Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miket készítsek össze magamnak...

Miket készítsek össze magamnak és a kisfiamnak a szülés utáni néhány napra?

Figyelt kérdés

Első babás anyuka vagyok, és végképp nincs tapasztalatom. Annyit tudok, hogy a babának is vinni kell mindent, mert semmit nem adnak.


köszönöm a segítséget


2010. nov. 4. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!ahol én feküdtem,a gyereknek kellett vinni pelust,popsitörlőt,popsikrémet,de ruhát csak akkor,mikor hoztuk haza,mert bent pólyát adtak rá.kellett még neki vinni textilpelust,kis takarót,a köldökkezeléshez alkoho(de nálunk az adták)mgadnak minden olyat,amit amúgy is vinnél kórházba,+melltartóbetét,mellszívó,tena vastag betét a szülés utáni napokra,a patikában kapsz tena eldobható bugyit,sok-sok fehérnemű,és hálóing(olyat,amit le tudsz gombolni a szoptatásnál,hogy ne kelljen kibújni belőle)szoptatós tea(én sokt ittam,attól ndult be a tejem,meg az állandó mellszívástól)mielőtt bemégy a kórházba,a gyerekorvostól kérd el a baba recepteit,hogy mire ijöttök,minden kéznél legyen.most hirtelen nem jut más az eszembe.jó szülést,és jó egészséget!

egy 8 hónapos anyukája

2010. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

babának:


ahány nap -ált. 5 napig tartanak bennt- annyi db. body és annyi db rugdalozó

éjjelre lehet hálózsákot is

két sapka

3-4 db textilpelus - büfiztetéshez-

2 db textilpelus a feje alá az ágyba

ha akarod kis textilkesztyü hogy ne karmolja össze magát v. téged.

egy pléd


egy zacskó törlökendő

napi 5-6 pelenka -2-5 kg-os

hajkefe

popsikenőcs meg más ilyen nem kell


Neked:

kényelmes bugyi

éjszakai v. inkontinencia betét 20 db

pizsama v. hálóing

köntös

innivaló minden nap kb. két liter

legyen nálad csoki meg nápolyi

kispárna - nem szokott lenni -

2010. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy írtatok!
2010. nov. 4. 13:25
 4/4 anonim ***** válasza:

2. v.


nagyon szivesen.

az a lényeg hogy nem kell mindent bevinni mert mellszivót ha kellhet utólag is megvehet apa-anyukád stb.


annyit tehetsz hogy egy papirra felirod hogy milyen legyen és ő megveszi.

szóval minden pótolható és bármit be tudnak vinni neked.


csokit nápolyit azért irtam mert elég sok helyen késön 9 körül van reggeli addig is enni kell valamit.

2010. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!