Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Válaszolnátok néhány kérdésemr...

Válaszolnátok néhány kérdésemre? Első baba lesz.

Figyelt kérdés

11 hetes vagyok, de nem érzek szinte semmit. Már hetek óta tünetmentes vagyok. Néha hányok egyet (tegnap reggel is), de ezzel kész is. Ugye nem kell aggódnom, csak szimplán szerencsés vagyok? Mindig félek, hogy talán már nincs is ott a kisbabám, ezért vagyok ennyire "túl" jól.


7 hetesen volt ultrahangom. Akkor 27 mm-es volt a petezsák. Azóta is szoktam arra gondolni, hogy esetleg ez nem túl nagy méret? Lehet, hogy ketten vannak? Szerintetek átlagos volt akkor a méret?


A 12 hetes ultrahangra ugye nem kell beutaló? A védőnő szólt, hogy menjek, de azt nem mondta, hogy kell e beutaló.


Előre köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 14. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kell beutaló! Menj be előtte a védőnődhöz és kérj! A tüneteiddel semmi baj! Szerencsés vagy ahogy mondtad. Nem kötelező minden terhesnek szédelegni,émelyegni,utcán okádni. De sajnos vannak akiket ez nem kerül el. Örülök ha jól érzed magad. A petezsák méretéről fogalmam sincs mekkorának kéne lennie és hogy a tied kicsi vagy nagy? Ha az orvos nem reagált rá semmit,megnyugodhatsz. Az ikerterhesség meg előbb-utóbb kiderül úgyis.
2011. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett beutaló,csak időpontot kellett kérni a kórházba.Kérdezz rá a védőnőnél,mert mindenhol másképp van.Én meg képzeld hányni se hánytam,míg meg nem mozdult a pici,addig nem is éreztem terhesnek magam :) szerencsés vagy te is,örülj neki :)
2011. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az uh-on látszott már a szívverése?
2011. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én 12 hetes vagyok és ugyanezeket gondolom. Nem tudom, hogy jól van-e a babám. Lassan 2 hete hogy láttam őt utoljára.
2011. jan. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy látszott e a szívverés akkor, mert az egész terhességmegállapítás annyiból állt, hogy az orvos csinált egy ultrahangot, megmutatta a kis sötét foltot és mondta, hogy 27 mm-es petezsák. Menjek védőnőhöz. És ennyi volt. Többet nem is mondott.


Tegnap előtt voltam a védőnőnél. Ő mondta, hogy menjek a 12 hetes ultrahangra, de ő semmilyen beutalót nem adott, akkor nem is volt szó semmilyen beutalóról. Csak nemrég jutott eszembe hirtelen, hogy vajon az is kell? Azért is kérdeztem meg itt.

2011. jan. 14. 13:27
 6/13 anonim ***** válasza:

A 12 hetes uh-ra kell beutaló a kórházba. De időpont is kell. Ha magándokihoz jársz, van amikor Ő csinálja a 12.heti uh-t. Nekem mind kétszer beutaló kellett és időpont a kórházba, nem a dokim csinálta.


Ha 7 hetesen minden rendben volt, szívhang volt, akkor semmi gond. Az hogy tünetmentes vagy, szerencse. Nekem sem voltak komolyabb tüneteim, néha hányinger, első babánál az első trimeszterben fájtak a cicijeim, de a mostani terhességnél az sem volt.


Boldog babavárást!

2011. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Akkor intézem a beutalót. Kellemetlen lenne ha nyugodtan odamennék, várakoznék, aztán kiderülne, hogy feleslegesen, hiszen még szabit is kell majd kérnem arra a napra.

2011. jan. 14. 13:39
 8/13 anonim ***** válasza:
A 12 hetes ultrahanghoz és a petezsákhoz nem tudok hozzászólni. Én 9 hetes vagyok, de néha nem hiszem el. Semmi tünetem nincsen. Nem vagyok álmos, nem émelygek, nem hányok. Engem orvos utoljára 6 hetesen látott, és sajnos nem is mondott semmit. Így ma felkeresem a magán dokimat és kifaggatom. Páromtól meg is kaptam a magamét, hogy minek megyek. De jobb a nyugalom.
2011. jan. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem soha nem kellett beutaló az UH-ra.

A 12 hetes vérvételre viszont igen.

2011. jan. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kiskönyvet kaptál? Úgy tudom, azt csak működő szívvel adnak (az van a papíron, amit a doki ad).
2011. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!