Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kerülhetnénk el, hogy...

Hogyan kerülhetnénk el, hogy ne bántsátok meg a családot? Karácsonyi látogatásrol van szó, böv lent.

Figyelt kérdés

szóval dec 10 re vagyunk kiirva de ugy néz ki hamarabb jön a baba kicsit.anyósom már nagyon várja a babát és készül a karácsonyra is ,de még olyan picike lesz a kisfiunk mi megbeszéltük apával hogy nem mennénk el ,de ök még nem tudják.sokan szoktak menni hozzájuk mert nagy a család ,és mi féltjük a kicsinket mindentöl.hogyan lehet ezt sértödés nélkül közölni mi itthon szeretnénk karácsonyozni a babánkkal???

köszi mindenkinek aki ir....


2009. nov. 27. 19:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Érvelj azzal,hogy anno sem vitték a babákat 6hétig nagyon sehova.Kitudja milyen idő lesz akkor,meg itt van az influenza járvány is.Ajánljátok fel neki,hogy inkább ő jöjjön el egy kicsit.És a párod azért menjen el az 1.vagy a 2.ünnepen.Elvégre is az anyukája.

És mondjátok meg,hogy inkább újévet köszöntötök majd náluk.

2009. nov. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bár én csak áprilisra várom a babám, azért azt tudnám neked tanácsolni, hogy kérdezzétek meg hogy nem lenne-e gond hogy tényleg pici babával nem mennétek. Ha megérőek akkor alapjáraton nem várják el hogy ilyen időben és egy alig két hetes kicsivel menjetek el hozzájuk. Pláne ha sokan lesznek. Szerintem nem is várhatnák el hogy menjetek.

Ha meg mégis sértődés lesz akkor is neked kell határozottnak lenned és kiállni azért hogy neked és a babának legyen a legjobb. Most csak ez számít.

Remélem segítettem.

L.

2009. nov. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia mink 6 hetesek vagyunk és mindenkinek elmondtam hogy mi se megyünk ők se jöjjenek.Volt aki megértette volt aki nem őt megkellet sértenem.De ez legyen az apuka dolga intézze ő apropó nálunk nincs kézből kézbe adás és puszilgatás se (csak anyu apu).Lehet hogy túlreagáljuk de csak védeni szeretnénk.Sok sikert kívánok a picihez ja és aludd ki magad még lehet:)
2009. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
nagyon aranyosak vagytok hogy leirtátok a véleményetek a témával kapcsolatban.igen mindenképp igy lesz,legfeljebb majd megbékélnek,mert én is ettöl a járványtol tartok meg a sok vendégtöl hogy kézröl kézre járna a babánk.
2009. nov. 27. 20:09
 5/21 anonim ***** válasza:

Mi februárra várjuk a picit, de már most megbeszéltük, hogy nem jöhet hozzánk majd senki, aki nincs beoltva. Hétfőn be akarom oltatni magam, de addig nem akarok senkihez sem menni és ne is jöjjenek addig a szüleink sem, amíg nem leszek védett. Ha tetszik ha nem. Nem akarok sem az én egészségemmel játszani, sem a babáméval. Anyósom van csak beoltva, nem tudom a szüleimmel mi lesz, de nagyon hallgatnak az oltással kapcsolatban.

Szerintem már most mondogasd, hogy mennyire aggódsz ebben a járványos időben, hogy mi lesz, hogy a pici nehogy elkapja. És tényleg 1,5-2 hónapig nem szoktak vendégsereget fogadni a születés után a pici babához. Akár hivatkozhatsz a védőnőre is, hogy mondta, hogy kerüljétek a nagy családi összejöveteleket, mert nagy a fertőzés veszély. Anyósod is anya, meg kell, hogy értse, ez most egyébként is rendkívüli helyzet az új influenza miatt.

Könnyű szülést kívánok neked!

2009. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

ja és kedves válaszoló igyekszem pihenni amennyit csak lehet mert már sokat keményedem,és elfáradok de rámjött megint a takaritási mánia és nem férek a bőrőmbe :-).sok boldogságot a picikétekhez!!!



és persze mindenkinek akik késöbbre vannak kiirva ,ez egy csodás dolog ahogy itt nö a testünkben!én nagyon nagyon élvezem!minden jót nektek

2009. nov. 27. 20:12
 7/21 A kérdező kommentje:
kedves 20:11 es válaszoló.tényleg beotatod magad? nem félsz?én nem tudom ezt a kérdést hová tenni,sok ismerös dolgozik kórházban és nem igen ajánlották,de nem tudom mit tegyek én sem??!nem tul gyorsan találtak rá ellenszert ahhoz képest hogy ez egy ujj virus ???minden esetre nem lebeszélni akarlak hanem érdeklödöm :-)
2009. nov. 27. 20:17
 8/21 anonim ***** válasza:

A mi fiunk karácsonykor már 3 hónapos lesz. Mi nem óvtuk a széltől, már 3 hetes korában vittük a párom szüleihez és az én nagymamámhoz a picit. Viszont a karácsonyt mi is itthon szeretnénk tölteni, pedig eddig mindig a párom szüleinél karácsonyoztunk, nagy családi banzáj van ott is mindig. Mi nem azért nem akarunk menni, mert sokan lesznek, hanem mert ez az első karácsonyunk hármasban és szeretnénk kiélvezni minden percét. Meg is beszélte a párom az anyukájával, hogy mi nem megyünk. Pénzünk sem lenne mindenkinek ajándékot venni, úgyhogy nem veszünk senkinek sem, ők se vegyenek nekünk, max a kicsinek, ha akarnak és jöjjenek ők.

A szilvesztert is mindig ott töltöttük, idén ez is itthon lesz, tv nézés, szopizás, ezen viszont az apósom megsértődött. Nem érti meg, hogy macerás lenne ottaludni egy babával, rengeteg holmit kéne vinni, fürdőkádat, ruhákat, pelust. Így is kidőlök minden nap 9kor, mert ugye hajnalban kelni kell szoptatni, ez szilveszterre sem lenne másképp. Majd megbékél, és belátja, hogy igazam van.

2009. nov. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
szia.egy kicsit irigykedem rád h ti már hármasban ünneplitek a karácsonyt és a szilvesztert:)sztem nagyon jól döntötettek h nem mentek és így a helyes.lehet meg fognak sértődni de neked a picid legyen a legfontosabb pláne most a járvány miattis fontos h a alig két hetes Csöppséget ne tedd ki ennek a veszélynek h elkapjon bármit is.és sztem is érvelj azzal h régen hat hétig nem vitték sehova és persze ez most is van még csak talán nem annyira szigoruan veszik.amugy teljesen átérzem a helyzeted nekünk februárban fog jönni a csajszi és rá 3-4 hétre lesz a párom hugának a 18 szülinapja mi már most eldöntöttük h mi ketten a Picurral nem megyünk nem kell semmi féle baci és egyedek.mond nekik menjenek át ők picit de csak a szűk család látogasson akkor is benneteket.könnyü szülést és Boldog Ünnepeket nektek:)28 h km
2009. nov. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
hát igen a karácsony már eggyütt lesz ,de ne irigyelj hidd el!!amikor meglessz a kicsi apa pl nem is biztos itthon lesz mert külföldön van a meló és ez nem olyan hogy eltud jönni akármikor sajna,de dec 21 én szünet lessz 2 hét akkor együtt lesz a kiscsalád :-).mi itthon várunk 2-3 védö oltást és utánna költözünk ki másik országba.és a várandós idöszak is ilyen nehéz volt mert igaz akkor még kis pocakkal repültem meg kint voltunk ,de a sürü vizsgálatok miatt nem maradhattunk sokat :-(,de már nemsoká vége ennek az állapotnak és végre eggyütt leszünk amit nagyon várunk már :-))).február hanyadikára vagy???
2009. nov. 27. 21:18
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!