet. én 68-ról indultam, könnyen hízó alkat vagyok, de eddig a 32.hétig csak 6 kiló jött fel.

reggelizek sokat, amit csak kívánok... kenyér, édesség, bőven jól lakok.

ebéd már visszafogottabban és egészségesen.... hús zöldséggel, nincs desszert, sok főzelék, leves, stb... (hétvégén azért ha korai az ebéd, nem délutánra csúszik akkor azért néha bűnözök)

uzsonna- kefír, joghurt, egy diétás gyümölcsrizs, gyümölcs, zöldség, stb.. hasonló kalóriamentes finomságok

vacsora- csak gyümölcs, zöldség és ezt szigorúan, következetesen betartom. semmi bűnözés, amit nagyon kivánok azt elteszem reggelre.

és ami a legfontosabb, mindennap mozgok v.mit. ha tehetem úszni megyek, heti 3-4x, 2-3x pedig sétálok egy órát...

sok sikert, kiegyensúlyozott, boldog babavárást!!!

2009. dec. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Butaság! Mindenki más, van aki 10 kg-ot hízik és mind le is megy minden erőfeszítés nélkül, van aki csak 10 kg-ot hízik és 5 rajta marad. Én 14 kg-ot híztam, le is mentek nagyjából. De az alkatom változott, tágult a csípőm, ezért eggyel nagyobb naci a jobb.

És van olyan is aki az elején hízik és a vége fele nem annyira. Étkezz egészségesen, de nehogy fogyózz, nehogy baja legyen a babádnak!!!

Szép kismama vagy! Én nagyon szerettem a pocakom, és nem tudom de soha nem éreztem magam bálnának! Tényleg!

2009. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat.
2009. dec. 29. 07:28
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 hetes vagyok és 14 kilót híztam. Nem zabálok,nem nassolok mégis hízok. Szerintem ne aggódj a te hízásod nem sok és lehet, hogy vizes is vagy.Hidd el minden le fog menni a szülés után.
2009. dec. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok, hogy zavar a súly, de szerintem könnyen le fog menni a szoptatással. Első babámmal a 28. hétig 12 kg-t híztam, utána meg összesen csak 2 kg-t. Talán Te sem hízol már olyan sokat. Szülés után 1 héttel a régi volt a súlyom, igaz az alakom nem. Most is híztam már 7-8 kg-t, 28. hetes vagyok. Én is sokszor elszomorodom az alakom miatt, de a baba megéri hidd el, aztán szülés után egy kis tornával ismét formába hozhatod magad.

Boldog babavárást és könnyű szülést!

2009. dec. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!