Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszélyes terhesség...

Mennyire veszélyes terhesség alatt a passzív dohányzás?

Figyelt kérdés
A párom szüleinél élünk,rajtam kívül mindenki dohányzik,az sem zavarja őket ha ott vagyok,drága anyós még akkor is képes rágyújtani mikor éppen eszem.
2014. márc. 27. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Jót biztos nem tesz...... hamarabb öregedhet a méhlepény, hiszen többet dolgozik. nemcsak a terheseknek nem tesz jót, hanem senkinek.

Amúgy az a véleményem az ilyenről, hogy hihetetlen bunkó önző emberek, már bocsi a kifejezésért :) mert itt most nem arról szól, hogy ŐK kielégítsék a nikotin iránti vágyukat, mert ilyen gyenge jellemű emberek, hogy úgy látszik nem bírnak még ki pár percet, hanem egy ici pici fejlődő szervezetet is károsíthatnak vele. Azért írom, hogy károsíthatnak, mert nem vagyok orvos, hogy tudjam mit okozhat, de nem egy hasznos dolog az tuti.

Igazán tekintettel lehetnének rád, amúgy ha megszülsz ugyanúgy cigizni fognak a gyerek előtt....... biztos vagyok benne.

Bár úgy is fel lehet fogni, hogy eléggé szutykos világot élünk, szmogos a levegő és a cigi már mindegy :). Bár ez még rá tesz egy lapáttal szeritnem.

Én valahogy próbálnám éreztetni velük, hogy nem az a normális, hogy eléd fújják a füstöt. Hanem mondanám, hogy na jó kimegyek kiszellőztetem a kisbabám tüdejét. Hátha kapcsolnak :) bár lehet kényesnek fognak nézni emiatt, de engem nem zavarna, nehogy már az én gyerekem szenvedjen azért mert ők esetleg kényesnek néznek az ő hülyeségük miatt. Nekem ez a megfigyelésem, ha cigizik valaki és én arrébb viszem a gyereket (mi nem dohányzunk) akkor már mindjárt jön a szöveg, hogy semmi baja nem lesz. Az ok, és remélem is, de ha lehet akkor majd ha elszívta a cigit utána folytassák a játékot, nekem ez a véleményem, nem a gyerek orra alá kéne szó szerint pöfékelni.

Bocsi, ha durva lett a véleményem, de utálom a cigit, büdös, semmire nem jó, és jó drága.

2014. márc. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,nem volt durva,nekem sincs jó véleményem sem a cigiről sem az ilyen emberekről. Egyszer szóvá tettem a páromnak hogy nem a konyhába kellene rágyújtani,az anyja is ott volt,még én voltam a hülye,mert a konyha a dohányzó az anyósom szerint. Ja, és azt mondta ő is szívta más füstjét amikor terhes volt.
2014. márc. 27. 12:35
 3/12 anonim ***** válasza:

de az még nem azt jelenti hogy neked is kell szívni ha ő is szívta másét terhesen...igen is zavard ki őket

gondolom anyóséké a lakás, de az még nem ok arra hogy eltűrd az ilyet, főleg hogy "neki tudnia kéne" hogy nem lehet cigizni a környezetedbe mert az idősek mindig mindent jobban tudnak...annak idején első gyerekkel is és most a második terhességgel is vitáztam eleget párommal, mert ő is a konyhába szeretett rágyújtogatni, pár hetes terhesen napi szinten kérem hogy menjen ki a folyosóra, nem tette, már belefáradtam, próbáltam én arréb menni ha nagyon zavart,demost nemrég lebetegedtem, azóta kint szívja inkább.

2014. márc. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Ez a szöveg nekem olyan, mint a dögöljön meg a szomszéd tehene is mondás.....

Beszélj a pároddal, mert te nem biztos hogy fogsz hatni rájuk, ő meg talán igen, vagy legalább ő veszekszik velük nem te :)

Igen régen a munkahelyeken nem volt kijelölt dohányzó és együtt szívta mindenki a füstöt. De azóta azért fejlődött a világ, kiderült hogy bizony káros, bár odáig is tudták, csak nem foglalkoztak vele ennyit, most azért már próbálják a nemdohányzók érdekeit is nézni.

Szerintem most a baba a fontos, nem anyós cigi utáni vágya......

menj el sétálni addig, vagy ne ott egyél, vagy ne akkor egyél, ha cigivel a szájukban esznek. Mond, hogy nem vagy jól majd később eszel.

De inkább el kéne költözni mert tuti sok vita lesz ebből. Egy dohányos és egy nemdohányos nem érti egymást ezen a téren :)

2014. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

MÉg annyit, hogy cigizzen ha akar, nem tiltod el tőle :) rongálja csak az egészségét, ha az örömmel tölti el őt :) de titeket hagyjon ki.

Nem is értem ők ezt hogy nem fogják fel.

2014. márc. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
SAjnos én is tehetetlen vagyok. A férjem dohányzik, napi egy doboz elmegy. Azt mondta, h amikor terhes leszek, majd csökkenti, de hát nem így lett, és most váltig állítja, hogy ha meglesz a baba, akkor majd nem szív bent (csak a konyhában dohányzik, de nekem még az is sok). Állítja, h akkor majd lemegy a ház elé (lakásban lakunk, erkély nincs), de nem bízok ebben. Ráadásul az anyja csak teszi alá a lovat. az Anyja nagy bagós, láncdohányos, köhög nagyon, de nem fogja fel, hogy a cigitől van. Amikor ott ebédelünk nála, én eszek és az asszony a pofámba cigizik. Már szóltam ezért, de a férjem is az anyja pártját fogja, hogy ne legyek már hisztis meg ne fogjak mindent a terhességre!!! azt nem fogják fel, hogy ha füstben vagyok, az a gyereknek tesz rosszat. De hát sajnos egy cigisnek nehéz elmagyarázni ezt. Én nem járok az anyóshoz enni, ennyit tudtam elérni, de a férjemet hiába kérem, hogy ne dohányozzon bent, nem hajlandó még a születetndő gyerekére se tekintettel lenni. Szerinte mire én belélegezném addigra már szétmegy a levegőben és eltűnik. Eszem megáll!
2014. márc. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnos hiába beszéltem a párommal,ő mondjuk figyel,legalábbis legtöbbször,hogy ahol én vagyok nem gyújt rá. De az anyjának hiába is beszélne,lancdohanyos,állandóan bagó van szájába. Nem ért a szép szóból.
2014. márc. 27. 16:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat, hogy sajnos, ha az anyja magától nem fogja fel, hogy nem tesz jót a terhesek arcába dohányozni, akkor sajnos beszélhet neki az ember reggeltől estig, úgysem változtat semmit. A láncdohányosok mindig találnak rá magyarázatot, hogy miért nem szoknak le, és természetesen nem is érdekli őket, hogy a környezetüket mérgezik.

A nem dohányos ilyenkor annyit tehet, hogy amennyire lehet, kerüli a dohányosokat.

2014. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valóban csak kerülni tudod a társaságukat maximum, mást nem tudsz tenni, megváltozni nem fognak, ilyenek......nekik ez a természetes és ők nem is érzik büdösnek.

esetleg a védőnővel beszélhetnél, megoszthatnád vele ezeket a dolgokat, hátha kimegy látogatni még mikor pocakos vagy. Aztán rákérdez, hogy ugye nem cigiznek előtted???? Kiváncsi lennék mit mondanának :) persze helyeselj, hogy de ez mindennapi, hogy az orrod alá fújják...... nemhogy te, de a babád is egy senki ahoz, hogy moderálják magukat.......

Szerintem maximum ez lehet egy járható út, kellemetlen helyzetbe hozni őket. Hamár ők nem érzik kellemetlennek az előtted való dohányzást.....

2014. márc. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Próbálom kerülni őket,de ez elég nehéz egy háztartásban!
2014. márc. 28. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!