Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cicatartó kismamák válaszolnát...

Cicatartó kismamák válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés
14 hkm vagyok, van egy lakásban tartott 11 éves cicánk, aki régóta társunk és nagyon szeretjük, lakásból ki nem jár, más állatokkal nem érintkezik. Éves, kötelező oltásait mindig megkapja. WC-je elkülönítve van, a férjem takarítja én a közelébe sem megyek, ételeit, tálkáit is külön tartom, mióta babát várok. Szobákba nem engedjük be, külön kis "vacka" van, ott alszik. Toxoplazmózisra is kivizsgáltuk vérből, még nem esett át rajta így üríteni sem tudja a kórokozót (állatorvos mondta)Sajnos én sem estem át rajta, nekem nézik vérből a terhesség alatt. Kérdésem az lenne, hogy én ennyi "elővigyázatosságot" tudtam megtenni, mire figyelhetek még?Ti mit tettetek, csináltatok másképp, a cicával, mikor terhesek lettetek?
2014. febr. 11. 14:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is hamarabb volt a cica, mint a baba. Ennyi elővigyázatosság bőven elég, annyi, hogy terhesen te ne tisztítsd az almot, ne érintkezz az ürülékével.
2014. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nem kell aggódnod, ha nem jár ki, nem eszik nyers húst, akkor neki gyakorlatilag nincs honnan elkapnia. Ha te sem eszel nyers húst, és alaposan megmosod a gyümölcsöket, zöldségeket, nem kell aggódnod.

Nekem cicám van 8 éve, nem voltam még toxos. Nem nagyon csinálok másképp semmit, nem kijáró cica. Alaposan megmosom a gyümölcsöket fogyasztás előtt, és kerülöm a nyers ételeket. Többet mosok kezet. Még az almot is én takarítom.

Ha kijáró cica lenne, az más, akkor nem vállalnám be.

2014. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Nekem még ez is túlzásnak tűnik, ha a cica nem jár ki. 11 év alatt már mindent elkaphattatok egymástól amit csak lehet. Nekem kijárós cicáim, kutyáim és még ezer állat van, mindig csak mikor velük foglalkoztam és etettem őket, kezet mostam és kész.
2014. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindent megtettél amit a cicával kapcsolatban csak lehet, én még töredékét sem. Pl kijáró macskáink vannak (3 db), nem nézettünk náluk toxoplazmát, de mindig mostam kezet miután megsimogattam, megfogtam őket. Sokkal veszélyesebb a félig vagy teljesen nyers hús, a mosatlan zöldség, gyümölcs, ezektől könnyebben összeszedheted a betegséget. Minden soron következő vérvételnél kérj tox vizsgálatot is, ha kimutatják akkor gyógyszert kapsz és nem lesz semmi baj.
2014. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ennèl többet nem kell.Kèthetente jàrtam elövigyàzatossàgbôl toxo vizsgàlatra,mert ugye 2hèt a lappangàsi ideje.

A mosatlan gyümölcs,ès a nyers hús (ha fözöl)ugyan ugy veszèjes. Annyi,hogy mi vettünk kèzfertötlenitöt,ès azzal mostam kezet,nem sima szappannal.

2014. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen antibakteriális szappant használunk + folyékony kézfertőtlenítőt utána. A toxoplazma-t én is nézetem végig majd.
2014. febr. 11. 14:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Születésemtől fogva velem aludt nagyszüleim macskája. Cica után kézmosás nélkül is hozzám nyúltak. Semmi bajom nem lett azon kívül, hogy míg más babák állandóan betegek voltak, nekem szinte soha semmi bajom nem volt.
2014. febr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bár nálunk nincs cica, vidéken nőttem fel, kertes családi házban, ahol temrészetes volt a környezetemben a macska.

Mégsem voltam védett toxoplasmozisra.


A terhességem alatt minden hónapba voltam emiatt vérvételen és nagyon figyeltem arra, hogy ne érintkezzek macskaürülékkel stb.


Ennyit tudsz tenni, járj rendszeresen a szűrésekre. Ez a legfontosabb.

2014. febr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Cicâm nem terjeszti kivizsgàltattam. Tudom el lehet kapni barhonnan.Van màs amit elkaphatok vagy a babâra veszélyes lehet cicàtól?vagy en paràzok nagyon???
2014. febr. 11. 15:22
 10/14 anonim ***** válasza:

Falusi vagyok, mindig is volt cicánk, kutyánk és egyéb háziállatunk.

Amikor terhes lettem, semmi nem változott meg, ugyan úgy van minden a cica körül mint eddig. Rendesen van tartva, igaz, hogy családi házban élünk és kijár a cicus, de tisztítás után néha még velünk is alszik. Semmi bajunk nincs egyikőnknek sem.

Aki már eleve cicák között nő fel annak már eleve ellenáll a szervezete az ilyesfajta betegségeknek.


20 hkm

2014. febr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!