Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki fogom bírni így ezt a 9...

Ki fogom bírni így ezt a 9 hónapot?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok és az a helyzet, hogy dohányzom. Nagyon nehezen tudom megállni, hogy ne gyújtsak rá, de nem számítok erős dohányosnak szerintem.

Van itt olyan, aki hasonló helyzetben volt és meg tudta állni, hogy ne gyújtson rá? Egyáltalán lehet(ne) dohányozni a terhesség alatt?



2013. jan. 21. 10:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Lehet nem ide tartozik,de gondoltam leírom.Én soha nem dohányoztam a párom igen napi 1 doboz,de mióta mutattam neki a pozitív tesztem azóta nem gyújtott rá,és azóta mindig elrakja a cigi árát egy kis perselybe :)

Ezt azért írtam le mert ha egy férfi le tudott mondani ,Te is le tudsz.

2013. jan. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, hiába próbáltam, nem tudtam letenni a cigit, viszont lényegesen kevesebbet szívtam. Aztán egyik reggel, mikor rá akartam gyújtani (kb. 10. hét környékén), émelyegni kezdtem még a cigifüst gondolatától is. Azóta nem dohányzom.

Sok orvos egyébként azt mondja, hogy inkább szívj el naponta egy cigit, minthogy stresszelj a gondolattól, hogy nem lehet. Amúgy jön minden magától, de ne feledd, hogy a te tested, a te gyermeked, úgy csinálod, ahogy nektek a legjobb! ...nekem is jelzett a szervezetem, hogy nem kell, és azóta sima liba cigi nélkül is minden! :)

Kitartást!

38 hetes kismama

2013. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szi!

Én idővel csökentettem a napi cigi adagomat!Nagyon nehéz volt,de a babikámért mindent!Neked is sikerülni fog:)

39hkm

Boldog babavárást és jó egészséget nektek,vigyázz a kis angyalkádra!

2013. jan. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
2013. jan. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy erős dohányosnak számítottam,de 22 éves koromtól cigiztem,és 30 éves voltam,mikor teherbe estem.Napi 4 szálat szívtam.Amikor megláttam a pozitív tesztet,azt mondtam még egyszer csak két slukkot,utána többet nem...Kimentem a teraszra,és szívtam egyet.Utána valahogy rosszul lettem,elkezdett marni a lelkiismeretem,és ösztönösen eldobtam a szálat,és eltapostam.Valami olyasmire gondoltam,hogy soha életemben nem tudnám megbocsájtani magamnak,ha pici babámnak bármi baja lenne miattam,rémkép tudom,de szinte hallottam,hogy kikiabál a kis manóm a pocimból,hogy "anya,ne tedd ezt velem!" Az összes cigit,öngyújtót kidobtam a lakásból,az első két nap könnyen ment,aztán rájöttem,hogy hiányzik.Akkor azért támadt óriási bűntudatom,hogy hogy hiányozhat,egy jó anyának nem hiányzik stb. Készítettem egy óriási plakátot,amire felírtam,miért nem cigizhetek.Aztán jött az első ultrahang,kértem képet a bébiről,és akárhányszor elgyengültem,ránéztem a pocakomra,vagy a babám képére,vagy a plakátra és tudtam nem gyújthatok rá.Ha kívántam,zuhanyoztam egyet,répát karalábét rágcsáltam,néha cukorkát ettem.1 hónap után már nem is hiányzott,mondjuk nálunk senki nem dohányzik,így nem estem kísértésbe.

6 hónapos a kislányunk,és nem szoktam vissza rá.:)

Kitartás!

2013. jan. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, remélem nekem is ilyen könnyen fog menni, mint nektek! :)
2013. jan. 21. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!