Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még jobban megijedtem mint...

Még jobban megijedtem mint eddig. De senki nem mondd semmit. Elmondanátok a véleményetek?

Figyelt kérdés

ma voltam a 18hetes genetikai uh-on. kiderült h már a méretek alapján 19 hetes a baba. nem tudom h a 13hetesen mikor megállapitották mondták rosszul vagy mi...(nem az utsó mensimből hanem a méretekből számolva mert pco miatt rendszertelen mensen)mindegy is ez a kisebb baj.

a kombi tesztem down-kórra jo lett, 1:6300, a nyaki redő 13(?) hetesen 1,8 ami szintén ok. az afp-m 16(?)hetesen 19,47, MoM 0,7 amik nem a legjobb értékek:S és a gentikai 18hetesen(?) ma voltam reggel, a doki kb 2 perc alatt lezavart, még a monitort sem forditották felém s már kész is voltam(állitolag ez mindig ilyen,mert mindig rengetegen vannak)ahogy lediktálta az adatokat az asszisztensnek. azt mondta h durva rendellenességet nem lát...(milyen hülye megfogalmazás ez, mért kicsit igen???)de az adatok a következők lettek: BPD: 4,56cm,HC:16,17cm,AC:14,14cm,FL:3,02cm.

neten olvastam az erdmények után,s egy ilyent találtam: "FL/BPD = ez egy arányszám, amelynek %-ban megadott értéke 71-87% között normális. Ha ettől alacsonyabb, az a 15-22. terhességi hét között vizsgálva Down kórra utalhat, de ez a lelet önmagában nem diagnózis és csak a többi lelettel együtt értelmezhető" az én adataimból ez 66%. ha jol számolom...szoval akkor most szerintetek?csütörtökön megyek végre magánrandelésre a dokimhoz,de addig bekattanok lassan:)nem akarom h down koros gyerekem legyen.a dokik nem mondanák h bármi gáz lenne, s tudom h nekik kell hinnem, de máshol más adatokat találok...


2009. dec. 14. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
menj el 4d-s uh-ra, ha ennyire aggódsz.
2009. dec. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen méretek voltak 19hetesen : BPD: 45mm (4,5cm)

FL: 30mm (3cm)

Nyaki redőt nekem 12hetesen néztek,az volt : 2,00mm

az AFP pedig 16hetesen 1,92Mom

És az afp-s papíromon rajta van a referencia tartomány ami szerint 0,70 és 2,50 között jó a MoM

2009. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az a bizonyos megfogalmazás tényleg hülyén hangzik, de csak azt jelenti, hogy ezzel a vizsgálattal finom eltéréseket nem igazán lehet észre venni. Tehát, ha valami egyértelmű (durva) eltérés lenne a normálistól, akkor az látszana. Ezzel azt akarják mondani, hogy "úgy tűnik" minden rendben, de lehet, hogy van olyan, amit nem vettünk észre :S

Ha meg akarod nyugtatni magad, csináltass magzatvíz vizsgálatot, (bár én attól még jobban tartottam, mint hogy netán valami gond lehet).

Te is írtad, hogy ezek a vizsgálatok önmagukban nem mondanak egyértelmű dolgokat. Minden leletedet egybevetve igazából az ORVOSOD tudja megmondani, hogy mi a helyzet. Itt elmondhatja valaki, hogy ezzel az eredménnyel neki minden rendben volt, de azt is mondhatják, hogy nem, és egyikkel sem fogod magad megnyugtatni. Terítsd ki a papírjaidat a doki elé és kérd meg, hogy MINDENT magyarázzon el, amíg ott vagy, ne otthon kelljen ilyeneken agyalnod.

2009. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

a 20 hetes leletemen találtam én is ilyen arányszámot:

FL/BPD 71% (GA:00R)

HC/AC 1,18 (1,09-1,26)

FL/HC 19% (17-20%)

FL/AC 23% (20-24%)

zárójelben vannak a megengedett értékek.


leírom a babám értékeit:

12 hetesen: BPD: 1,97cm és CRL 5,09cm. Nekem itt más értéket nem is néztek.

20 hetesen: BPD: 4,84cm, HC 17,56cm, AC: 14,90cm, FL 3,42cm.


Én nem voltam 18 hetes szűrésen. Szerintem ezek az arányok attól is függenek, hogy ki hány hetesen volt genetikai ultrahangon.

Szerintem ne aggódj, ha a doki azt mondta hogy nincs baj, akkor nincs baj :-)


39hetes pocis

2009. dec. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Durva rendellenesség nem látható. Ezt sajnos így mondják, írják, nekem már a 12 hetesen is így volt. Magyarul: MINDEN OK!!! :)

Nyugalom, kötelességük mondani, ha amni vagy bármi más javasolt, szóval mit parázol??? :)

2009. dec. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha Down kórra utalna valami,akkor a dokid további genetikai vizsgálatokra küldene!
2009. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem nagyon ertelmezem a kerdesed de mondegy.ha van magandokid az mejd elmond minden ha nem kerdezz batran,nekem is ez volt a korhazba a 18 hetes uh-on megneztek es csak annyit kerdett a dokim van orvosa mondom van akkor adja neki oda a paprjat es majd elmondja mi van ,mondom tessek?jaj a gyerek vesejevel van valami de mondtam az orvosa majd felvilagositja.na gondolhatod mit eltem at azonnal hivtam a dokim aki pont a korhazban volt megnezte es azt mondta semmi baj nincs kis vesetagulat amit kino majd vagy ha megszuletik visszaterunk ra de semmi komoly.persz mar nincs semmi baja a dragamnak 38 hetes vagyok.de sajna igy bannak az emberrel,nyugodj meg!
2009. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia.Tudom hogy nemtudlak megnyugtatni,de nekem az afp eredményem lett nagyon alasony,és az edward szindrómám meg pozitív,ugyhogy elküldtek magzatvíz vizsgálatra aminek remélheőleg a napokba várom az eredményét.Az ultrahangos visgáaton nekem sem találtak semmi rendellenességet.18 hetes uh:BPD:38 FL:24 AC:120 de nekem meg szerintem fiatalaba babám mint ahogy az orvos megállaoította.Bizakodj hogy egészségesek vagytok én szorítok neked.
2009. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szia!

Ha valami gond lenne már mondták volna, jó a kombinált teszt eredménye, nyugi. Én a 20. héten voltam úgy, hogy egy azon napon voltam 2 dokinál, az egyik 325 g-ra becsülte a babám súlyát, a másik 415 g-ra. 6 óra alatt ennyit nőtt volna? Badarság! Ahány orvos, mind másképp méri, másképp látja az uh - n. A sajátodban bízz és ezeknél az adatoknál a terhesség hetei is számítanak, sőt az életkorod is. A "durva rendellenességet nem lát" kifejezés orvosok által használt kifejezés, ha másképp írná egy másik doki már nem értené. :) Nem szép kifejezés, de ezt használják, ezt kell elfogadnunk. Ha meg nem akarod, hogy downos legyen a babád, menj el amniora és HA pozitív, akkor még mindig van választási lehetőséged, bár a kettő között nagyon nehéz dönteni. Már sokszor írtuk, hogy 100 % - os eredményt csak ez a vizsgálat ad.

De szerintem nincs gond. :)

2009. dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy itt van az a kismama is, akinek pozitív lett az eredménye az edwardsra. Olvastam a kérdésed. Remélhetőleg jó lesz az eredményetek. Egyébként olvastam neten az Edwards - kórról, ott azt írták, hogy a terhességek nagy számban megszakadnak, ha ilyen babát hord a szíve alatt a kismama, ugyanis olyan súlyos fejlődési rendellenességei vannak a babának, hogy nem lehet kihordani. Ha mégis megszületik 3 hós korára meghalhat. Gondolom Te is olvastad. Úgyhogy szerintem már látni kellett volna valami rendelleneset uh - n. Szurkolok, hogy jó eredményt kapjatok, hogy boldog karácsonyotok legyen, majd írd meg légyszi.
2009. dec. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!