Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki fogom bírni így ezt a 9...

Ki fogom bírni így ezt a 9 hónapot?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok és az a helyzet, hogy dohányzom. Nagyon nehezen tudom megállni, hogy ne gyújtsak rá, de nem számítok erős dohányosnak szerintem.

Van itt olyan, aki hasonló helyzetben volt és meg tudta állni, hogy ne gyújtson rá? Egyáltalán lehet(ne) dohányozni a terhesség alatt?



2013. jan. 21. 10:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mikor megtudtam terhes vagyok, el dobtam a cigit ami még volt, az öngyujtókat is, azóta nem gyújtottak rá!

Nem visz tá a lélek, mert attól a baba beteg, kis súlyú ....lehet

2013. jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudod hány ezren, meg millióan kibírták már? Te is kibírod, ez akaraterő és elszántság kérdése. Mindig a babára kell gondolni, hogy az az ő érdeke, hogy ne szívd, mert az koraszülést, szellemi fogyatékosságot vagy egyéb rendellenességet is okozhat neki. Ez jó visszatartó erő szokott lenni.
2013. jan. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is dohányoztam a terhesség előtt, amint pozitív lett a teszt letettem, és azóta nem gyújtottam rá (most 6 hónapos a kicsi).


NAgyon hiányzott, néha mindent megadtam volna egy szálért (még most is rámjön időnként, hogy milyen jól esne), de nyilván nem én voltam a fontos, hanem a babám. Lehet, nem lett volna tőle semmi baja, ha néha rágyújtok, de én nem voltam, és nem is vagyok hajlandó kockáztatni. Tulajdonképpen nem olyan nehéz döntés: az ÉN kényelmemről lemondani, az Ő egészsége érdekében.


Ráadásul nekem se egészséges a cigi.

Te is meg tudod tenni, hogy nem gyújtasz rá, hidd el. És nemcsak a terhesség alatt, hanem a szoptatás alatt is. Hajrá:D

2013. jan. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia! En a pozitiv teszt utan azonnal letettem a cigit, es csak addig volt nagyon nehez amig meg nem undorodtam a szagatol:D Pedig elotte ha rosszul voltam, elszivtam egy cigit es elmult, terhesseg elejen meg pont forditva volt. Mostmar nem undorodom, de nem szoktam vissza, mert elhataroztam hogy egyet sem szivok el, mert ugy erzem akkor nem tudnam megint abbahagyni.

Van aki fokozatosan szokik le a baba miatt, van aki azonnal teljesen, mert csak igy tudja abbahagyni. Ha sokat dohanyzol, sokkal nagyobb a koraszules eselye, es hogy kis sullyal fog szuletni, es mindenfele mas szovodmenye is lehet. En nem akartam kockaztatni.

Sok sikert!!

26+6 hetes

2013. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 hetes terhes vagyok ,14 éves korom óta dohányzom,most 24 vagyok.De mikor a teszt pozitív lett,én is rögtön arra gondoltam,hogy fogom letenni,de hidd el, nem nehéz,csak arra a csöppségre gondolj a pocakodban:)Bevallom,nálam is volt olyan,hogy néha beleszívtam a párom cigijébe egyet,de utána olyan lelkiismeret furdalásom volt,hogy nem tudom elmondani..aztán,amikor azt a pici lüktető foltocskát az első ultrahangomon,eszembe sem jutott rágyújtani,még a páromat is lecsesztem,ha a közelembe rágyújtott.Holnap megyek a 12 hetes ultrahangomra:)

Most a pici a legfontosabb,erre gondolj,mert ha "miattad" valami baja lesz,azt úgyse tudod megbocsájtani magadnak.

Magadtól szokjál le,ne használj nikotintapaszt,meg rágót,meg ilyesmit,mert az nem jó a babának!!

Kitartás!Menni fog az!És gratulálok kismama!

2013. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kitartás menni fog ne gyújts rá!én sem gyujtottam amit a kezembe volt a + teszt.sőt már előtte csak napi 2 szálat szivtam...kibirtam pedig nagy dohányos voltam és azota sem gyujtok rá lassan 3 éves a lányom...

Kibirod ne gondolj rá!Csak a babádra nem jo neki a füst!Amit te belélegzel azt megkapja ő is...

2013. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem lehet dohányozni terhesség alatt, mert károsít(hat?)ja a magzatot! Aki aztán a Te gyermeked... és fel kell nevelned... ott leszel vele éjjel nappal, ha ne adj' Isten asztmás, vagy egyéb zűrös baja lenne! (Bár hallottam már olyanról, hogy nagyon-nagyon erős dohányosnak azt tanácsolta az orvosa, hogy ha muszáj, akkor pár naponta 1 szálat szívjon el, kert kevesebbet árt vele, mint a sóvárgát/idegességgel. - Nem tudom mennyi az igazságtartalma!)

Viszont én - szerintem - erős dohányosnak számítottam a napi 1 - 1,5 doboz sodort cigimmel, és mikor meg lett a 2 csík a teszten, akkor rituálisan elszívtam egyet, másnap egy felet, és azóta semmit!

Tény, az első hét nehéz volt, de nem azért eret annyira kívántam, hanem a szokás miatt: füstben olvasni, füstben beszélgetni a baba apjával, a kávé-cigi rítus stb... 8-)))

DE! Ilyenkor már nem csak mi vagyunk abban a testben, így tekintettel KELL lennünk a másik lényre is, mert nem tud választani! (Bár az is igaz, ha valami nagyon nem tetszik neki, belém pl. belémrúg, vagy meghánytat 8-D )

Viszont ki lehet bírni, az biztos! Én nem undorodtam meg tőle, sőt néha hiányzik, főleg a dohány illata, és akkor néha beleszaglászok a dohány zacskójába, de ez egyéni. És nem füst, csak a dohánylevél szaga...

Ez az én véleményem!

2013. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
az első időt, amíg nem voltam dokinál úgy bírtam ki, hogy a konyhába a hamutartó mellé raktam a pozitív tesztet, aztán a dokinál kaptam képet a magzatról, akkor azt. ez segített abban, hogy ne gyújtsak rá. ez nekem sokat segített, pedig nagyon erős dohányos voltam. ami pluszban nehezített a dolgon, hogy párom is dohányzik, így őt kizavartam az erkélyre, hogy 1. ne kelljen még passzívan sem szívnom a füstöt 2. hogy még véletlenül se érezzek késztetést a rágyujtásra.
2013. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Simán ki lehet bírni, csak légy erős! :)
2013. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is leszoktam róla, de való igaz előtte már egy évvel fokozatosan készültem a baba miatt, így amikor pozi lett a teszt, nem volt nehéz letenni. Anyukám dohányzott hugommal, hamarabb is jött a világra, alig volt 2 és fél kiló és nagyon beteges volt... Én nem is szoktam vissza rá, szeretnék már most példát mutatni neki, hogy mi az egészséges életmód. Én úgy nőttem fel, hogy mindenki szívta körülöttem, nem is csoda, hogy én is rákaptam. Hihetetlen, de olyan környezetbe kerültem, ahol senki sem dohányzik, ciki is lenne rágyújtani :-). Bár amikor látom, hogy az iskolások szívják a bolt előtt és olyan bénák vele, legszívesebben beszólnék, de mi közöm hozzá nekem... Csak te rajtad múlik, ha számít a picid egészsége akkor le fogod tenni!!! Sok siekrt és boldog babavárást!
2013. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!