Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit mondjak a munkahelyemen,...

Mit mondjak a munkahelyemen, ha terhes vagyok?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok, de már volt két vetélésem, és a 3. hónap előtt senkinek nem akarom elmondani. Viszont vigyáznom kellene magamra. Irodai munkám van, de holnap pakolnunk kell, mert festik az irodát, és nem akarok emelni, cipekedni. Mit hazudjak?
2009. nov. 26. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ne hazudj.

a főnöködnek mondd meg.

inkább vigyázz magadra.

2009. nov. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne hazudj, a főnöködnek mondd el. Oké, a 3 hónapos félelmed, de azért vannak határok. Így a főnököd is kímélni fog téged (gondolom).
2009. nov. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Muszáj megmondanod,mert nem emelhetsz!!!

Én 1 hónapos terhesen ásóztam a kertben...bevérzés lett a vége!:(Szerencsére helyre jöttem,a babuci is okés!

16 hetes

2009. nov. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

A főnöködnek mindenképpen szólj. Nekik sem mindegy, mert ha esetleg történne veled valami mert pakolászol, őket vonhatják felelősségre, holott nem is tudtak az állapotodról.

Egyébként ezt meg szokták érteni. Lehet nem is kell majd csinálnod semmit...

Vigyázz magadra, boldog babavárást:-)

2009. nov. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a babona miatt lesz baj, hanem ha nem mondod el.
2009. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is,hadjuk már a babonát.nem ezen mulik,totál hülyeség.és azután is érdekelne a babona,ha az miatt vetélnél el,mert babonábol nem mertél szolni.és ha ez a babona igaz lenne,akkor sokan elvetéltek volna.amugy a vetélésnek oka van,ha vigyázol,hanem.a természetet nem lehet befolyásolni,ami meg akar történni,az ugyis meg fog,akármit is csinálsz.
2009. nov. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A helyzet kissé bonyolult, januártól reményeim és ígérete szerint visszavenne 6 helyett 8 órába, magasabb bruttóval, de ha megtudja, ez biztos ugrott. Nekem (és a babának) nem lenne mindegy, hogy mennyi a bruttóm, amikor elmegyek gyedre. Lehet, hogy inkább kiveszek szabit, ha gázos a helyzet... :(
2009. nov. 26. 12:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha januártól emelne fizut, az a gyedbe már nem számít bele, mivel azt az előző év átlagkeresetéből számítják ki.

2009. nov. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már volt 2 vetélésed,akkor főleg el kell mondani.Nem szabad cipekedni.mérlegelni kell mi a fontosabb..
2009. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A gyedet az előző naptári év bruttója alapján számolják? Akkor tényleg nem sokat számít a januári emelés. Viszont még nincs papírom a terhességről, csak a nődokim nyomtatott nekem egy UH képet, ennyi. Hát elég sokkoló lesz, ha elmondom, kis cég vagyunk...
2009. nov. 26. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!