Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehetne néhány kérdésem, így...

Lehetne néhány kérdésem, így szülés előtt? :$

Figyelt kérdés

37 hetes kismama vagyok, nemsokára érkezik a pici, viszont bennem vannak homályos részletek. Örülnék, ha segítenétek. :)


Szóval előszöris: leírnátok nekem röviden hogyan történik egy szülés, ha nincsenek komplikációk, nincs császár stb.? Milyen szintű fájdalomra kell számítanom? Igen, tudom, ezt nem lehet hasonlítani semmihez, de azért mégiscsak.. :)


Második kérdés: Van esély arra, hogy ne kelljen gátmetszést csinálni? Vagy inkább ajánlatos, a szakadás elkerülése végett? Valamiért ódzkodom tőle, nem örülnék ha kellene, jártam intimtornára is, de ha nagyon muszáj, hát legyen..


Harmadik: Mennyire befolyásolja a baba mérete a szülést? Mind időtartamra, mind pedig a fájdalmak intenzitására, az energia igénybevételére gondolok. Nekem pici hasam van, doki is mondta, hogy ő tényleg picibaba lesz még szülés után is néhány hétig, és terhesség alatt is csak 9 kilót híztam összesen, az is mind hasra.. Reménykedhetek így, hogy esetleg könnyen megúszom?


Bocsi, ha némelyik hülyén hangzik, de első baba, barátnőim még nem szültek, anya sajnos már nem tud segíteni :(, így nincs kivel megbeszélnem az ilyen dolgokat, gondoltam itt hátha. :)


Köszönöm előre is.


2011. febr. 15. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

otthon elkezdesz vajúdni, amikor beállnak a fájások 10 percesekre (fájás elejétől a következő fájás elejéig), hívod a dokit. bementek a kórházba, megvizsgál valaki, megnézi mennyire vagy nyitva, utána irány a ctg (vagy a szülőszoba vagy a vajúdó - én olyan kórházban szültem, ahol ott vajúdsz, ahol szülni is fogsz, így mi átbattyogtunk szépen a szobánkba, ott ráraktak ctg-re és vártuk a dokit). doki megjött, szülésznő magzatburkot repesztett, mert már annyira nyitva voltam, utána jöttek az igazán erős fájások. doki időnként bejött, megvizsgáltén már nem bírtam és nem is akartam sétálni,doki se mondta, hogy induljak neki :)

időnként rám néztek, várták, h elsimuljon a méhszáj, ennek érdekében 3 fájásig egyik oldalamra kellett feküdnöm, 3 fájásig a másikra. egyszer csak iszonyat fájdalmat éreztem, olyan volt, mintha most kirobbanna belőlem a gyerek, na, akkor simult el a méhszáj és jött is be a doki. Beindultak a jó erős tolók (már előtte is voltak, mintha kakilnod kéne az elején olyan) és kb. 40 perc alatt lett meg ezután a babám. (összesen 3 óra volt).


nekem az első babám jóval kisebb volt, mint a második és sokkal kevésbé is fájt, könnyebben ment valahogy minden.


a fájdalom mihez hasonlít? hát, ez a nagy titok :)) én legalábbis nem akarok neked hasonlatokat mondani. tényleg nagyon fáj, de ott nekem nem ez járt a fejemben, pörögnek az események, és azon voltam, hogy minél hamarabb láthassam a babámat. és amikor megszületik, már tényleg egyáltalán nem fáj semmi. Szóval fáj, de kibírható és megéri, hogy fájjon! Ügyes leszel, az tuti!!!


gátmetszés: attól függ, h hol szülsz. ahol szültem, ott csak akkor csinálnak, ha nagyon muszáj, de van, ahol meg rutinból csinálják. a dokiddal kéne megbeszélned szerintem.


gyors, könnyű szülést kívánok!!

2011. febr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még nem szültem, vasárnapra vagyok kiírva, de azért leírom, amiket az orvosom mondott.

Nekem is pici a babám, születési súlynak kb. 2700-2900 grammot saccoltak. A doki is és a szülésznő is mondta, hogy így azért lényegesen egyszerűbb. Valószínűleg egy 4 kilós babát nem tudnék megszülni, tekintve, hogy én is elég alacsony vagyok.

A gátmetszés: megkérdeztem, mert szerettem volna gátvédelmet. Mondta az orvosom, hogy meg lehet próbálni, de mindenképp jobban járok, ha vágnak. Első babánál legalábbis. Többedik szülésnél ő is igyekszik elkerülni, de az elsőnél általában jobb, ha vágnak, mint ha szakadsz.

Mondjuk mi közel lakunk a kórházhoz, de azt mondta a doki, hogy akkor induljunk csak el, amikor legalább 1 órája 5 perces, egy percig tartó fájásaim vannak. A méhszájam 2100-as, erre alapozta ezt az időt.

2011. febr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1 hónapja szültem. Rendszertelen fájásokkal indult a szülés, egy fél napon át vártam, hogy rendszeresek legyenek, aztán este 7-kor bementünk a kórházba, mert már nagyon kellemetlen volt a dolog. Kiderült, hogy 4 ujjnyira nyitva vagyok. Bent tartottak és 4 óra múlva megszületett a kisfiam. Úgy, hogy a magzatvizem sem folyt el, burkot kellett repeszteni. Tehát ebből a szempontból az én szülésem nem volt szokványos (se rendszeres fájások, se elfolyt magzatvíz). A kitolás alatt meg végig azt vártam, hogy mikor fog már úgy fájni, hogy szétrepedek stb., amiről mindenki beszél, aztán egyszer csak kint volt a babó. Nem volt gátmetszésem, viszont a hüvelemyben felsértett, ott kellett varrni.

A hasról meg csak annyit, hogy nekem hatalmas volt, mindenki rémisztgetett, hogy az alacsony termetemhez képest nagyon meg fogok szenvedni a babával, mert hatalmas lesz, ezzel szemben teljesen átlagos lett.

Könnyű szülést kívánok neked!

2011. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam itthon elment a nyákdugó délután, késő este kezdődtek a fájások, és kapásból 8-9 percesek voltak, bementünk a férjemmel a kórházba, és mire beértünk már 9cm-re nyitva voltam, kérdezték is hogy hogy viseltem, én meg mondtam h jól.:) Aztán felgyorsultak az események, az utolsó 1,5 óra kemény volt. Nálam beöntésre/kúpra nem volt idő. Azonnal mentünk a szülőszobába, nem sokára elfolyt a magzatvíz. Hajnal 2kor megszületett a kisfiam 3530g és 52cm volt. Gátmetszést első szülőknél én úgy tudom, hogy mindig csinálnak.

Varrás után(ami nekem nem volt kellemes), átvittek egy pihenőbe, ott 2 órát voltam, ott már mellre tették a babát, és enni és inni is kaptam. A 2 óra leteltével elvittek tusolni, majd bekísértek a szobába, a szülésznő végig velem volt, pedig nem fogadott volt.

Szóval nálam első fájás és a szülés között nem telt el 4 óra, és a fiam se volt az a pici. Én 16 kg híztam, ami azóta már teljesen lement, most 15 hónapos.

Sok sikert kívánok!

2011. febr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk elfolyt éjjel a magzatvíz, 4-re a kórházba értünk, pont a dokim ügyelt. Egy szülésznő megvizsgált, azt mondták 3 ujjnyira nyitva a méhszáj. A vajúdóban ctg-re tettek, kitöltöttük a papírokat.

6 körül lett üres szülőszoba, fájások més sehol. A félrjem elszaladt ennivalóért és vízért, hozott nekem csoki, szőlőcukrot. Nagyon éhes voltam, ezeket legalább lehetett enni.

Hasmenésem volt, mondjuk egyébként sem csináltak volna beöntést, de így legalább nyugodt voltam. kb 7-től voltak fájásaim. Mértük a fájások kezdete között eltelt időt. Egyre sűrűbben jöttek. Közöttük felálltam, sétáltam, vagy csak a férjem nyakába csimpaszkodtam. Azt mondták, segít a gravitáció, gyorsítja a dolgokat.

A fájások a menstruációs fájdalomra hasonlítottak, persze erősebb kiadásban, és hogy semmyilen testhelyzet-változtatás nem enyhített rajta. Az utolsó néhány fájás volt elég kemény, nekem a kitolás megkönnyebbülés volt. A szülés előtti uh fél kilóval kisebbre becsülte a babámat, így nem akarták sokáig kínozni, gátmetszést csináltak. Az akkor nem fájt, sőt, megkönnyebbültem, hogy kijött a baba, ez 11 órakor volt. A gátsebem csak szülés után 2-3 nappal volt kicsit kellemetlen, de ki lehetett bírni. 1 hónappal később szeretkeztünk, sem akkor, sem azóta nem fájt, nem okozott semmi gondot.

Még annyi, hogy azért megpróbálták a gátvédelmet, nekem az fájt a lagjobban. Persze, ha lehetett volna, inkább kibírom.

Összességében nem volt rossz. Rögtön utána azt mondtam, jöhet a következő. :) A férejm velünk volt. Sokan rémísztgették, hogy milyen vérs-fröcsögős lesz... na hát, semmi ilyesmi. Még a gátmetszés járt a legtöbb vérrel.

NEkünk csodálatos élmény volt.

Csak bíztatni tudlak, nem szükségszerű, hogy horror legyen! :) Nekem 3 kg-os babám volt, 6 kg-ot híztam terhesség alatt, 1 kg-mal könnyebben mentem haza.

2011. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!