Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cicatartó kismamák válaszolnát...

Cicatartó kismamák válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés
14 hkm vagyok, van egy lakásban tartott 11 éves cicánk, aki régóta társunk és nagyon szeretjük, lakásból ki nem jár, más állatokkal nem érintkezik. Éves, kötelező oltásait mindig megkapja. WC-je elkülönítve van, a férjem takarítja én a közelébe sem megyek, ételeit, tálkáit is külön tartom, mióta babát várok. Szobákba nem engedjük be, külön kis "vacka" van, ott alszik. Toxoplazmózisra is kivizsgáltuk vérből, még nem esett át rajta így üríteni sem tudja a kórokozót (állatorvos mondta)Sajnos én sem estem át rajta, nekem nézik vérből a terhesség alatt. Kérdésem az lenne, hogy én ennyi "elővigyázatosságot" tudtam megtenni, mire figyelhetek még?Ti mit tettetek, csináltatok másképp, a cicával, mikor terhesek lettetek?
2014. febr. 11. 14:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

off:Nekünk most tengerimalacunk van, én amiatt parázok folyton.


26 hkm

2014. febr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta állatorvos, hogy a nem kijáró cicák is elkaphatják pl. cipőtalpról a toxoplazmát. Én sem estem még át rajta, 2 kinti-benti cicánk van. Nőgyógyász annyit mondott, nyaktól lefelé (ne puszilgassam, archoz ne érjen), de utána mossak kezet. Cica wc-t ne én takarítsam. Eddig bevált, remélem ezek után sem lesz gond. :) 29+4 hetes
2014. febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nagyon jól csinálod, mindent leírtál: almot ne takarítsd, és a cicát ne puszilgasd.

Nekem 5 cicám van, ki-be járósak, semmi pénzért nem váltunk volna meg tőlük.

37+3 kismama

2014. febr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz: ennyi óvintézkedés bőven elég. Én is cicás vagyok, és fogékony a toxoplazmózisra. Körbejártuk a dolgot, állatorvos és nőgyógyász is megerősítette, hogy sokkal könnyebb mosatlan zöldség, vagy nyers hús által elkapni, mint egy lakásban tartott cicától. És igazából az első trimeszterben veszélyes a fertőzés, utána már - a dokim szerint - nincs jelentősége a magzatra nézve. 3 alkalommal nézettem ellenanyagot a terhesség alatt, végig fogékony maradtam, ráadásul nálunk a 36. hétig (sajnos) az ágyban aludt a cica. Az elején én sem almoztam soha, de az utolsó harmadban, ha a férjem nem volt itthon, akkor azt is megcsináltam. További boldog babavárást! :)
2014. febr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!