Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Válaszolnátok néhány kérdésemr...

Válaszolnátok néhány kérdésemre? Első baba lesz.

Figyelt kérdés

11 hetes vagyok, de nem érzek szinte semmit. Már hetek óta tünetmentes vagyok. Néha hányok egyet (tegnap reggel is), de ezzel kész is. Ugye nem kell aggódnom, csak szimplán szerencsés vagyok? Mindig félek, hogy talán már nincs is ott a kisbabám, ezért vagyok ennyire "túl" jól.


7 hetesen volt ultrahangom. Akkor 27 mm-es volt a petezsák. Azóta is szoktam arra gondolni, hogy esetleg ez nem túl nagy méret? Lehet, hogy ketten vannak? Szerintetek átlagos volt akkor a méret?


A 12 hetes ultrahangra ugye nem kell beutaló? A védőnő szólt, hogy menjek, de azt nem mondta, hogy kell e beutaló.


Előre köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 14. 13:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A kötelező terhességi vizsgálatokra nem kell szabit kérned, mert törvény írja elő, hogy a munkáltató kötelessége elengedni téged rá (és nem is kéne ledolgoznod sem).


A 12.hetes UH-ra nekem is kellett beutaló (bp), amit a nőgyógyász állított ki. Sőt, minden UH vizsgálatra, laborba, ekg-ra stb. adott beutalót.


Kötelező UH csak 4 van a terhesség során, tehát ha privátban nem mentek el, könnyen elérhettek arra a szintre, hogy aggódtok, vajon még mindig él-e a baba, minden rendben van-e - én aggódtam, rossz érzés volt, hogy nem néz rá senki 1,5 hónapig :-(


Nekem sem voltak terhességi tüneteim, hányás, rosszullét stb. Csak nagyon fáradt voltam. Ja, meg nőttek a melleim :-) A pocakom csak 5 hónaposan kezdett látszani, szakértő szemmel.

30 hetes kismama.

2011. jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

14:50 újra:

Az UH vizsgálaton a szívhangot meg szokták hallgatni. Ha van petezsák, de nincs szívhang, akkor nincs benne élet :-(

2011. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Egyébként megtudtam, nálunk nem kell beutaló, sem időpont.

Van kiskönyvem egyébként. De már csak egy hét és végre megnyugodhatok, legalábbis tudni fogjuk, hogy mi a helyzet.

Szerintem is szörnyű, hogy mennyire ritkán kell járni ultrahangra. Nincs magánorvosom.

Egyébként hétvége óta egy kicsit nyugodtabb vagyok, mert végre újra szokott puffadni a hasam.

Az elmúlt 1-2 hétben abszolút semmit nem éreztem, a hasamban sem, ezért is aggódtam annyira, de most hogy puffadok, egy kicsit jobb, mert legalább érzek valamit.

De már csak egy hét:)

2011. jan. 17. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!