Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha választhatnál, mikor...

Ha választhatnál, mikor lennél inkább kismama, télen vagy nyáron?

Figyelt kérdés

Melyik hónapban szültél, ez alapján várom a tapasztalatokat.

Bár ez inkább közvélemény-kutatás.. :)



2013. okt. 25. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3 éve nyáron voltam, szeptemberben szültem. Nekem nem volt vele semmi gondom, nem viselt meg jobban, mint nem kismamaként. Most télen leszek, előre tartok is tőle, hogy mit fogok felvenni, hogyan fogok közlekedni egy 3 évessel.
2013. okt. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem 2 téli volt,a harmadik nyári.

Nyáron a terhesség jobban megviselt. De a téli babákkal több volt a gond. 9-10 hónaposan már jártak, és bent sokkal rosszabb volt, mintha kimehettünk volna az udvarra. A nyári az első télen még kocsiban volt, a másodikon már jött mellettünk.

2013. okt. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 marcipanfelho93 válasza:

2014.februàrjàban fogok szülni...szóval júniusba estem teherbe..többet inkàbb nem kèrnék a nyàri terhességből...mikor kezdett lehülni az idő enyhült a hànyàsom is..mikor a nagy melegek voltak viszont egész nap a wc-re futkàroztam..még a sima víz is kijött így ki is szàradtam a +40-43 fokban...

21 htk.

2013. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mostanában fogok szülni és nekem tetszik ez az idő. Mióta nagy a pocakom nincs hőség :)

De hogy őszinte legyek annyira sokat küzdöttünk ezért a babáért, hogy 40 fokban is szívesen megszülném :) Ez most csak egy szerencsés véletlen, hogy ilyen csodaszép az idő :) Kényelmes.

2013. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Èn jùlius elejèn szûltem,nekem teljesen jò volt ìgy.Tèlen mèg tudtam hordani a kabàtjaimat,tavasszal jò volt egy legging meg egy kisruha,nyàron meg a lenge rucik! Mikor szûltem akkor se volt nagyon meleg,mondjuk mindegy volt mert este 9-kor folyt el a vizem,ès màsnap dèlutàn 4-kor lett meg a baba,este kellemes idô volt napközbe meg màr nem azzal foglalkoztam ennyi vajùdàs utàn hogy milyen az idô :-)
2013. okt. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
1vel télen voltam nagypocakos 2dikkal augusztusban! A nyári terhességet rosszul viseltem a hőség miatt a téli terhesség szuper volt azon kívül, hogy minden síkos volt!
2013. okt. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6os vagyok január végén szultem meg szeptember végén!
2013. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Első gyerekem februári. Terhesség előtt nagyon fázós voltam, de terhesen majdnem mindig melegem volt, így pont jó volt hogy tél volt. Második babám júliusi. Nehezen viseltem mert nagyon melegem volt. Vizesedtem és alig bírtam létezni :) Téli babánál még az volt a nyerő, hogy még alig mozgott amikor fel kellett öltöztetnem így pik pakk megoldottam. Na a másik már kihívás volt mert fél éves volt télen és nem igazán tetszett neki az öltözés.

Szóval ha lehet szavazni én a téli terhességre és a téli babára szavazok :)

2013. okt. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az augusztus végi teherbe esés kb az ideális :D


Én szeptembverben lettem terhes. A hányós vacakul levős időszakban még kellemes ősz volt, a második trimeszter amikor általában nincs semmi gond az tél volt, a kabátom végig jó volt rám és már rosszul se voltam, betegségek is ilyenkor a legkevésbé veszélyesek, aztán ahogy nagy lett a pocakom szépen melegedett az idő... az egyetlen problém az a júniusi kánikula volt, azt kihagynám..


Utána a babával nyáron lehet hamar sétálni menni és nem kell mindenféle megfázástól félteni az újszülöttet, és mire elkezd járni újból kitavaszodik :D

2013. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
márciusban szültem,a másodikat inkább májusra időzíteném:-) az csak kis különbség,de nagy pocakkal talán már nem kéne áprilisban csizmával,bakanccsal vacakolni,na meg már az sem lenne gond,hogy nem ér be a kabát.De még így is jobb volt sokkal,mint ha 40fokban kellett volna szülni.
2013. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!