Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhes vagyok. Tegnap...

4 hetes terhes vagyok. Tegnap este óta alig bírok aludni, mert annyira kalimpál a szívem. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Voltam ma dokinál, azt mondta tuti nem a Duphastontól meg a Nos-pa-tól van, azt mondta biztos ideges vagyok. A vérnyomásom rendbe van. Tényleg csak ennyi a bajom, hogy ideges vagyok? Más nem lehet?
2008. júl. 6. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Ettől a hülye szeles időtől esetleg nem lehet?
2008. júl. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szia.Igen elképzelhető, hogy ideges vagy.Tudod az első 3 hónapban van megterhelve a kismama idegrendszere a legjobban, mert nagyon nagy hormonális változáson megy keresztül.És sokkal jobban érzékeled most a dolgokat, mint régen, nagyon felnagyítasz mindent.Én is tudom, milyen, én is babát várok, de én 6 hetes vagyok, és én is átélem ezeket.Sőt néha még a páromon is lecsatinttom, még jó, hogy ő ennyire türelmes.Majd ez jobb lesz..
2008. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szimpla idegeskedés a terhesség miatt, ez szerintem normális. Ha sétálj egyet a levegőn!
2008. júl. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazatok van, és csak szimplán ideges vagyok, bár most a nem alvás miatt tényleg annak is érzem magam.Próbálom lekötni magam, hogy ne gondoljak rá, de mihelyst lerakom a fejem, hogy aludjak, egyből megint érzem hogy mindjárt kiugrik a szívem. Remélem nemsoká elmúlik, mert már teljesen kész vagyok.Van tippetek hogy mivel tudnám megnyugtatni magam?
2008. júl. 6. 11:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Lehet, h tényleg csak az idegeskedéstől van, de szerintem az lesz a legmegnyugtatóbb ha el mész a dokihoz.Nálunk már a háziorvos is csinál ilyen ekg-t, ezért nem kell a korházba menni.mert igaz nekem is kalimpál a szivem, de nem annyira h ne tudnék tőle elaludni.reméljük tényleg nincs semmi más bajod.boldog babavárást.

14 hetes kismama.

2008. júl. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia én velem is igy volt, de nem tudom mi okozhatja. Olyan volt mintha ráültek volna a torkomra és alig kaptam levegőt, és nem tudtam ettől aludni. Biztos a hormonok megemelik a pulzust. Próbálj másképp elaludni mint eddig , hátha segit . PL. forditva, vagy ha hason szoktál akkor háton.. stb.
2008. júl. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is 4 hetes terhes vagyok, Duphastont szedek és ugyan ezekkel küzdök mint te. Bár tényleg hormon készítmény, de ezek a tünetek nekem azóta vannak amióta szedem. Szerintem minden hormon készítmény megviseli a szervezetet. Évekkel ezelőtt depresszió miatt szedtem gyógyszert, ami szintén hormon készítmény attól azt hittem egyenesen elpusztulok, amíg hozzá nem szoktam, de tudtam, hogy így működik. Utána jobb lett és segített is. Azt remélem most is így lesz. A babáért kibírjuk, nem igaz?
2008. júl. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem szedtem semmi hormonkészítményt mégis légszomjam volt és álmatlanságom is, nagyon korai szakaszban. 2 hét alatt elmúlt!
2008. júl. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Folyamatosan kalimpál, vagy időről időre jön elő? Mert nekem is volt (a 26. hét körül), de én bementem az ügyeletes kórházba EKG-ra, mert több, mint fél napig iszonyú gyorsan dobogott a szívem. Bent is tartottak, mert szívritmus-zavarom volt (soha nem volt ilyen jellegű problémám). Gyógyszer nélkül rendbe hozták, és azóta sem tudják, hogy mitől lehetett. Ja, a vérnyomásom még akkor is jó volt (sőt alacsony!), úgyhogy az nem jelent semmit! Letiltottak a kávéról, fekete teáról, mert az is kiválthatja. Azért nézesd meg egy dokival, ha nincs gond, akkor pedig idegi eredetű (úgyis kell a terhesség alatt egy EKG, max. előrehozatod a vizsgálatot). El fog múlni, ne félj! Egy 37 hetes mamika
2008. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!