Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes terhes vagyok,4 hete...

16 hetes terhes vagyok,4 hete tudtam meg a babát. Azóta rohamos elkezdtem hízni, mert folyton eszem mióta megtudtam. Most mit tegyek? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Amíg nem tudtam, állandóan diétáztam, meg fogyóztam. 55 kg voltam. Ezalatt a 4 hét alatt feljött rám 5 kg. Nagyon zavar, persze tudom, hogy ez nyilván azért lehet, mert annyira sokkolt a hír, hogy elkezdtem zabálni mindenféle hülyeséget. Ebből még sehány kg sem a baba miatt van, de javítsatok ki, ha tévedek. Most mit tegyek, diétázzak, vagy ilyenkor nem szabad fogyni? Kérlek segítsetek!

2013. okt. 11. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, hogy előbb nem derült ki a baba! :-O

Amúgy pár kg simán feljöhet, de 5 kg az sok. Biztosan a sok kajától van, amit eszel, kicsit fogd vissza magad!

Ezek szerint nem volt tervezett baba? Mennyi idős vagy? Voltál már dokinál? A babával minden rendben?

Ne diétázz! Egyél sok zöldséget gyümölcsöt, kismama vitamint! A szénhidrátokat csökkentsd, és az édességeket is ha lehet kerüld!

2013. okt. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem fogyóznék, hanem megpróbálnék olyat hogy ha éhes vagy zöldséget vagy gyümölcsöt rágcsálj. Igyál sok folyadékot az is telít. De ne cukrosat....

Egyébként hogy nem tudtad 12 héten keresztül?

2013. okt. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen a legjobb, ha szénsavmentes vizet iszol, persze néha el lehet csábulni, de ne legyen rendszeres, ha nem akarsz nagyon sokat hízni! De ne diétázz, az 55 kg szerintem teljesen jó súly, de a 60 kg is!
2013. okt. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan diétázhatsz,de orvossal és dietetikussal egyeztetve!
2013. okt. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért tudod kicsit irigyellek, hogy te így kvázi stresszmenetesen átélted a az első trimesztert :) Persze gondolom most meg sokk alatt állsz. Boldog babavárást. Fogyóznod nem kell, esetleg figyelj arra oda, hogy ne szénhidrátot nasizz, hanem pucolj répát vagy egyél almachipset vagy ilyesmi.
2013. okt. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
minden ok a babával, persze h voltam dokinál. :) amúgy nem volt tervezett, sőt , miután szakítottunk a barátommal azután tudtam meg hogy terhes vagyok. gondolhatjátok milyen helyzetem volt akkor. azért kezdtem el zabálni. pedig nem is kívántam ám ezeket a hülye kajákat.. :( amúgy 21 éves vagyok, és ezért is sokkolt a dolog. de én is arra gondoltam,hogy folytatom a normális étkezést, mert ez így nem mehet tovább.. utolsó, én is meglepődtem hogy nem érzékeltem a dolgot, de legalább annyival kevesebb a baj :) az amúyg is szar helyzetem mellett
2013. okt. 11. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem maradt el a havid? Tényleg annyira jó ...én 5-6 hetes vagyok de néha megüt a guta ha valami eszembe vágódik.
2013. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Talán ideje lenne rendet tenni a fejedben. Zabáltál, mert sokkolt a baba léte, alig négy hét alatt öt kilót felszedtél, az több, mint heti 1. Most fogyóznál a hiúságod miatt. Itt lenne az ideje, hogy a babádra gondolj!

Most már ne azon az öt kilón izgulj, hanem azon, hogy ne sokkold tovább a szervezetedet. Eszedbe se jusson diétázni! A terhesség és szoptatás időszaka nem a fogyókúra ideje! (Speciális eseteket leszámítva diétát kell tartani, de az őrült zabálási roham nem tartozik ide!)

Figyelj oda az étkezésedre, napi 4-5-ször keveset, de táplálót egyél. Fehér hús, zöldség, gyümölcs, sok folyadék.

Egyébként az sem kizárt, hogy ezután is rohamosan hízni fogsz, mert egyszerűen ilyen alkat vagy.

2013. okt. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!