Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig nem ártalmas ez a...

Meddig nem ártalmas ez a tempó? Meddig fogom bírni?

Figyelt kérdés
Reggel háromnegyed hatkor kelek, kb. 20 percet sétálok a buszra, majd kb. háromnegyed órát utazok busszal a munkahelyemre. Napi 8 óra irodai munkát végzek, fizikailag nem megterhelő, de néha stresszes, bár élvezem. Délután szintén hazabuszozok, majd gyaloglok kb. háromnegyed órát, ebben elég sok lépcsőzés is van. Kb. 6-ra érek haza. Nem vagyok túl fáradt, nem kapkodok levegőért sem. Utána ha van valami házimunka elvégzem, majd tornászom egyet. A hétvégék nyugalmasak, maximum kirándulni megyünk el, amit szintén jól bírok, néha még a férjemnél is jobban állom a strapát, meg akkor is tornászom. Eddig nem volt problémám a mozgással, munkával, most vagyok 23 hetes terhes. Az első trimeszterben is kb. ennyit mozogtam leszámítva, hogy nem tornásztam. A munkatársaim szerint azonban egy hónapon belül, de talán már most, ki kellene iratni magam táppénzre, mert a bejárás, séta, lépcsőzés ártalmas lehet. Az orvostól mindig elfelejtem megkérdezni, hogy nem jelent-e gondot, ha ennyire aktív vagyok. A védőnővel beszéltem róla, ő azt mondta, ha bírom és nincs semmi panaszom, akkor nyugodtan éljek így továbbra is. Az eredményeim eddig jók, a vérnyomásom magasabb néha egy kicsit, de az is határon belül van még. Sajnos annak ellenére, hogy ennyit mozgok már híztam 7-8 kg-t, mondjuk senki nem hiszi el, mert mindenki szerint csak hasra híztam (combra, popira stb. szerintem egy nagyon-nagyon minimálisat). Félek, ha most hirtelen leállnék, akkor még rohamosabban szaladnának fel a kilók. Mit tegyek? A kolléganőimnél sajnos előfordulhat, hogy nem az aggodalom beszél belőlük, hanem egyszerűen szeretnének megszabadulni tőlem, mert veszélyt jelentek a pozíciójukra nézve, ami furcsán hangozhat, de nem leszek túl sokat távol a munkahelyemtől, tgyás után távmunkában fogok dolgozni, és a férjem is itthon lesz velünk gyeden.
2013. jún. 1. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha így jól érzed magad akkor semmi gond, sok kismama irigyel most. De amint érzed, hogy sok, azonnal állj le.
2013. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én is aktiv voltam. 30.hét körül volt ugy h. már éreztem h. na ez már kicsit nehezen megy pl . irodai munka. 34hetes vagyok,már nem megy örülök hogy élek.....:-)
2013. jún. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8hónapos terhesen még dolgoztam,gyereket neveltem,háztartást vezettem,nincs ezzel semmi gond....te érzed mit bírsz,mi esik jól,pont annyit kell csinálni....a hízásod pedig nem kirívóan kevés,én a terhesség végére híztam 10kg....minden jót és jó babázást
2013. jún. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én pont soknak érzem a hízásomat, nem pedig kevésnek, ez a gondom. :-(
2013. jún. 1. 18:38
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó ,hogy bírod. Amíg nincs panaszod, addig nyugodtan folytasd, örülj neki h jól vagy!
2013. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én még a szülés előtti napon is dolgoztam. Otthon pedig elláttam a háztartást. Nem lett ettől semmi bajom sem nekem, sem a babámnak.

Nem kell a sok kényeskedőre hallgatni! Ha neked nem megterhelő, akkor OK így.

2013. jún. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hát soknak azért nem nevezném,írtad odafigyelsz magadra így ami feljön le is fog menni...ne görcsölj erre....jól csinálsz mindent
2013. jún. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

38 hetes vagyok, van egy 4 évesem, még dolgozom, a héten költöztünk.

Ma 8-tól 14-ig a lányommal vásároltunk, le sem ültünk, bejárták az egész piacot.


Nem betegség a terhesség, hogy feküdni kéne végig. Ha bírod, dolgozz!

Gondolj bele, ha nem dolgoznál mennyit híztál volna!??

2013. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A hízás relatív. Ne úgy gondolj rá, hogy ez most mind tömény háj, ami lerakódott...Ebben ott van a baba, a magzatvíz, a méhlepény, az esetleges megduzzadt cicik, vagy egy kicsit vizesedsz, ami még nem látványos.

Általában azt mondják, hogy a második trimeszter a legkönnyebb, a vége a "terhes", amikor már nagy a pocak, a baba itt nyom, ott feszít...

Ha jól érzed magad, jól esik a séta, nem érzel ólmos fáradtságot, nyugodtan csináld.

Egyébként sok kismama néha görcsösen nem tudja elengedni a "régi" tempót, a soraidban is benne van, hogy félsz, ha leállsz, hízni fogsz. Eljön a pont, amikor már nem leszel ennyire fitt, el kell fogadni. A vérnyomás pedig nem játék, lehet, hogy az orvosod fogja javasolni, hogy az utolsó trimesztert otthon töltsd.

Élvezd a babavárást, csináld azt, ami jól esik! :)

2013. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én házvezetőnő vagyok, 28-29 hét között, és még dolgozom 4 hetet. Fizikailag megterhelő, mostanában stresszes is mert be kell tanítanom az "utódomat". Én azon veszem észre hogy lassan abba kell hagynom, hogy pár napja keményedek. Érzem hogy kezdek elnehezülni is, így pont jó hogy csak 4 hét van hátra a munkából. Magadon mérd le mennyit bírsz, nincs általános statisztika, valaki 12-13 hetesen elmegy táppénzre mert nem érzi jól magát. A hízás tényleg relatív, én eleve túlsúllyal kezdtem, 86,5-el, és most 87 vagyok. 3-at híztam a 26. hétig, majd kiderült hogy terhességi cukros lettem, így vissza is ment szinte az egész, de még így is súlyosabb vagyok mint te, szóval nem mindegy milyen testalkattal indultál. :-)
2013. jún. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!