Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Páromat hogyan győzzem meg,...

Páromat hogyan győzzem meg, hogy a macska nem maradhat?

Figyelt kérdés
11 hetes kismama vagyok.Van egy szoba cicánk akit szeretek de néha már az őrületbe kerget a szőre.Hiába takarítunk,fél nap és lehet elölről kezdeni.Próbáltam kitiltani a hálóból is,de ott ül az ajtóban és nyávog.Ha meglesz a baba fogalmam sincs mit fogok tenni.Párom ráadásul nem ért velem egyet,szerinte maradhat a macsek.
2009. okt. 30. 12:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%
Hát erről sehogy se győzd meg. Még jó, hogy nincs egy nagymami, aki morzsázik, mert őt is kidobnád, gondolom. Ha eddig volt cica, most miért is kellene repülnie??? Eddig nem zavart a szőre? Eddig nem tudtad, hogy egyszer gyereket szeretnél és majd zavarni fog a cica? Minek kellett akkor nektek cica egyáltalán? Most már van, hozzátok tartozik, oldjátok meg a helyzetet vele együtt. A gyerekre ne fogd, mert neki semmi baja se lesz tőle.
2009. okt. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
38%

Meséld el neki mi az a Toxoplazmózis, valószínüleg belátja milyen következményekkel járhat ha marad a cica.

35km

2009. okt. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
78%
Rengeteg családban van macska és baba együtt, a gyerek immunrendszerének még jót is tesz, ha nincsen agyonsterilizált környezetben. A szomszédaink orvosok, és ott is van három szobamacska és egy tízhónapos gyerek. Mikor legutoljára náluk voltam, a baba takaróján aludt az egyik macska.
2009. okt. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
78%

Jó, hát ez azért nem így van, hogy akkor minek kellett macska...

Nekünk is van egy fekete cicánk, már 5 éve velünk van. Most derült ki, hogy babát várok, de eszembe sem jutott, hogy akkor a cicának mennie kell. Eddig ő volt a mi "gyerekünk" nem fogom az utcára rakni. Persze neki is hullik a szőre, de ez van. Én úgy oldom meg, hogy gyakrabban porszívózok és mosok fel (és az almot nem én takarítom). Bár az tény és való, hogy abból a szobából kizárom, ahol a babánk lesz. Nem viseli jól (főleg úgy, hogy mindenhová bejárása volt, ha csak simán becsuktuk az ajtót, akkor felugrott a kilincsre és kinyitotta az ajtót:)), de megszokja és nagyon odafigyelünk rá, nem hanyagoljuk el.

2009. okt. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
63%
A toxoplazmózis olyan kismamákra veszélyes csak, akik sosem éltek macskákkal, csak a terhesség alatt kerülnek kapcsolatba az állattal, gyakorlott macskatulajdonosoknál szinte 100%, hogy már kialakult a védettség, amit a magzatnak is átad. Ráadásul az állat ürülékén keresztül lehet csak megfertőződni, annyit szoktak javasolni, hogy ha lehetséges, ne a kismama kezelje az alomtálcát, vagy ha nincs más, akkor vegyen hozzá gumikesztyűt.
2009. okt. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%

sziaszok! szerintem a cicát is lehet nevelni, szoktatni szabályokhoz. a mi két cicánk például nem teheti be a lábát a gyerekszobába - erre már jóval a szülés előtt szoktattuk őket. türelemjáték, de megéri. én nem a szőr miatt aggódtam, hanem ugye a cicák szeretnek meleg, puha dolgokhoz bújni, így könnyen ráfekhetnek a csecsemőre.

most a fiam 1 éves, egész nap nyúzza a cicákat, miattuk kezdett el mászni is anno :) a szabályok azonban ma is élnek, a babaágy, babaszoba tabu a macskáknak.

ha egyébként tényleg szereted a cicát, ahogy írtad, szerintem próbálj meg valami kompromisszumos megoldást, mint pl. mi. sok sikert és jó babavárást!

2009. okt. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tudja a toxop.mert már meg is volt a vizsgálat,nincs semmi bajom.

Valószínű,hogy marad a macsek,majd valahogy megoldjuk.Mások is meg tudják oldani:))De a szobából biztos,hogy ki fogom szoktatni.

2009. okt. 30. 12:54
 8/30 anonim ***** válasza:
35%

Én nem kismamaként sem tartanék macskát...


Ha a párod meg akarja tartani, akkor takarítson ő utána, és nevelje is ő. Talán úgy jobban meggondolja :P

2009. okt. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

szió! nekünk is szobacicánk van!

engem is zavar a szőre, de nem akarok megszabadulni tőle! :)

Majd ha meglesz a babaszoba oda nem mehet be, Az elején nyávogni fog valóban, de megszoja majd! Később meg nagy haverok lesznek a babóval.

ne aggódj ezmiatt, majd összeszoktok! :)

15 hetes kismami

2009. okt. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
75%
Sziasztok.nálunk is hasonló a helyzet csak nem macskánk van hanem nyuszink.lassan több mint fél éve vedlik.az egész lakás úszik a szőrtől.minden nap porszizok és legalább két naponta felmosok de szinte felesleges nem sokat ér.száll mindenhol.:(.sajna nekünk nem nagy a lakás de eszünkbe sem jutott h elaltassuk vagy kidobjuk vagy bármi más.hiszen ő egy kis állat aki ahogy mondtátok mintha a gyerekünk lenne.mi is kompromisszumot kötöttünk a párommal h míg nagyon pici a baby nem jöhet be a szobába és többet lesz bezárva a ketrecébe.rossz lesz neki nekünk is de akkor a baba lesz a legfontosabb.és remélem nem lesz gondunk belőle.
2009. okt. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!