Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még jobban megijedtem mint...

Még jobban megijedtem mint eddig. De senki nem mondd semmit. Elmondanátok a véleményetek?

Figyelt kérdés

ma voltam a 18hetes genetikai uh-on. kiderült h már a méretek alapján 19 hetes a baba. nem tudom h a 13hetesen mikor megállapitották mondták rosszul vagy mi...(nem az utsó mensimből hanem a méretekből számolva mert pco miatt rendszertelen mensen)mindegy is ez a kisebb baj.

a kombi tesztem down-kórra jo lett, 1:6300, a nyaki redő 13(?) hetesen 1,8 ami szintén ok. az afp-m 16(?)hetesen 19,47, MoM 0,7 amik nem a legjobb értékek:S és a gentikai 18hetesen(?) ma voltam reggel, a doki kb 2 perc alatt lezavart, még a monitort sem forditották felém s már kész is voltam(állitolag ez mindig ilyen,mert mindig rengetegen vannak)ahogy lediktálta az adatokat az asszisztensnek. azt mondta h durva rendellenességet nem lát...(milyen hülye megfogalmazás ez, mért kicsit igen???)de az adatok a következők lettek: BPD: 4,56cm,HC:16,17cm,AC:14,14cm,FL:3,02cm.

neten olvastam az erdmények után,s egy ilyent találtam: "FL/BPD = ez egy arányszám, amelynek %-ban megadott értéke 71-87% között normális. Ha ettől alacsonyabb, az a 15-22. terhességi hét között vizsgálva Down kórra utalhat, de ez a lelet önmagában nem diagnózis és csak a többi lelettel együtt értelmezhető" az én adataimból ez 66%. ha jol számolom...szoval akkor most szerintetek?csütörtökön megyek végre magánrandelésre a dokimhoz,de addig bekattanok lassan:)nem akarom h down koros gyerekem legyen.a dokik nem mondanák h bármi gáz lenne, s tudom h nekik kell hinnem, de máshol más adatokat találok...


2009. dec. 14. 12:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minden rendben van, mit aggódsz??? Én nem tudom mi ez a FL/BPD meg %? Még ilyenről sosem halottam. Az AFP-m nekem 0.64 MOM volt tehát alacsony és egészséges kislányom született már 10 hónapos. A tiéd teljesen rendben van (bár vannak szigorú dokik akik szerint ez nem elég jó) hiszen a legtöbb helyen 0,7MOM-tól megfelelő az eredmény. Nem is értem mi a problémád?! A kombinált teszted is jó. A 18. heti genetikai uh nekem is így zajlott. 2 percig nézte aztán elküldött a fenébe annyit mondott, hogy minden rendben, viszlát. Ez ilyen sajnos de tényleg 5000 vannak. Nem érnek rá nekünk mutogatni meg magyarázni.
2009. dec. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!