Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kecskeméti Kismamák figyelem!...

Kecskeméti Kismamák figyelem! Érdekelne egy jó program?

Figyelt kérdés

Gyertek Ti is a Katona József Könyvtárba jövőhéten a Születés Hete rendezvényére!

Üdv: 29 hetes kismama

[link]


2009. máj. 13. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Te mikor szülsz?

Veled váltottunk talán emailt. És ugyanahhoz a dokihoz járunk. És én is 29 hetes vagyok. Mikorra vagy kiírva? Mi már megkérdeztük a dokit, hogy mikor megy szabadságra.

És te meddig dolgozol?

2009. máj. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia! Én július 29-re vagyok kiírva és a Szabó Lászlóhoz járunk. Veled leveleztem a dokiról? Mi még nem kérdeztük meg, hogy mikor megy szabira. Te mit tudsz erről?

Én már nem dolgozom, most május elejétől vagyok kiírva. És Te?

2009. máj. 13. 09:42
 3/8 anonim ***** válasza:

...én még dolgozom. Bár múlt héten nagyon beijedtem, mert nagyon bekeményedett a pocim. Ráadásul 10-15 percenként. AZtán hétévégn sokat pihentem, és jobb lett.

Nem tudom, meddig dolgozzak még...

Egyébként júli 31-re vagyok kiírva.

Szabó László azt mondta, hogy júniusban meg augusztusban megy valamikor szabira.

Mármint a férjem rá is kérdezett, hogy júli 31? Akkor épp szabadságon lesz. De a lényeg, hogy itt szándékozik lenni. Úgyhogy valószínűleg neked is épp jó.

Te hogy vagy? Hogy viseled?

Hogy álltok a készülődéssel?

2009. máj. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A programmal, amit belinkeltél, csak annyi a problémám, hogy dolgozom... Pedig a kedd délelőtti nagyon érdekelne...
2009. máj. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pocikeményedés nekem is volt, általában egy húzósabb munkanap után, amikor este 7-kor fáradtan értem haza...:( A pihenés nekem is jót tett. Április hónapban viszont 3 alkalommal is előfordult hogy utcán lettem rosszul, leesett a vérnyomásom és majdnem elájultam. jeleztem is a dokinak, és mondtam neki, hogy szeretnék most már otthon pihenni. Sajna a munkahelyemen is nagy a pörgés, rengeteg ember, és mindenkinek van valami baja..elég stresszes volt. De végre jó itthon pihenni :)

Hát, remélem a mi babáink még szépen megszületnek a Szabónál...aztán augusztusban felőlem pihenhet! :)) Egyszer annyit említett, hogy a fia Spanyolországban tanul, és Őt majd meglátogatják, de júniusban...

Hogy őszinte legyek, mi szinte sehogy nem állunk a készülődéssel...:( A férjemnek bejött egy plussz munkája a főállása mellett, majd abból a pénzből akarjuk megvenni a nagyobb dolgokat, ráadásul a kisebb szobában, ahol a baba is lesz, ki kell még cseréltetni az ablakot is...:( Szóval, tervek, ötletek vannak, pénz még nincs. Azt hiszem, mi majd június közepétől tudunk vásárolni.

Ti hogy álltok? Babakocsit sikerült Nektek választani? (én még mindig csak az infókat gyűjtöm, de elég nehéz jót találni, ami persze árban is megfelel)

2009. máj. 13. 10:00
 6/8 A kérdező kommentje:

A kedd délelőtti valóban jónak tűnik, én arra azt hiszem mindenképp megyek.

Engem még a csütörtöki is érdekel, a film a szoptatásról és utána a beszélgetés is.

2009. máj. 13. 10:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Babakocsit még csak nézegettünk. Voltunk a Zsebibabában a szalagházak végén a sarkon. Nagyon kedvesen megmtugatták, amit csak akartunk. Nekem 2 kategória jött be: a bergon kocsija (50 ezer, és van egy Coletto Austin külön mózesrésszel, de az 110 ezer). A férjemnek a Coletto tetszik, mert azt kicsire össze lehet csukni. És igaza is van, mert különben nem tudjuk majd berakni a kocsiba. Pedig mi viszonylag sokat utazunk. De nekem nem tetszett, hogy a sportrész háttámlája nem dönthető. SZerintem fekvő helyzetből nem fog a bébink rögtön ülni. Először még jó, ha tudom állítani a háttámlát - szerintem.

Meg azért nekem a 110 ezer soknak tűnik. Igaz benne van az autós bébiülés is. Meg mindenféle tartozék.

Még most hétvégén tervezzük körbenézni Pesten. Azt mondják a Lehel utcai babadiszkont egész jó. És talán nem rosszak az áraik sem. (www.babadiszkont.hu)

Hát, igen.... nem olcsó dolog ez az egész.

Tényleg, ti mennyit terveztek majd adni a dokinak? Vagy egyáltalán mennyit illik szerinted?

És mivel töltöd otthon az idődet?

2009. máj. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A Zsebibabában mi is voltunk már, az a legszimpibb hely itt Kecskeméten :) A Coletto Austin nekem is tetszik, de az ára...abból már majdnem használt autót veszünk...(sajnos nekünk nincs kocsink) Így mi azt ki is zártuk, max. 70ezret tudunk adni egy babakocsiért, de az is már nagyon a maximum...Szegeden a Kenguru Kidben láttunk még áprilisban egy szimpit (Hauck Cruiser) de az már valószínűleg nincs meg, legalábbis ezt írták e-mailben. De jövő7végén lemegyünk úgy is anyukámhoz (én szegedi vagyok)és újra szétnézünk.

Pestre mi is akarunk menni, de majd csak júniusban. Ott azért csak több bababolt van. Nekem az egyik barátnőm, aki tavaly szült a Mária bababoltot ajánlotta, azt mondta, hogy Ők szinte mindent ott vettek meg. Ha interneten rendelsz, de személyesen veszed át, akkor olcsóbb. [link]

Ajánlották még az Elefáni babadiszkontot is, de sajnos a honlapon nem lehet látni árakat...(ez elég béna)

[link]

Én azt hallottam, hogy a dokiknak a magánrendelésen kért összeg tízszeresét szokták adni a szülésnél, vagyis akkor nekünk 60ezer lenne. Szerintem azért ez kicsit sok itt Kecskeméten. Egy ismerősünk most márciusban szült a Szabónál, az Ő magánrendelésére jártak végig, és a szülésnél 40ezret tettek borítékba. Mi is ennyit tervezünk...Szerinted ez kevés? Ti mennyit terveztek?

Hogy mivel töltöm az időmet? Pihenek :) takarítok, szelektálok, kidobálom a sok felesleges dolgot itthonról. Sokat sétálok, mindig kell valamit intézni (házi doki, SZTK, védőnő, meglátogatom hetente a kolléganőket a munkahelyemen, és sokat netezek, nézem a fórumokat, próbálok hasznos infókat begyűjteni, babakocsikat nézek, néha téézek, de inkább csak reggel és olvasok. Kb. ennyi :)) Azt hittem, hogy unatkozni fogok majd itthon, de kiderült, hogy 24 óra is kevés erre a sok dologra..:))

Te mikortól leszel táppénzen? Lassan Neked/Nektek is pihenni kell!

2009. máj. 13. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!