Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bajcsyban szült kismamák...

Bajcsyban szült kismamák válaszolnátok néhány kérdésemre a szülés utáni időszakról, szokásokról?

Figyelt kérdés
Néhány hét múlva fogok szülni és az érdekelne leginkább, hogy ott hogy működik a baba- mama szoba. Egy kicsit furcsának találom azt, hogy a kórtermek az ambulancián vannak, gyakorlatilag egész napos a járkálás a kórtermeknél, labor, nst, kisműtő is ott van a folyosón ahol az újszülött babákat tolják az anyukák. Amikor a nagylányomat szültem ilyen még nem volt. Ezelőtt 13 évvel csak szopiztatásra hozták ki a kicsiket és ilyenkor szigorúan tilos volt a látogatás. Most ez hogy van? Egész nap velem lehet a baba és úgy kell szopiztatnom, hogy a szobatársam férje, vagy akár az egész családja benn van a kórteremben? Úgy kell kitenni a mellemet, vagy esetleg fejni? Én szemérmes vagyok és nem is szeretném idegenek előtt kitenni amim van. A másik ami érdekelne, hogy láttam a kiskocsikon időnként betolják a csecsemőosztályra a bébiket. Mikor lehet? Ha zuhanyozni megy az anyuka, vagy wc-re? Tényleg ne vigyek csak hazamenő ruhát, mert a csecsemősök nem szeretik, hiszen bekeveredhet a kórház ruhái közé? Hogy telnek az éjszakák? A barátnőm nem itt szült, de ő nagyon kimerült attól, hogy 5-en voltak egy kórteremben, éjjel megszopiztatta a babáját, ledőlt volna aludni, erre egy másik bébi felébredt a szobatársak villanyt kapcsolgattak, mászkáltak, még 1-2 órát sem tudott aludni éjjel. Inkább fizetett egy egyágyas szobáért.
2013. okt. 10. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
márciusban szültem,az én szobám nem az nst-s folyosón volt,hanem azon a részen,ahol a csecsemőosztály van.itt is elég sok szoba van,ne aggódj,ezen a folyosón bbabák,mamák és látogatók vannak max.A baba végig veled lehet,bár a szülés napján betolhatod a csecsemősökhöz éjjel vagy amíg fürdesz(én nem tettem,sokat aludt,simán lezuhanyoztam).Sajnos a családtagok bent lehetnek korlátozás nélkül,engem nagyon zavartak szoptatásnál a szobatársak férjei akik szinte egész nap bent voltak.Őszintén szólva alig vártam,hogy hazajöjjünk mert császárosokkal voltam akikre gyakran ránéztek éjjel,villanykapcsolás,zörgés,a babáink meg felváltva sírtak.Ha lesz még egy erősen gondolkodom a fizetős szobán.A babára szép ruhákat adnak,nem kell sajátot vinni,én is vittem,de tökéletes volt a kórházi.ja,én 3ágyas szobában voltam,de addig nem tudtam pihenni,míg haza nem értünk,teljesen más volt csöndben aludni és csak a sajátom sírására ébredni.Könnyű szülést:-)van fogadott dokid?
2013. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Te is megerősítetted bennem azt, hogy bár nem olcsó, de mégis egy vagy két ágyas, fizetős szobát fogok kérni. A kórház nem ötcsillagos szálloda full kiszolgálással, de azt gondolom, hogy azért a nyugalmat ott is biztosítani kell az anyukáknak. Van fogadott orvosom.
2013. okt. 11. 11:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én is ott fogok szülni,napokon belül.. én neten rakerestem,elég sok dolgot irnak rola,a latogatási idö az tudom hogy 8:00-20:00ig van.. ami tényleg elég kellemetlen lesz,mert nagy átjáróházra számitok. Annyit tudtam még meg a dokimtol,hogy minden szobában va wc ,fürdö.. de szerintem a két ágyasért felesleges fizetni,hiszen a rendes szobákban egy fővel lennétek többen. Ha megteheted akkor fizesd ki az egy ágyasat,14ezer/éj azt hiszem,és ott csak te vagy..akár családtag is bent aludhat veled..van egy külön ágy neki is :)
2013. okt. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nst-s folyosón csak akkor van baba, ha a másik osztályon már nincs hely. Én kétszer szültem ott, mindkétszer fizetős szobában voltam. Először 1ágyasban, másodszor kettesben, mert nem volt egyágyas üresen. Az is jó megoldás, ott csak 1 emberhez-babához kell alkalmazkodni.

Babaruha meg tényleg nem kell, egész normálisakat adnak a babákra.

2013. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én júliusban szültem a Bajcsyban.

A baba egész nap veled lehet, csak fürdetni kell vinni a csecsemősökhöz, meg a vizsgálatokra (Te is ott lehetsz).

Nekem jó fej szobatársaim voltak, mindig kérdeztük egymástól, hogy akar-e szoptatni. Pl. ha az én férjem volt bent nálunk és valamelyik anyuka szoptatni akart, akkor addig kimentünk a folyosóra. Szerintem meg lehet beszélni (persze ha normálisak). Ha nincs saját mellszívód, akkor a csecsemősöknél tudsz elektromossal fejni.

Én amíg WCre mentem, addig a szobatársak figyeltek a babámra. Mindig akkor zuhanyoztam, ha bent volt a férjem, így nem kellett a csecsemősökhöz menni.

Ne vigyél a babának ruhát, felesleges. Szépen öltöztetik őket bent :)

Éjszaka volt, hogy alvás helyett beszélgettünk. 3an voltunk (a nőgyógyászati osztályon, mert elég sokan voltak. A csecsemősökhöz közel inkább a császárosokat teszik), az egyik baba nagyon sírós volt. Engem nem zavart, csak a saját babám sírására ébredtem fel :D

Ha van még esetleg kérdésed nyugodtan írj privátban :)

2013. okt. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2013. okt. 13. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!