Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babakelengye party? Hogyan?...

Babakelengye party? Hogyan? Mikor? Milyen ajándék? Egyéb ötletek!

Figyelt kérdés
Tehát...a barátnőm most még csak 15 hetes babás,de kb. 33-35. héten szeretnék neki meglepetés kelengye partyt csinálni!Segítség?Vagy valami ötlet,hogy hogyan kezdjem?Apukát is beavatom majd,vele is beszélek majd és segíteni fog ő is!!!
2009. dec. 28. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet amerikában láttam.

35 hetesen már nem nagyon fog örülni ey olyan partinak ami náluk lenne, így szerintem egy ásik helyet találj.

Èn pl imádom ha meglepnek, de otthon nálunk nem. Legutoljára a párom úgy csinált megleptés partit hogy semmi nem volt kitakarítva, másnap akartam, és elég kínosan éreztem magam, mikor délelött megtudtam hogy délután venégek jönnek akkor nagy iramba elkezdtem takarítani, fözni stb... így a végén egy rémálom volt a meglepi parti.

szóval mindenképpen máshol tartsátok, mert ugye utána is takarítani.

2009. dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az ötlet nagyon aranyos, de addig még kb. 20 hét van.:)

Az ajándékozásnál figyelni kell, hogy ki, mit vesz, ad, mert lehet, hogy addigra már mindent megvettek a babának. A 200. body meg a 3. cumifertőtlenítő nem hiszem, hogy kell. És a mama ízlése sem mindegy...

Menj el vele néha babakelengyét nézegetni, és ha valami nagyon tetszik neki, vagy célozgat, hogy de jó lenne... akkor azt kapja.

Én csak a kollégáink nevében vettem meg néhány dolgot, de így is nehéz volt, hiába kérdezgettem óvatosan, hogy mitek van, de ők a 9. hónap elejére már mindent beszereztek, ami még hiányzott, azt meg már a babás rokonok beígérték... :)

De pelenkatorta, csőrös pohár, popsitörlő, kozmetikai ajándékcsomag biztos jól jön. :)

Sok sikert!

2009. dec. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
AZ a helyzet,hogy én utána kitakarítanék neki!Egy kicsit elmenne a szüleihez,addig mi feldíszítenénk a szobát meg a házat,a buli után kitakarítanék,neki semmiképpen sem kéne!A babakelengyét úgyis együtt állítjuk össze,bízik bennem...apuka segítségével tudni fogjuk mi az ő stílusa és hogy mi nincs meg!A meghívóhoz mellékelek listát,hogy mi közül választhatnak ajándékot,így tuti nem lesz 100000 takarójuk!
2009. dec. 28. 10:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Èn az elsö vagyok, nem után kell takarítani elötte.èn olyan háziasszony vagyok, aki úgy szereti fogadni a vendékete, hogy tisztaság legyen. Ha pl egy hete már nem porszívoztam elég sok pormacska van , és nekem az szégyen. Lehet most azt gondolod ö ennek örülne, de lehet neki egy rémálom lesz, hogy meglepik a lakást a tutta nélkül, ezért mondtam azt hogy szervezd máshova,pl hozzád, vagy anyóshoz vagy az anyjához, vagy aki ezt bevállalja.
2009. dec. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát mindkettőjük szülei nagyon messze laknak!De a sok barát meg itt van!A helyszín akkor egyenlőre elhalasztva!Milyen díszek lennének szépek?Vagy milyen kaja?Italok?Valami jó tortaötlet?
2009. dec. 28. 12:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy ezt így nagyon nehéz kivitelezni. Nem hiába nem nagy divat itthon. Én most vagyok 37 hetes és leírom Neked, hogy én eddig ezt hogy gondolom:

1. Mivel nem vagyunk eleresztve anyagilag, elkezdtük a 16. héten összeszedegetni a baba cuccait, sokszor vateráról... rendeltünk és örültünk neki, hogy nem több 10000 ft-ért sikerült egy-egy dolgot megvenni...és mi választhattuk ki, mert mi fogjuk évekig használni + a kiegészítők sem mindegy, hogy mennyibe kerülnek (általában drágább cuccnak drágább a kiegészítője is...)

2. Én a 20. héttől tiszta víz vagyok, nem is dolgozhattam (ülő munkát), örültem, ha el tudtam látni az otthoni teendőket, takarítást... kettőnkre (mert rögtön dagadt a bokám), és nem is igazán örültem a vendégeknek, mert az mindig macera. Szerencsére a környezetem nem is erőltette.

3. A 32. héten elkezdett meszesedni a méhlepény, és csak a sok pihenésnek köszönhetem, hogy még a 37. héten is elláthatja a funkcióját. Nem hiszem, hogy örültem volna egy ilyen partinak.


Szóval: ha a barátnődnek teljesen problémamentes lesz a terhessége végig+szertne otthon vendégeket a 35. héten+nem kell neki pihennie+örülne olyan babacuccoknak, amiket nem ő választ, hanem csak leadja a rendelést (de akkor már nem meglepi)... akkor rajta:) De ez még nagyon sok idő, előtte szerintem várd meg, hogy milyen lesz a terhessége, hangulata...és konzultálj a férjével, hogy ő mit gondol, nem most, hanem mondjuk majd a 30. héten, hogy szerinte jó ötlet e.

Ennyit tudtam segíteni:)(magamból kiindulva), de ez csak saját tapasztalat, lehet, hogy ő teljesen más mint én, és nagyon örülne neki.

2009. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem tudom mért kell lebeszélni a kérdezöt,én igen is örültem volna egy ijen partinak.föleg hogy kitakaritasz helyette,megszervezel mindent stb..szerintem igen is jó ötlet,és akkor is ha a saját házában lessz,és a katalogus"megleptés"és tök szuper.
2009. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem lebeszéltem, csak leírtam, hogy mikre figyeljen oda, ha ilyet akar szervezni és én most, 37 hetesen hogy gondolkodom. Azt is írtam, hogy saját vélemény...:) Lehet, hogy ő tényleg örülne neki:)
2009. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy nagyon kedves ötlet. Én kettős, amcsi-magyar állampolgár vagyok és ott fogok szűlni. Az én baby shower-em január végén lesz kint. Már voltam jópár ilyenen, ott kint úgy megy, hogy a kismama is tud róla, hiszen ő választja ki, hogy mire van szüksége. Elmegy egy-két baba boltba, áruházba, vagy internetről összerak egy un. registry-t, gondolom itthon kelengye listát, hogy mi is az amire pontosan szüksége van. Ott ez ugy van megoldva, hogy ha az ember bemegy a boltba ott ezt egy kis gepen a bejaratnal ki lehet nyomtatni. Itt sztem ossze lehetne allitani a listat, es elküldeni, emailezni mindenkinek. Attol függően, hogy kinek milyen az anyagi kerete, mennyire áll közel a kismamához, olyan ajándékot választ ki a listáról. A szervező emberke kiküldi a meghívókat és a napra csinálnak kis dekorációt, kajákat és mehet is a buli. Szerintem egy kedves dolog nagyon. A terhesség végén szokott ez lenni, sztem nem megterhelő ez a kismamának sem. Csináld meg, nagyon örülne neki.
2009. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Biztos örülne neki,szereti a társaságot és persze csak a rokonai és barátai lennének ott!Beszélek majd a papával és akkor kiderül,hogy segít-e!
2009. dec. 29. 12:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!