Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet bírni ezt a túlhord...

Hogy lehet bírni ezt a túlhordást idegekjel?

Figyelt kérdés

Eddig optimista voltam, de most mar kezdek egyre idegesebb lenni. Kedden kellett volna kibujnia, meg mindig semmi. Penteken volt egy kis tágítás, de semmit nem ért. :(

Ráadásul itt legközelebb szombaton megyek a kórházba ellenôrzésre. És indításra is csak jövôhét vasárnap jelentkezhetek.

Ez nagyon idegtépô. Oké, hogy a pénteki vizsgálaton mindent rendben találtak, de ezt más, hogy bírta?

Attól félek, hogy minél tovabb lesz bent, annal biztosabb, hogy indítani kell, meg félek, hogy oxy is kell majd és, hogy így már nagyon fog fájni.

Pedig eddig komolyan hittem, hogy nem lesz ez gáz, de minél tovább húzodik, annál nagyobb para lesz.

Más, hogy bírta ezt, aki volt hasonló helyzetben?



2013. aug. 11. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellek hidd el.Én is ebben a cipőben voltam.41+1 naposan indították a szülést és azt is csak azért mert "kihisztiztem".Az igaz,hogy az oxy-s indítás fáj,nekem konkrétan 160-180 között ugrálta az NST amikor jöttek a fájások és 11 órát vajúdtam.Este 8 körül 2 ujjnyira voltam kitágulva és amikor negyed 9-kor mondtam a páromnak,hogy nem bírom jött a doki és irány a műtő!Sajna császár lett.Annak ellenére,hogy nagyon fájt,ki lehetett bírni hiszti,üvöltés és fájdalom csillapítás nélkül.De hidd el,nem biztos,hogy nálad is indítani fogják.Lehet,hogy az utolsó pillanatban kibújik magától a kis falat!Lelkileg engem is nagyon megviselt a dolog és alig vártam,hogy vége legyen,de megérte szenvedni,mert egy tökéletesen egészséges 3730 grammos lánykát kaptam a kezembe,amikor felébredtem.Az utolsó pár hét nagyon nehéz én tudom,de hidd el el fogod felejteni amint a kezedbe adják a babádat.Próbáld meg elfoglalni magad és ne gondolj rá,hogy "miért nem jön még ki"?Kitartás és nyugi.Könnyű szülést és jó babázást kívánok!18 hós csajszi anyukája!
2013. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem könnyű, de próbáld a pozitív oldalát nézni. Már amennyire ilyenkor az ember képes még erre...:))

Olyan nincs, hogy egy gyereknek ki "kell" bújnia. Amit az orvosok a szülés várható időpontjaként megjelölnek, az nem egy menetrend, amihez a gyereknek tartania kell magát, hanem egy valószínűsíthető nap, amitől +/- irányban is lehet eltérés. A szülés ( normális esetben ) akkor indul el magától, amikor az a baba számára optimális. A te babád számára ezek szerint még az a jó, ha bent van. Persze, hogy az ember ilyenkor már számolja a perceket is, mert szeretne túlesni az egészen. De ne úgy fogd fel, hogy valami "gáz" van, hanem úgy, hogy a tested tökéletesen működik, és csak akkor fogja útjára engedni a babácskádat, amikor az neki a legjobb.

2013. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jó sokáig hagynak túlhordani, ezek szerint Kórháza válogatja. Bp.-en a Margitban a hetedik napon indítanak. Kicsit meditálj és próbáld megbeszélni a babáddal hogy itt az idő.
2013. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm csajok! Én már próbálok mindent a beszélgetéstől kedve a lépcsőzésen és a hosszú sétákon át a forró fürdőig, de semmi sem érdekli. :( :)

Ez nem Mo...itt a természetre bízzák, ami egy felől jó, másfelől ilyen esetben idegtépőbb. :(

2013. aug. 11. 13:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 41+1 napon kerültem be a korházba, délután 14-kor Oxyt kaptam 17:35 kor elfolyt a magzatvizem.Onnantól 3 perces folytonos fájások. Este 22.00 kor 1000 méhszájam volt.

22:20 kor tolófájásokkal küzködtem. És 23:00 kor megszületett a kislányom 9 hete. Még aznap :)

Szerintem nem fájdalmas az oxy.Mindenki szervezete máshogy reagál.

Kitartás. Hamarosan babázhatsz :)

2013. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7 nap túlhordásnál beszéltuk a dokimmal, hogy mikor indítsa. Úgy megijedt ettol a lányom hogy aznap este magától elindult másnap reggelre pedig megszületett . Utáltam a tulhordást azt hittem sose szulok meg de megérte. :)
2013. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg!

Én mindkét gyerekem túlhordtam - sík ideg voltam!!!- főleg a másodiknál mert már december 21. e volt! - és hát nem a kórházbna képzeltük a karácsonyt!(bár félig az lett belőle:) ) Én dec. 12.re voltam kiírva, de mivel nagy volt a baba, mindenki mondta hogy tuti előbb jön.... na ennyit a megérzésekről!

Én tényleg mindent kipróbáltam amit lehetett!! szex, málnalevél, homeos bogyók, még a dokim javaslatára a bábakoktélt is (megjegyzem: NEHOGY KIPRÓBÁLD!!- hacsak nem szeretnél 4-5 órát a klotyón ülni.. és üríteni)

Amit viszont nehogy csinálj: ne takaríts, és ne fáraszd ki magad mert szükséged lesz az erődre!! a legnagyobb hibám nekem is az volt, hogy totál kifingtam mire a szülésre került a sor az első gyerekemnél!!!

A függöny és ablakmosást meg kerüld messzire mert a nyújtózdokástól leszakadhat a méhlepény!!!!

Hidd el nem olyan sok az a pár nap már :) aztán ott lesz a babóca veletek :) Pihenj és tévézz sokat :)

2013. aug. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pihengetek! :) Bar azert setalni is elmegyek, hogy mozogjak kicsit. Nem vagyok egy nagyon egyhelyben ulos fajta, de nagyon nem akarom kipurcantani magam.

Most bizom a holnapi napban, hatha az a datum tetszene neki. :)

Ha nem, akkor gyanitom ki kell varnom az inditast. Ha vegig bent akar maradni, hat nem tudok mit csinalni. De nagyon idegtepo ez a varakozas.

2013. aug. 12. 16:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Mára vagyok kiírva, de én már 2 hete türelmetlen vagyok. Legszívesebben már rég túlestem volna rajta...

Elvileg tágulok lassan, de ez a bizonytalanság, hogy mikor lesz valami, mindennél rosszabb. Előző szülést indították, az jobb volt, mert fel tudtam rá készülni.

2013. aug. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!