Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap bográcsozni megyünk...

Holnap bográcsozni megyünk tópartra, egész napos program. Mire kell vigyáznom? 21 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
Esetleg fürödhetek a tóban?
2008. júl. 10. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi bajod, a méhszájad zárt, akkor fürödhetsz. Annyira figyelj oda, hogy ne felejtsd el, nem vagy egyedül és nem engedhetsz már meg annyi mindent, pl. hirtelen mozdulatokat, ugrálást, "ficánkolást" magadnak, mint amikor még baba nélkül voltál. Sajnos én erről hajlamos voltam megfeledkezni elég sokáig és egyszer nagyon meghúztam a pocimat, volt is para rendesen.

Talán még annyi, hogy nehogy megfázz, fürdőzés után cserélj alsót, ne légy sokáig vizes cuccokban, ne fáraszd túl magad, ha szükséged van pihire, akkor dőlj hátra és ne foglalkozz azzal, hogy a barátok még mindig hiperaktívak.

Egyébként meg arra figyelj oda, hogy érezd jól magad, élvezz ki minden percet! Én meg innen irigyellek a hidegből... :-( (Külföldön vagyok, nem a jó meleg Magyarországon.)

2008. júl. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Próbálom kihasználni a nyarat, de sajnos nyaralni már mi sem megyünk a nyáron, mert a banda akivel szoktunk menni Balatonra megy, ami 400 km tőlünk, és már nem merem bevállalni.
2008. júl. 10. 13:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szerintem nyugodtan bevállalthatnád, ha kedved van hozzá!! Mi 20 hetesek vagyunk és a hvégén értünk haza a nyaralásból, ahova kocsival mentünk, kempingeltünk sátorral. Olaszország - Franciao. - Spanyolo. 5100 km volt és minden percét élveztü a babóval :) De tényleg, nem volt semmi gond!! Persze sokkal jobban odafigyeltem mindenre, de nem volt gond!!
2008. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
A tóban semmiképp, még rosszabb, mint a strand. Ki tudja milyen szennyeződés van benne, még ha tisztának is látszik. Vigyázni meg arra kell, amire eddig is, csak kicsit fokozottabban: megmosni a gyümölcsöt, tiszta kézzel csinálni a kajcsit és figyelni, hogy ha valaki ad neked valamit, hogy edd meg, akkor ő is tiszta kézzel fogja meg. Napon csak óvatosan legyél, sok folyadékot igyál és ha wc-re kell menned, akkor nagyon figyelj a tisztaságra.
2008. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem a Balatoni nyaralást is nyugodtan bevállalhatod, ha nincs semmi bajod, max. nem fürödnél benne. Az úton meg akármikor meg tudtok állni ha kocsival mentek.

A bográcsozásról csak annyit, hogy a hús jól meg legyen főve, evés előtt mindenképp moss kezet (ez olyan óvodásan hangzik, bocsi..), és túl sokat ne legyél tűző napon, vigyél magaddal valami napernyőfélét amivel árnyékot csinálsz és igyál sok folyadékot. És a tóban én sem fürödnék semmiképpen.

Esetleg vigyél magaddal nedves toalettpapírt azzal a konfortérzeted nőni fog.

2008. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azért ennyire mereven nem jelenteném ki, hogy nem szabad tóban fürödnie, főleg, hogy se nektek, se nekem nincs fogalmunk arról, hogy melyik tóról is beszél.

Azt javaslom, hogy nézz utána, milyen a tó minősége, tisztasága, a kétes bányatavakat mindenképpen hagyd ki, de ha nincs baj vele, akkor nyugodtan strandolj. Egészséges kismamáknak szabad, csak olyan vízbe nem szabad bemenni, amibe egyébként sem menne be egy józan paraszti ésszel rendelkező, önmaga egészségét féltő nő.

Inkább olyan dolgokra kell figyelni, hogy a víz ne legyen túl hideg (se túl meleg, de ezt kötve hiszem), mert a szélsőséges és hirtelen hőmérséklet változás görcsöket, összehúzódásokat eredményezhet. Ezt a szempontot egy egyszerű kádban való fürdéskor is figyelembe kell venni.

2008. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez a kistokaji tó, közkedvelt fürdőhely. Amúgy nem akarok sokáig időzni benne, csak megmártózni, ha nagyon melegem van!
2008. júl. 10. 14:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennyit találtam róla, de ez tavalyi cikk: "...Megfelelőnek bizonyult még a Mályi-tó, a Debreceni-tó vize és a Tisza-folyó is Tokaj magasságában. A júliusban elvégzett vízbakteriológiai vizsgálatok alapján – a júniusban a nyéki István-tó és a Középső-tónak ítélt – kiváló minősítést jelenleg a Kistokaji-tó és a Dorgói-tó viselheti vízminősége alapján.

A szakemberek hosszú évekre visszanyúló tapasztalatai alapján egyébként elmondható, hogy a Miskolc környékén található tavak minősége általában jó..."

Nem tudom, hogy idén mi a helyzet, ha nagyon aggódsz miatta, akkor próbáld meg megkérdezni valakitől a környéken, esetleg csörögj rá az ANTSZ-re, ők ellenőrzik a természetes vizeket is.

Igaz, ami igaz, én nem komplikálnám túl ennyire az egészet. Ha a tisztasági követelményeket betartod, amit a többiek is említettek, akkor nem hiszem, hogy gond lesz. Ez csak egy kis pihenés, nem pöcegödör, azt mondom, hogy simán jelent ennyi kockázatot az, ha buszon utazol, vagy az orvosi rendelőben megfogod a kilincset.

2008. júl. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!