Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Par hetes terhes vagyok. Sok...

Par hetes terhes vagyok. Sok ellentmondast hallok az influeza elleni oltasrol. Te beoltatnad e magad a szezon elott es miert? Ha nem, miert nem?

Figyelt kérdés
2013. aug. 20. 09:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Várandósan nem oltatnám be magam semmiképp, de még sosem oltattam be magam influenza ellen.
2013. aug. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Soha nem oltattam be magam, terhesség előtt sem, közben pedig biztos nem. Számomra ez is inkább a gyógyszermaffia reklámfogásának tűnik, egészséges embernek több kára, mint haszna van belőle. Egyébként nem is emlékszem rá, hogy valaha voltam-e influenzás, két gyermekem sem volt még, pedig iskolába járnak, szintén nem kaptak oltást ellene.
2013. aug. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Mindkét terhességem alatt beoltattam magam. A háziorvos a család barátja, ő javasolta, és nem bántam meg. A szervezet ellenállóképessége gyengébb, amikor terhes vagy. Az első terhességnél még így is elkaptam (tanár vagyok, nem volt nehéz sajnos a sok gyerek között), de szerencsére enyhe lefolyású volt.
2013. aug. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

Bár nem vagyok terhes, mikor volt rá lehetőségem, beoltattam magam. Nem hiszem, hogy "csak a gyógyszermaffia lobbija", mert nekünk orvosi egyetemen konkrétan az oktatók voltak az elsők, akik beoltatták magukat, és ők mondták nekünk is, hogy bizony kellene. Nem csak a saját érdekünkben, hanem a betegek érdekében.

Nem lett semmi bajom az oltástól, és influenzás se lettem.

Ha terhes lennék, szerintem beoltatnám magam.

2013. aug. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Babeli Zurzavar ***** válasza:
39%
pont ahogy a 3. valaszolo, csaladi barat az orvosunk, az O biztatasara adattam be, mindket varandossag alatt, a masodiknal el is kaptam, nem tudom mi kett volna velem/ a lanyommal ha nem vagyok beoltva es ugy kapom el! Aki kardoskodik ellene, meg tudja barmifele tudomanyos alapon magyarazni?! vagy tenyleg meg lehet Veletek etetni a gyogyszerlobbi magyarazatot?! ne legyetek mar butak! akkor a gyerekek vedooltasairol miert nem gondolkodtok hasonloan?
2013. aug. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én félek tőle. Inkább nem. Hallottam olyat, hogy valaki utána halt meg...persze lehet rémhír...Sose oltattam magam influenza ellen. De azt is hallottam, hogy a kismamák immunrendszere jóval gyengébb...Nem hiszem, hogy beoltatom magam. Annyira félek az oltás következményeitől, hogy annak idején sem oltattam, mikor a H1N1-el riogattak. Tágabb ismerősi körömben hallottam olyanról, akit a H1N1 vitt el, és mégsem bírom rászánni magam:(
2013. aug. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Arról is hasonlóan gondolkodok, csak nem ez volt a kérdés. Én meg arra lennék kíváncsi, ha vki meg tudja nekem mondani, hogy sok ember mellettem, pl. munkatársaim nem egy, aki beoltatta magát, miért betegeskedte végig az egész telet? Fiam 7 éves, csak náthája volt, lányom 10 és semmit nem kapott el. Ja, biztos minket elkerültek véletlen a vírusok. Nem, én a szememnek hiszek! Ezek a szurik csak feleslegesen terhelik az immunrendszerüket azoknak, akik megkapják, pláne kismamaként. Kismama, nem tom hányas voltál, ha nem kaptad volna meg, lehet beteg sem lettél volna. De ezt már sosem tudjuk meg.

3-as voltam.

2013. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem 3-as, hanem 2-es :-)
2013. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Még ha vki itt a lepontozásban éli ki minden örömét, akkor is :-)
2013. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mindket terhessegem alatt beoltattam magam. A mi caladunk baratja a SOTE docense, o javasolta meg 2010-ben az oltast. Az o lanya is terhes volt, egyutt mentunk oltasra.

Sajnos volt olyan kismama baratnom, aki nem oltatott, megbetegedett es el is vetelt sajnos.

2013. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!